Německý prezident Frank-Walter Steinmeier přijel na návštěvu a ostuda už začala

Ještě před návštěvou se německý prezident vyjádřil, že naše vzájemné vztahy jsou na takové úrovni a stojí na takových základech, že je neohrozí žádný politický vývoj.

Připomeňme si, že Německo je náš nejvýznamnější obchodní partner. Směřuje do něj asi třetina našeho exportu a z něj asi čtvrtina našeho dovozu. Německá média si všímají toho, že přijel vlakem. Ukazuje se tak podle nich blízkost obou zemí a výhoda otevřených hranic. Já dodávám, že německý prezident projevil i kus odvahy, když do vlaku na českém území vstoupil. Připomeňme si nedávný rozhovor mluvčí českých drah, kdy s pohledem na zataženou oblohu pronesla: „Letos je abnormální množství srážek“ 🙂

Spíše je ale zajímavé, že návštěva byla již dlouho plánována na dnešek a zrovna dnes končí němečtí strojvedoucí stávku. Náhoda?

Frank-Walter Steinmeier půjde do pravoslavného kostela v Resslově ulici, kde uctí památku československých výsadkářů, kteří padli v boji s nacisty po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Vůbec nebude uctívat památku i německých vojáků, kteří tam padli taky, nahnáni rozkazem. Ale je to jen důkaz, jak si Němci sypou za válku pořád popel na hlavu. Dokážete si představit, že by (jakýkoliv) prezident při návštěvě v cizině uctil památku lidí, kteří zabili nějakého jeho předchůdce? Nebo že by třeba prezident Putin přijel do Prahy a položil kytku k hrobu nějaké oběti, která byla zabita při dopravní nehodě se sovětskými vojsky během jejich okupace? Nebo dokonce přímo střelbou? Dnes se dozvídáme, že zásah v roce 1968 byl oprávněný a ochránil nás před fašismem. Ale to odbočuji.

Vzpomeňme si když náš moudrý pan prezident Miloš Zeman pozval do Prahy čínského prezidenta. To bylo humbuku. Na letišti ho dokonce přivítal osobně ministr zahraničí, tehdy Lubomír Zaorálek. Letadlo čínského prezidenta nad naším územím doprovázely dvě stíhačky. Čínská policie (neoznačená) dokonce zasahovala proti českým demonstrantům, kterým se tato návštěva nelíbila, za dohledu a nic nedělání české policie (označené).

A prezidenta našeho největšího obchodního partnera, země, s kterou máme momentálně naštěstí velmi dobré vztahy, přišel na nádraží přivítat ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák nebo náměstek ministra zahraničí Aleš Chmelař. A to je vše.

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
2 let před

Divím se, že vůbec sem jede. Měl by počkat na toho dalšího, který bude mít alespoň basální kinderstube a nebude se chovat jako buran. Doufám, že se dnes večer v Lánech Zeman neztříská pod obraz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial