A koho jiného?

Okurková sezóna se u nás neděje. V současné době vrcholí střet mezi Bezpečnostní informační službou ČR a residenturou Ruska a Číny, dočasně umístěné na Pražském hradě.

Bezpečnostní a informační služba je zřízena na ochranu našich státních zájmů proti cizím rozvědkám. Jelikož jsme členy NATO a EU, je celkem logické, které státy mají zájem na získávání citlivých informací, jež mohou v kondečném důsledku významně poškodit naši republiku.  Je evidentní, že to není republika Džibuti či Východní Timor.

Na Pražském hradě se vedle nemocné hlavy státu pohybuje několik osob, které tam již mnoho let nemají co dělat. Tzv. ekonomický poradce Martin Nejedlý, jehož zájmy jsou umístěny ve státě s totalitními rysy, majitel diplomatického pasu, jedinec, který se bez jakéhokoliv pověření účastní „porad“ s Vladimirem Vladimírovičem Putinem. Kancléř Vratislav Mynář, jedinec bez bezpečnostní prověrky, který rovněž usedá vedle presidenta státu při jednáních v Kremlu a Pekingu. U mluvčího Ovčáčka rovněž nelze mít pochyby o jeho elokvenci kdekoliv a kdykoliv. Jen pro připomenutí slábnoucí paměti je třeba uvést, že před mnoha lety Miloš Zeman přislíbil, že pokud pan Mynář nedostane bezpečnostní prověrku, bude odvolán. Zdá se, že sliby pana presidenta mají hodnotu použitého toaletního papíru.

Celá tato povedená trojka loutkovodičů je rozrušena faktem, že se o jejich činnost zajímá organizace, jejímž cílem není destabilizace našeho členství v NATO a EU, ale právě naopak.  Pakliže mobil pana Nejdelého použije i hlava státu, je logické, že se na svodce odspolechu ocitne i jeho hlas. Pokud na Hradě panují podobné poměry, je to napováženou, protože se na telefony může napíchnout jakýkoliv šikovnější hacker a získané informace použít či zpeněžit. Kritika faktu odposlechu by měla směřovat k zaměstnancům Hradu a jejich bezpečnostnímu systému a nikoli kopáním do BIS.

Za těchto okolností je naprosto logické, že BIS nevyžvaní všechny ciltivé informace někomu, kdo není schopen držet jazyk za zuby a jehož lze při troše snahy odposlouchávat kdykoliv a kýmkoliv. Konání BIS pod vedením plukovníka Koudelky je z tohoto pohledu naprosto správné. Námitka, že jde o porušení zákona, může být kontrována prohlášením Hradu, že nebude sdělovat žádné informace vybraným médiím (na což pamatuje zákon). To, že hlava státu si ze zákonů a zvyků této země dělá již 8,5 roku legraci, je věcí zřejmou. Vyžadovat naopak důsledné plnění zákona z jiné strany při ignoraci vlastních povinností je z tohoto pohledu chucpe.

Pevně věřím, že BIS odolá a vydrží neurvalé útoky na svou činnost ještě rok a půl, kdy skončí jedna trapná etapa našich dějin. Kdy se celá vyjmenovaná suita odebere mimo veřejný prostor. U některých z nich lze předpokládat vzhledem k jejich činnosti, že by to měl být prostor hodně vzdálený od České republiky. Jistě jich nebude škoda.

 

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
2 let před

Naprosto chápu, že tajné služby nezveřejňují všechny zjištěné informace, protože tím by popřely smysl své existence. Tudíž se ovšem nemohu zas příliš stavět na jejich stranu, fatálně se ostatně sekly mnohdy i tajné služby nejrenomovanější. Takže můj subjektivní pocit, že spíš než BIS blábolí pan prezident Zeman a jeho squadra čučkařů, vyplývá spíše z mého dojmu, že u něho se s postupujícími léty frekvence a blábolivost jeho výlevů zvyšuje.Mohu se ovšem i mýlit.

Martin Přibyl
Martin Přibyl
2 let před

Taky se těším na 9. března 2023.

Soňa Bulbeck
2 let před

Pozerala som dnes ráno v správach ako sa Babiš chystá za Zemanom si to vysvetľovať, fraška…

Matějovský
Matějovský
2 let před

Rozesmálo mě, jak plukovník Koudelka sarkasticky poznamenal, že odposlechy Nejedlého s Mynářem doporučoval bývalý šéf analytiky Jiří Rom, který po odejití začal pracovat pro Milouše Zemana. Nádherný vlastní gól 😀

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial