Blogosféra jako perfektní alternativa

Majitel tohoto portálu, Tomáš Vodvářka, odešel znechuceně z blogů na idnes.cz, když se tam stal obětí v podstatě stalkingu mnohých fanatických diskutujících. Pokus domluvit se s administrátory o nějakých účinných opatřeních k ničemu nevedl. A tak sebral tu odvahu a práskl za sebou dveřmi, byť to muselo znamenat obrovský úbytek čtenářů a fanoušků. Ale neznamenalo.

Pro jakýkoliv portál (nejen idnes.cz) je ztráta takovéhoto autora velkou škodou. Čtenost a hodnocení jeho článků byly vždy na nejvyšších úrovních. Jeho články přebírá i velmi populární neviditelny.pes a dokonce i redakce idnes.cz ho jednou v pravidelné výroční anketě ocenila. Musím říci, a nechci pochlebovat, že závistivě koukám na jeho styl psaní, ale především myšlenkami je mi velice blízký.

Smečka „diskutujících“ která Tomáše vyštvala z idnes.cz se pokusila samozřejmě nastoupit i do Blogosféry. Což jim bylo naštěstí znemožněno. A to, proč vlastně diskutují, dokládá i to, že po odchodu Tomáše Vodvářky z idnes.cz přestalo hodně z nich diskutovat i tam. Tady nemohou, a tak vlastně nediskutují nikde. Je to jen doklad toho, že se o diskusi nejednalo, pouze o štvaní člověka s nepohodlnými názory.

Blogosféra nikdy nebude mít takovou čtenost a popularitu jako blogy na zavedených portálech. Prostě nemá historii, ani peníze na reklamu a propagaci. Ale je tu příjemné prostředí a člověk se nemusí bát, že svým textem nějak ujede a bude někým potrestán. Myšlenky zde zaznívají naprosto svobodně a neomezeně.

To samozřejmě nedává spát oněm duchem chudým, většinou dědkům. A proto to sleduji a občas se je opravdu čemu smát.

Krátce po vzniku blogosféry (asi 2 týdny) se mi jeden z tradičních diskutujících prosťáčků vysmíval, že že jsem stále na zavedeném portálu, protože na blogosféře je pořád mrtvo. Zdůrazňuji – dva týdny po založení. Mozeček skutečně slepičí, který zvládne jen to plivnutí na druhého a nic víc. Dnes má na onom portálu půlročního zaracha i on za své diskusní příspěvky, což se nedivím. Další tradiční obhájce všeho ruského, který jako jeden z mála z této partičky umí i napsat blog, si toto rýpnutí občas taky neodpustí. V jedné diskusi na na velkém portálu jsem poznamenal, že označení našeho prezidenta za poslední kroky kolem vakcíny Sputnik radši uveřejním jinde, protože mi za to nehrozí sankce. A hned vystartoval další rudoch a napsal mi, že to zde uveřejním ne proto, že nehrozí sankce, ale proto, že zde budu pouze poplácáván po ramenou.

A to je na tomto portálu právě to nejhezčí. Vidět, jak ti profláklí rudí noci v podstatě prskají vzteky, že je někde prostor, kde nemohou tradičně škodit. A jak bezděky soustavně přiznávají, že tento portál stále sledují, byť mu nemohou přijít na jméno.

Nezbývá, než blogosféře popřát další růst, výdrž a čtenost. A tímto i poděkování za to, že zde mohu zcela volně psát a Adélce a spol. za administrativní práci.

5 9 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vlasta Fišrová
29 dní před

Taky bych tu ráda znovu poděkovala Tomášovi, že do toho šel, a vytvořil tu skutečně svobodný prostor, kde nikoho z nás autorů neomezuje, a ctí. Ono nejspíš právě takové prostředí přitáhne určité jedince, netroufnu si nás tedy zařazovat do nějaké škatulky, jen že tu vidím samé inteligentní a slušné lidi. A tak jsem ráda součástí tohoto prostoru.

Matějovský
Matějovský
29 dní před

Blogosféra je fajn, protože je jaksi taková klidná, čtu jí pravidelně večer, čtu všechno i básně ač jsem v tomto dost barbar. IDnes blogy mě ale baví taky, ale tam nediskutuji,jen čtu a kroutím hlavou či vypuknu v smích. Například dnes výrok paní Pantlíkové a skutečně tam je, nevymýšlím si : Na Fridrichovou se již odmítám dívat, je mi z těch její neobjektivnosti, nekorektnosti a lží fyzicky nevolno. Zrovna tak i na Václava Moravce, který navíc provokuje diskutující „hosty“ k jednoznačné odpovědi – stal se z něj bezkonkurenční manipulátor. (A stačí, jaké s si do svého pořadu OVM a do… Číst vice »

Matějovský
Matějovský
29 dní před

Tome, já to četl i kolegovi a nekecám, hodinu jsme se nesmáli nic jinýmu. A máte pravdu s normalizačním zpravodajstvím, to je trefné 🙂

Tomáš Vodvářka
Admin
29 dní před
Reply to  Matějovský

Výroky Mirky Pantlíkové byly a jak vidím stále jsou obohacením jinak suché nevzrušivé diskuse. Jednou jsem ji přirovnal k nepodařené vesnické drbně (to vše po jejím neomaleném útoku na mou osobu), pak jsem si ji přestal všímat. A ten výrok, o čem píše pan kolega Matějovský, ten je opravdu velmi, ale velmi podařený.

Pavel Jeřábek
29 dní před

Sám s tamní administrativou žádný problém nemám (ovšem taky nepíšu nijak často a nikdo z vás mě nejspíš nezná), nicméně je podle mě jasné, proč to tam takhle chodí: vedení zjevně vyznává tu filozofii, že „plamenné debaty“ a rychlé, afektované reakce na různé provokatéry a trolly jsou právě tím, co zajišťuje klikání (a tedy výdělek), a že kdyby se bloggerům k jejich diskusím udělila větší práva, snížil by se tím klikací provoz. Já si to nemyslím – diskutovat se dá i civilizovaně, a dokonce bych řekl, že by se pak některých diskusí účastnilo více lidí, kterým to při stávajícím nastavení… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
29 dní před

Díky. BTW, nechcete psát na Blogosféru?

Pavel Jeřábek
29 dní před

Bylo by mi ctí, ovšem mohou tu být dva tři zádrhely: a) psal bych nadále i na iBlog; b) občas mívám takové protisystémové (rozuměj svobodné) řeči typu „nechodím k volbám“ atd. a nevím, jak by to se zdejší atmosférou šlo dohromady; c) nepíšu moc často. 🙂 Pokud to nevadí, jsem samozřejmě pro. 

Tomáš Vodvářka
Admin
29 dní před

A/ absolutně nevadí, nepožadujeme výlučnost publikace na Blogosféře
B/ absolutně nevadí, jsme svobodná společnost, každý činí, jak považuje za vhodné.¨
C/ absolutně nevadí, nicméně škoda kvalitního textu, jenž skončí nepublikován.
D/ večer Vám pošlu přístupový kód.

Pavel Jeřábek
29 dní před

Skvělé, díky.

Tomáš Vodvářka
Admin
29 dní před

Pavle, pošlete mi prosím na můj email vodvarkat@email.cz svůj mail a fotografii, kterou budete mít vedle Vašeho jména.

Tomáš Vodvářka
Admin
29 dní před

K Tomovi: děkuji za uznání, i když jsem si jist, že přehání, dobrých blogerů je na idnes dost, i když musím říci, že jsem tam přestal chodit a tak mi určitě mnoho kvalitních článků uniká. Důvodem vzniku Blogosféry byly opravdu naprosto neomalené útoky na autory a impotence administrace, která nechávala působit jedince, kteří se babrali v mém soukromí (jeden šmíroval okolo mého domu a podával informace, které jsem nikde nepsal, další se pak hrabal v různých pacientských fórech a vyhledával ojedinělé nespokojené, kteří pak anonymně psali o mé práci, ve většině případů šlo o lži, které prostě nejde vyvracet, když… Číst vice »

Martin Braun
29 dní před

Nejsem si jistý, že ti diskutující jsou dědci. Často mám pocit, že se jedná o předpubertální fracky. Je bohužel pravda, že bloger nemá moc šanci se na idnes bránit útokům. Můžete mazat ale to se pak stáváte terčem i pro vaše příznivce, z nichž někteří nechápou, že i bloger má své hranice trpělivosti a že vědomí že takových otrapa je inteligenčně a úrovni fekálie nemá takovou váhu, když vidíte že jeho výkřiky naprosto zničí diskusi. A opravdu není pravdou, že ignorování bude znamenat že je to přestane bavit. Nepřestane. Je dobře že tento prostor existuje, i když, už jsem to… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
29 dní před
Reply to  Martin Braun

Zdravím Vás, Martine. Zapomněl jste své heslo? Vím, že jste teď v ČR, pokud by to nějak šlo, oslovím Adélku a zkusíme Vás „restartovat“….

Martin Braun
29 dní před

Ne ale já prostě nemám přístup. Nemám jak se přihlásit. Když najedu na blogosféru, tak se mi neobjeví přihlašovací okénko.

Tomáš Vodvářka
Admin
29 dní před
Reply to  Martin Braun

přihlaste se https://www.blogosfera.cz/wp-admin/
heslo musíte znát, pokud jste si ho změnil z původního.
Tomáš

Martin Braun
29 dní před

Jo, to je ono. Já měl tuto stránku uloženou v notebooku a nějak se mi z něj zmizela. Teď ale je v pořádku, dík.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial