Pověste je vejš….

V pořadu 168 hodin v neděli 9.1.2022 jsme mohli spatřit cosi, co patří do společnosti, v níž by nejspíše nikdo z nás nechtěl trvale být.

Kdosi – a nebyla to Česká televize – nafilmoval nepokryté výhrůžky třem jedincům, kteří v České republice stojí na straně očkování proti nemoci Covidu 19. Imunolog a vysokoškolský pedagog profesor Václav Hořejší, president České lékařské komory Milan Kubek a profesor Jaroslav Flégr byli veřejně zostouzeni skupinkou jedinců, kteří stojí tak říkajíc na opačné straně „vakcinačního spektra“ české společnosti.

Někteří neváhají i s fysickým napadením (zažil Jaroslav Flégr), případně pořádají demonstrace před bydlištěm (Milan Kubek, Václav Hořejší). Vulgární napadání, pokřikování o tom, že zabíjejí děti apod. je natočeno jako materiál, který je dále šířen. Vedoucím této skupiny je jedinec, na něhož je vedeno několik exekucí a jehož slovník není rozhodně vybraný. Jaký to má dopad kupříkladu na děti Milana Kubka tento člověk jistě neřeší.

Na očkování proti Covidu lze mít jistě různé názory, které jsou dány jednak informacemi (jež bývají často pohříchu protichůdné), jednak osobní zkušeností (jistě budou odlišné u toho, kdo prodělal těžkou formu nemoci či mu umřel někdo blízký a toho, koho tato nemoc minula, či jen „lízla“, bez následků). Jistě lze diskutovat i o tom, jestli vakcinace je účinná a do jaké míry, nakolik chrání před vážným průběhem. Lze mít samozřejmě i pochybnosti o případné bezpečnosti očkování a eventuálních následcích použití vakcíny, jež neprošla jak zvykle všemi testy (které u běžného léku trvají roky, než jsou použity v humánní medicíně).

Nic z toho však neopravňuje kohokoliv, aby člověka s opačným názorem vulgárně napadal, aby vyhrožoval jemu či jeho rodině násilím, aby své výstupy posléze publikoval na sociálních médiích.

Pokud místo argumentů začínají padat facky (a to i obrazně), svědčí to o nemoci společnosti, která se může snadno zvrhnout v cosi, co zažila Evropa v minulém století. Věřím, že Policie ČR pečlivě vyhodnotí uvedený pořad a vůči těm, kteří nejsou schopni ovládat své negativní emoce a jsou schopni viděného, vyvodí zákonné důsledky. Ti, co vyhrožují, si nejspíše neuvědomují, že v příštím kole se tím terčem mohou stát oni sami.

 

 

Subscribe
Upozornit na
guest
32 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jana Melišová
Jana Melišová(@janamelisova)
5 měsíců před

Dík za blog. Takto získavam obraz, čo sa v Česku približne deje a ako si to ľudia vysvetľujú, je to asi ako u nás. Pred chvíľkou mi brnkla na internete do očí myšlienka Alberta Einsteina – „Málokto je schopný nevzrušene a nahlas prejaviť názor, ktorý je v protiklade s predsudkami ostatných: väčšina ľudí sa k takémuto názoru ani nedopracuje.“

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
5 měsíců před

Určitě je odporné, když nějaký blb někoho vulgárně uráží za odlišný názor. Byť by tak činil vůči Milanu Kubkovi, který za odlišný názor uráží taky, byť ne tak vulgárně, a lidi s jiným názorem navrhuje diskriminovat, omezit jejich svobodu, omezit jejich práva, zničit jim existenci, připravit je o zaměstnání a zbavit je práva na výkon profese. Paradoxem je, že v nejednom případě se k tomu Kubek vůči svým oponentům snížil za jejich názory, které se postupně potvrzují, a dnes je přebírají i mnozí z odborníků, kteří se ještě před rokem notovali s Kubkem. Ostatně už jeden z překladů Přísloví Šalamounových… Číst vice »

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
5 měsíců před

V tom mezi námi není rozporu. I mně jsou nepříjemné vulgarity za odlišný názor, ať ze strany „antivaxerů“ vůči „omnivaxerům“ tak opačně. Kdyby se ostatně oproti těm stoupencům jedné krajnosti – propagandistům očkování všech a neustále – našel někdo, kdo by zastával názor zcela opačný, tedy že očkován nemá být nikdo a nikdy, pak by se asi naši i tací, kteří by mu taky chodili demonstrovat před barák. a vyhrožovali fyzickým násilím. To se ovšem nejspíš nestane; přestože oba takové extrémistické názory pokládám za obdobně pitomé, ten druhý asi žádná mediální celebrita na Kubkově úrovni zastávat nebude – nejspíš i… Číst vice »

Naďa
Naďa
5 měsíců před

Pane doktore

Preferuje se zde slušná konverzace, a ty urážlivé a kontroverzní diskutující sem nechcete vpouštět, což je určitě dobře, ale asi byste také v rámci solidního webu mohli řešit tyhle pomlouvačné a urážející příspěvky, které zde zveřejňuje Kielbergerová.
Je to ona, kdo s nimi přichází.
Já zde již přispívat do diskusí nechci, ale také se samozřejmě musím ohradit proti jejím urážkám.

radka kielbergerová
radka kielbergerová(@radomirakielbergerova)
5 měsíců před
Reply to  Naďa

Hokynářka na iDnesblogu a hokynářka zde…A malý dotaz… Jaké urážky? Vy jste se kupříkladu na iDnesblogu zastala pana doktora a že jsou tam na něj metry něčeho, co do diskuze nepatří? Ohradila se tam na obranu článku pana Vodvářky paní Dubcová? Máme nějakou Naďu Dubcovou, která projeví slušnost jen tak sama od sebe? Nemáme…A nikdy , nikdy ji mít nebudeme. Co ale budeme mít? Dubcovou, která vždycky přiletí, ač dvacetkrát vyhlásí, že zdejší prostor míjí. Přilétat s nabádáním je hezké v situaci, kde se jinde ohrazuji a dotyčného, k němuž přilétám jako lítice, loajálně bráním. Neděje se tak ani náhodou.… Číst vice »

Filip Vracovský
Filip Vracovský(@filipvracovsky)
5 měsíců před

Musí to být frustrující… ne a ne nás vychovat…. Na druhou stranu … mě slušní lidé z idnesu vykousali, Vy jste v soukromí takže svět je v pořádku.

Naďa
Naďa
5 měsíců před

Prostor budu míjet jak já a kdy budu chtít. Do všeho ostatního vám nic není.

radka kielbergerová
radka kielbergerová(@radomirakielbergerova)
5 měsíců před
Reply to  Naďa

není není:) Zrovna si tu prohlížím tu moji kresbu , kde máte ten klobouk a zrovna si tak říkám, což zde představit pro ostatní i naše diskutéry. Aby se vidělo, jak demokraticky je to tu doposud vedeno… že sem mají přístup i ti chytří i ti naprosto vlezlí a hloupí, až cvaká písíčko… A mám pocit , že vím, kým zahájit tento seriál. Hodit do placu trochu těch poznámek a dětské neuvěřitelné škodolibosti a mouder a kilometry nevkusného hádání paní Dubcové. No.. kresbu už mám…:)) A ten, kdo ji tu viděl, přímo tady v Blogosféře, jak označila zcela nesmyslně za… Číst vice »

Naďa
Naďa
5 měsíců před
Reply to  Naďa

Upřesňuji: já jsem nezačala ozývám se na základě prispěvku, který zde pod vaším článkem uvedla Kielbergerová pro paní Michaelu Klímovou.

Filip Vracovský
Filip Vracovský(@filipvracovsky)
5 měsíců před
Reply to  Naďa

Víte Naďo pan Vodvářka je poměrně gramotný a vsadím se, že nepotřebuje tlumočníka, či vykladače textů….a věta v souvislosti s Horákem, že opravdovým sviním bylo sebráno jméno je cokoli, jen ne neslušná…..

Hana
Hana
5 měsíců před

Jsem ráda, že jste toto toto téma dnes popsal. Zdá se mi, že mnozí lidé jsou zaražení, hledají jak to nové vládnutí uchopit a tak raději mlčí i o tom, o čem by mlčet neměli. Takže ještě jednou díky.

Filip Vracovský
Filip Vracovský(@filipvracovsky)
5 měsíců před

Dobrý den Tomáši, byť z té trojice sleduji pravidelně jen prof. Flégra coby jeho letitý pokusný králík…. chápu, že v počátku podcenil způsob komunikace k širšímu publiku než byl zvyklý… Ale brzy se z toho poučil (což tak u vysoce inteligentních lidí často bývá) a v jeho příspěvcích je vždy nějaké světlo na konci tunelu. Nicméně jako měl Václav Havel své Humanitarní bombardování, má Jaroslav Flégr své mrazáky. Sice ani jeden z nich nic takového neřekl, ale klacek na ně je to dobrý. Radši si ani nechci představit čemu jsou ti lidé vystavováni. Obrázek jsem si mohl udělat při hovoru… Číst vice »

Filip Vracovský
Filip Vracovský(@filipvracovsky)
5 měsíců před

Ámen.

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
5 měsíců před

Je hezké, kdyz se kdosi zasluhuje o štengrování zdravotníkú, aby šli ze země za lepším…revolucionář, aby po několika letech opět záril před kamerami v době kovidu s plácem nad nedostatkem zdravotního personálu. Jednu výchovnou by pan ambiciózní Kubek sice zasloužil…leč…spíš tu, odstavit ho po společenské diskuzi, kdy by se veřejnost probudila, že věřit se dá i jiným. Souhlas…Tomási.

Tomáš Flaška
Tomáš Flaška(@tomasflaska)
5 měsíců před

My, očkovaní, jsme v tom pořadu byli označeni za očkované ovce. Takhle dělit a nálepkovat může fakt jen člověk mdlého rozumu, nebo naopak člověk inteligentní a pouze škodící. To druhé máme na Hradě, to první jsou prostě primitivové.

Matějovský
Matějovský
5 měsíců před

Já jsem už z toho otrávenej celkově, primitivní zadlužení blbečci vyřvávají po náměstí a potvrzuj lidové rčení „prázdnej sud nejvíc duní“. Nová vláda dělá kopance jak z učebnice politologie ( Černochová a její dva!!! političtí náměstci, zbabělý Stanjura odmítající nepříjemné rozhovory, Rakušan, který dřív mluví něž myslí, piráti to jsou úplný zmatený lesní včely) A ted do toho Farský, který jede do USA, ale mandát si ponechá a představte si dokonce na důležité hlasování bude přilétat!!!. Jako nemůžete být horší než Babiš, to ani nejde, ale do háje tahle země potřebuje, abyste vyhráli i za čtyři roky, ale tímhle stylem… Číst vice »

Michaela Klímová
5 měsíců před

Jen znovu narážíme na fenomén, který je zakázáno pojmenovat: Primitiv v akci.

Michaela
5 měsíců před

Možnost projevu… Možnost uzurpovat si prostor a pozornost, hlásnou troubu lhát, relativizovat, obtěžovat a stupňovat útoky na ty, kteří by měli co říct, až do jejich úplné rezignace.
Smutná fáze, než se demokracie – snad – posune dál.

radka kielbergerová
radka kielbergerová(@radomirakielbergerova)
5 měsíců před

já jsem si právě přečetla diskuzi na idnesu a to by ses divila, komu ti primitivové po zvážení všech věcí vlastně ani tak moc nevadí –
Ctěná zakomplexovaná neb neslavná paní Trnková, hloupá hokyně Dubcová, Velerozumný učitel Vitha, Chmelík, který si protiřečí každým dalším příspěvkem…pominu v té úloze Horáka, neb opravdovým sviním jím bylo sebráno jméno…

Naďa
Naďa
5 měsíců před

Zdejší admini zde preferují slušnou konverzaci, když napsali, že ty urážlivé a kontroverzní diskutující sem vůbec nebudou vpouštět, no měli by ale také v rámci solidního webu řešit tyhle pomlouvačné a urážející příspěvky, které zde trousí tahle nádhera Kielbergerová.
Takže, já nezačala, byla jsem vyprovokována a musím se bránit.

radka kielbergerová
radka kielbergerová(@radomirakielbergerova)
5 měsíců před
Reply to  Naďa

já si neodpustím to, že mě navštěvují stále nevyžádaně tyhle obrazce, co už je prý nalezli i načmárané v jeskyních v prehistorii, a nemůžeme se tak ani zlobit na dnešní mládež a ani ne na chlapce, kterým J.A.Komenský v Nebi dopomohl viděti, že ty věci vypadají přeci jen jinak.

Michaela
5 měsíců před

😉 To jsou přece „jejich lidi“.

Radka Kielbergerová
Radka Kielbergerová(@radomirakielbergerova)
5 měsíců před

Viděla jsem… a k tomu, co se obvykle člověku chce na adresu těchto napsat, mám řečnickou či dvě – Děje se takovéto pronásledování třeba Landovi, nebo Ilonce Czákové, nebo třeba Volnému nebo slavné ušoupané hvězdě idnesblogu Větvičkovi? A pokud jsou tito v řečech o protizákonném jednání státu, jak nahlížejí na toto? a proč se – pokud za tohle jednání nekopou – proč se veřejně nevymezí? Náměstí jsou jim nakloněna;) Jejich přímá konfrontace by byla jistě zajímavá, co by ti chudáci semletí totalitou k tomuto měli za oduševnělý moudrý proslov…

radka kielbergerová
radka kielbergerová(@radomirakielbergerova)
5 měsíců před

já též:)))

Jan Šik
Jan Šik(@jansik)
5 měsíců před

Viděl jsem to, jedním slovem hnus. Potíž je, že, jednou někdo z takových hodí kamenem…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial