Na co jsou vlastně odbory?

Za socíku byly kvůli podpoře komunistické strany. Dělali jí jaksi křoví. Člověk by si řekl, že dnes se vrátily ke své podstatě – tedy hájení zájmu zaměstnaných proti zaměstnavatelům. Ta iluze vás přejde jakmile si přečtete rozhovor předsedy asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka pro televizi Prima CNN.

Pan předseda se rozjel po následující otázce: „Podle Vás podpora restaurací není nutná?

A odpovědi jely jako kulomet: „Nechápu, proč bychom měli mít 40 tisíc hospod, když jsou to ve většině případů jen putyky, kde se nalévá alkohol….až skončí tato fáze uzavřené společnosti, tak zjistíme, že restaurací potřebujeme jen polovinu. Naštěstí stále běží a funguje průmysl. Služby neřeším. ….tak ať zkrachují. Je to prostě očistný proces, který funguje….třeba OSVČ, ať dělají nebo nedělají, tak berou 500 korun denně….“

www.ateo.cz

Ostatně OSVČ mu leží v žaludku hodně, jak v tom rozhovoru předvedl. 500 korun denně opravdu neberou, ale jen chvíli braly.

Ale celá estráda dále gradovala. Dotaz: „Takže se mají lidé v rámci koronavirové krize připravit na to, že budou muset změnit zaměstnání a zamíří do úplně jiného oboru, než který třeba vystudovali?“ A odpověď: „Ano, a dokonce by stát měl některé obory začít rozvíjet a dělat na ně rekvalifikace. Třeba neustále nejsou svářeči.

A jsme u toho, co tu už bylo. Úředníci do továren! A zapomeňte na ty řeči o tom, že chceme rozvíjet znalostní ekonomiku. Pan odborář jasně říká, že musíme být montovnou více a více.

A jen tedy některá čísla, která panu odboráři zjevně unikají: služby tvoří 60% HDP, zatímco průmysl jen 39%.

A když už se pan odborář tak naváží do cestovek a hospod tak bych snad jen lidově popsal jak ty přispívají do společné kasy: turista přijede a přiveze peníze. Ty peníze nechá v hotelu (uznávám že spotřebuje nějakou energii a suroviny na jídlo), ale zato zaplatí mnohonásobně víc, protože to spotřebuje v lukrativní lokalitě. A aby tu ty peníze nechal, tak na to jsou potřeba minimálně ty hospody, ale k tomu i hotely, cestovky, turistické objekty a lidé kolem nich. Zjednodušeně řečeno si turista doma vydělá nějaké peníze, optimálně v montovně, přijede sem, tady se mu líbí, ty peníze tu nechá jen proto, že kouká kolem sebe, a za ty peníze si my koupíme (prostřednictvím daní všichni) třeba ty výrobky co doma v té montovně vyrobil. My opravdu nechce tou montovnou být.

A když už pan Dufek má takovou obavu, že hospod je moc, tak já si skoro myslím, že je moc odborářů.

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
3 let před

Bohumír Dufek
z cvokárny utek!

Pavel Dvořák
3 let před

Dufkům nenaléváme!
Zde je na místě připomenout starý vtip.
Jaký je rozdíl menz Poděbrady a ROH?
Poděbrady jsou na srdce a ROH jen a h…o.

Tomáš Vodvářka
Admin
3 let před

To je opravdu maso, ten výtrysk ze srdce odboráře. Jeví se stále více a jasněji, že tento pán je buď úplný ignorant, jenž ví o ekonomii velké lejno, nebo je to hlupák závistivý. Nevím, co je horší.

Pavel Dvořák
3 let před

On je to především skalní komanč.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial