Začít studovat vejšku v 57 letech?

Co jsem neudělala ve svých 18, ani ve 40, nejspíš udělám teď, kdy mi táhne na 57. Protože mě jeden člověk k tomu hecuje, nabízí mi práci, ve které vidím velký smysl. Je to náročný už teď, trénovat logické uvažování a navíc i matematiku.

S tou matikou mi může pomoct syn vysokoškolák, už mi i předvedl řešení úkolů v testu předpokladů pro VŠ studium. Sama jsem dala několik úkolů, hlavně ty na logiku výrazů, češtinu přeci jen docela umím, ale složitější úlohy, kdy je třeba vstřebat hodně informací a vyvodit něco dalšího, to už je náročnější. Není ale nutný udělat test stroprocentně, to prý nedá snad nikdo.

Takže musím teď trénovat soustředěnost a vrátit se k matice, tohle vše v rámci nějaké té sebekázně. Nelenit příliš, pracovat na tom, abych ve zkoušce obstála. A kdyby ne, tak jsem to aspoň zkusila. Tolik mých bývalých spolužáků z gymplu dělá učitele, a já do toho tenkrát nešla, protože jsem chtěla něco jinýho, a teď snad nastává ta pravá chvíle. Kdy vím, co chci. A na co bych snad mohla mít, když… nebudu příliš prokastinovat a zaberu.

No a když nám teď pořád prodlužujou odchod do důchodu, tak to třeba ještě řádně užiju. 🙂 Aspoň trochu humoru do toho vnést, než „uložit koncept a publikovat“, a pak už dodělat tu knihu, ke které jsem se tu taky docela úspěšně hecovala. Vyhráno tedy ještě není, ale ono je to fakt jen na mně. Nebo existuje nějaký ten osud? Souvislostí vidím dost.

Tak mi držte palce.

Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Přibyl
Martin Přibyl
9 měsíců před

Skvělé rozhodnutí. Ať se daří. Jaký obor jste si vybrala?

Brigita Tóthová
9 měsíců před

Bravo Vlasto. Držím Vám pěsti v obou případech. Na věk nehraju. Vítězí odvaha a vášeň.

Soňa Bulbeck
9 měsíců před

Milá Vlasta, držím palce, ja som si tým prešla tiež, v 25 som odpromovala na Inžinierku geológie, v 40 na učiteľku Literárno-dramatického odboru na ZUŠke, v 50 na učiteľku angličtiny a posledných osem rokov píšem knihy…a aj tak stále rozmýšľam, čo nové by som sa ešte mohla naučiť…nikdy nie je neskoro…

Hana
Hana
9 měsíců před

A proč vlastně ne?

Adéla Vodvářková
Admin
9 měsíců před

Moc Vám držím palce!

Tomáš Vodvářka
Admin
9 měsíců před

Jděte do toho, Vlasto, Když to neuděláte, bude Vás to mrzet. Držím palce.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial