Jen pár slov k vývoji a souvislostem

Tak jsem se po ránu podíval na numera, statistiky a PES, a co jsem zjistil?

PES v ČR  štěká na hranici 4. a 5. stupně ( 76 bodů), v 5. stupni jednoznačně pouze 3 kraje, na hranici 76 bodů 7 krajů, v bodovém pásmu pro 4. stupeň 4 kraje (včítaje Prahu), dále bájné a posvátné numero „R“ pokleslo na hodnotu 1,05.

S ohledem na to, že vývoj sleduju dost podrobně a dlouhodobě, troufám si zavěštit  – zítra (to bude 1. den platnosti nejtvrdšího lockdownu) bude většina krajů pod 75 body…tedy ve 4. stupni PES, zbytek bude na hranici, celkové numero PES pro ČR bude pod 75 (tedy opět v rozpětí pro 4. stupeň), numero „R“ bude výrazně menší než 1.

Co to pro mne znamená…???

Vychází mi z toho, že kdyby vláda a všichni možní odborníci nepanikařili a a nechali tomu volný průběh maximálně s omezením škol, tak by vývoj bezprostředně před svátky nebyl tak dramatický. Lidi by neblbli a nákupy by si v klidu rozložili částečně i na dobu po svátcích, tím pádem by nedocházelo k takovým návalů ve obchodních střediscích, (strach z toho, že od pondělka nebude možné koupi snad ani pivo je obecný) a pravděpodobně i bez všech naprosto debilních opatření bychom nejspíš byli tam kde stejně jsme i dnes!

Zajímavý je vývoj podílu nakažených k počtu testů, který se trvale drží někde mezi 25 a 30 % testovaných, a nezměnilo to ani zavedení plošných „nových“ testů (pokud nám tedy někdo vědomě nelže), což pro mne znamená jediné vysvětlení. Totiž asi to, že je to skutečně tak, že nakažených v populaci je minimálně něco mezi 1/4 a 1/3 a většina lidí o tom, že jsou či byli „nemocní“ ani nedoví, nedojde-li si shodou nějakých náhod na test.

Závěr ? Za mne – veškerá opatření jsou NA HOVNO (omlouvám se, ale slušnější a ani výstižnější hodnocení mi na mysl nepřišlo), celé se to chová jako celkem běžná nákaza, která pro letošek jaksi nahradila v minulých letech zcela běžnou chřipku. A – bohužel –  veškerým cílem snažení politiků (jejichž názor bohužel svou hlasitostí jednoznačně přehlušuje hlasy rozumu i části odborné veřejnosti) je zabezpečit prodej co nejvíce léků, vakcíny., testů, roušek a dalších (nejspíš) zcela zbytečných blbostí a shrábnout za to provize. HOWGH!!!

Hezký den a hodně štěstí v Novém roce přeji všem.

Subscribe
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Flaška
3 let před

Souhlasím se školami. Zatím to přesně kopíruje křivku otvírání/zavírání škol. Když se otevřely školy, za týden šel počet nakažených zase nahoru, a naše debilní (sorry) vláda uzavřela hospody. Včera to byl týden, co jsou školy zavřené a jde to zase dolů. A troufám si tvrdit, že vzhledem k tomu, že školy zůstanou zavřené i po Novém roce, tak to tak i zůstane a čísla budou příznivá do doby, než se zase školy otevřou (ono to souvisí i s tím, že při zavřených školách zůstává víc rodičů doma). Ale hospody i obchody s tím mají společného hodně málo. Ty to ovlivňují… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
3 let před

Silvestr bude docela klíčový. Jednak mne opravdu zajímá, jak se obyvatelé podrobí zákazu vycházení po 21.00 hod, jestli ti, co vyjdou ven, budou zatčeni….myslím, že ani Lukašenko nemá tolik antonů ke sběru… chybí mi doložitelné informace bez balastu, který tam přidávají politici.

Tomáš Vodvářka
Admin
3 let před

Moc ta čísla nesleduji, popravdě jsem poslední zprávy na ČT viděl koncem listopadu. Od té doby nic. Moc se nechci vyjadřovat, protože názorově rozdělená společnost dostává další nálož, na obou stranách jsou zastánci jak restrikce, tak i úplného liberalismu a já nechci být terčem z obou stran. Na krajních pólech jsou pak přímo fanatici, s nimiž není radno hovořit vůbec. Pravdou však je, že třeba Fakultní nemocnice Ostrava předělává všechna lůžka na covidová a jak mi sdělil náměstek ředitele této nemocnice, personál je na hranici kolapsu. (180 lékařů a sester je navíc v karanténě doma, takže v provozu chybí).

Tomáš Vodvářka
Admin
3 let před

Zásadní je, kolik nemocných je ve vážném stavu a kolik je v nemocnici prostě jen proto, že jsou „pozitivní“ a nemají kam jít (třeba starší z LDN, která je zpět nechce, protože se bojí nákazy ve svém zařízení atd. Proto je třeba uvádět počty těch, kteří skutečně potřebují péči a pak těch, co jsem popsal.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial