Jak končí mocní?

Jsou vysmátí. Jsou zabezpečení. Majetek mají rozložen ve více zemích a pro jistotu i v nemovitostech. To pro případ, že by doma něco prasklo.

Viktor Kožený velký to privatizační a fondový mág devadesátých let. Rozjížděl to tak daleko, až se musel schovat na Bahamách. A nevystrčí odtamtud ani nos, protože by po něm okamžitě chňapla americká justice, která na něj má spadeno. Při jednom rozhovoru pro česká média byl natočen v ošuntělých a lehce potrhaných kalhotech. Je tam v takovém malém vyhnanství.

Radovan Krejčíř si myslel, že své zločinné techniky může uplatnit i v zahraničí. Tam promptně zdrhnul, když už byl u nás skoro zatčen. Rozjel to nanovo. Jenže se přepočítal. V jiných zemích dokáží být justice účinnější než u nás. A tak v jihoafrickém vězení hnije a hnije.

Tomáš Pitr tak dlouho s daněmi čachroval až si to odseděl. Dnes o něm už nikdo neví.

Andrej Babiš vlastní skoro půlku republiky a pro jistotu má nějaké nemovitosti ve Francii i něco na Floridě. Je mu 67 let a je majetkově vysmátý. Proč si nechce užívat svého bohatství v klidu až do smrti? Kolik si myslí že mu boží spravedlnost dopřeje ještě let života? Že by se něčeho bál?

Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Matějovský
Matějovský
18 dní před

Mocní odcházejí taky způsobem, kdy se seběhnou supi a na smrtelný posteli volají: Miloši, ještě zdravici, neumírej, ještě tu zdravici. Viz Hamáček.

Tomáš Vodvářka
Admin
18 dní před
Reply to  Matějovský

Máte smysl pro humor, milý kolego.

Matějovský
Matějovský
18 dní před

Nemám, Tomáši, právě že nemám. Tohle je jak za Brežněva.

Michaela Klímová
17 dní před
Reply to  Matějovský

… I dál na východ.

Tomáš Vodvářka
Admin
19 dní před

Já mu nezávidím. Víš, kolik lidí po něm půjde, kdyby třeba náhodou emigroval do toho svého francouzského sídla? Mít denně strach, že prostě někdo přijde a bude si to s Tebou chtít vyřídit…..Platit ochranku a bát se dnes a denně…. fuj.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial