Pět druhů žen podle kabelek

Znáte ten způsob zavěšení kabelky na vztyčeném předloktí? Pokud loket patří mladé dámě s pootevřenými rtíky, je to jaksi součástí image a pán bůh s námi a zlé pryč.

Pokud ovšem dáma v letech takhle vláčí pětikilovou brašnu, je to poněkud bizarní pohled. Člověka napadne, proč to dělá? Vždyť je to nepohodlné a brzy dostane do končetiny křeč.

Princezna
Výše popsaným způsobem vláčí kabelky na promenádě, po parku, v šalině, kamkoli a kdykoli. Může být ve skutečnosti modelkou i pokladní v supermarketu, účetní, inženýrkou, doktorkou … není to podstatné. Důležitý je sen z mládí, ať už splněný nebo ne. Princezna se kabelkou zkrátka zdobí.
Pokud je princezna modelkou, z kabelky jí obvykle čouhá vykulená psí hlava. A kabelka je ku*va drahá (a ona taky).

Z výzkumných důvodů jsem takto jeden den kabelku nosila. Je to krajně nepohodlné a připadala jsem si u toho jak ****. To bude asi tím, že jsem v pohádkách princeznu nikdy nehrála. V lepším případě jsem byla čarodějnicí, v horším drakem. Ani jsem se nechtěla vdávat „v dortu“, prostě mi poměrně brzy došlo, že princezna nejsem a nikdy nebudu.

Šedá myška

Nosí kabelku v ruce. Používá ji proto, že v ní má klíče, doklady, peněženku a svačinu. Potřebuje praktické vnitřní členění a universální barvu. Myška se kabelkou činí ještě více nenápadnou.

Pozn. Princezna může také nosit kabelku v ruce, zejména když jí loket začne věkem odumírat. Ale taková kabelka je minimálně luxusní napodobeninou světové značky a perfektně ladí k celkovému outfitu. Pak ji třímá a vyzývavě s ní pohupuje. Pohupuje-li moc a jsme na E55, jde o jinou kategorii.

Pohodářka

Nosí kabelku přes rameno a ke stáří šikmo přes trup, protože jí odumírá pro změnu rameno. Je to praktické, pohodlné, bezpečné. Neupadne vám ruka a nebolí vás záda. Pokud je kabelka větší, je možné do ní strčit i drobný nákup. S malou variantou pak vyráží na procházku či do hospody. Pohodářka citlivá na barvy ji má sladěnou s oblečením a dalšími doplňky a kabelkou se baví.

Baťůžkářka

No, zde je asi jasné, kde má kabelku umístěnu.

V případě, že je baťoh na břiše, jedná se obvykle o dítě. Tedy přesněji, o dítě ovinuté hadry ve tvaru baťohu.

Má několik různých podtypů.

Sportovkyně
V baťůzku z outdoorového materiálu má pláštěnku, čelenku, láhev vody Evian, energeticky bohatý pamlsek, funkční prádlo, mačky a lékárničku. Jiná varianta než baťoh prakticky neexistuje. Sportovkyně se baťohem brání rozmarům přírody a celého světa. Sportovkyně často bezdůvodně běží.

Ekožena
Prakticky odpovídá sportovkyni, jen materiál celé výbavy je zaručeně přírodní, mačky jsou nahrazeny větvičkami bezu, lékárnička sušenými bylinkami a pohybuje se obvykle v parku na koloběžce.

Elegantní (šik) varianta
Tento baťoh je vždy z pravé kůže. Obvykle na delších ramínkách, módní, výrazné barvy. Je součástí celkového image, které je nošeno výraznou osobností. Tento typ se baťůžkem vymezuje.

Hipísačka
Krásná, dlouhovlasá, někdy na ježka ostříhaná, nespoutaná nymfa. V baťůžku veselých barev má kytku lučního kvítí a šprcky. Hipísačka se baťohem odlišuje.

Hysterka

Hysterku netřeba definovat. Na rameni nebo jinde na těle jí visí velký beztvarý pytel, ve kterém nelze nic najít. Kromě běžných věcí obsahuje pláštěnku, deštník, pyžamo, kartáček na zuby, svačinu, kapesníky velké balení, náhradní klíče, kapky do očí, ústní vodu, deodorant, zarámované obrázky dětí a manžela, oblíbenou knihu, brýle a zimní bundu. Hysterka se kabelkou chrání.

Hysterka může být i princezna. V tom případě je kabelka typu Hermiona, kde se v nepatrném nic ukrývají neuvěřitelné předměty. Tato kombinace je poněkud nešťatná, protože ve skutečnosti Hermionou není a nezbytný Perwol se krapet pronese. Ruka časem odumírá celá.

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Šik
2 let před

Velmi zajímavé. Přemýšlím, kam zařadit přesně svou ženu. Ta říká, že si kabelky vybírá hlavně podle toho, aby se jí do ní vešlo kilo brambor 🙂 Hezký den

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial