Tak letos bychom neměli soulodit

Naši představitelé nám občas dávají moudré rady, jak se máme chovat v době koronakrize. Kupříkladu vodákům se nedoporučuje soulodit. A co my, kteří letos nebudeme pádlovat?

Když jsem poprvé tuto informaci zaslechl v rozhlase, nejspíše jako většina jsem si myslel, že jsem se přeslechl. Koneckonců si umím představit, že při jisté činnosti přejde ten zpropadený virus z jednoho na druhou (případně z jedné na druhého, méně často z jednoho na jednoho či z jedné na jednu) celkem snadno. I když se jistě najdou tací, kteří si v rámci zápalu pro věc a současné starosti  o protějšek (moje rouška chrání tebe) nasadí i v okamžiku hrátek prodýchaný pytlík na ústa, mám za to, že většina toto koná nezodpovědně, bez ochrany, tedy té respirační.

Každá profese či obor má svůj slang. A nalejme si čistého vína, zrovna oblast sexu má tolik různých verbálních variant, některé chronicky známé, jiné jsou však zcela matoucí a chápou je jen ti dva (případně i více, pokud jsou v jedné sektě).  Takže jsem si zpočátku myslel, že zatímco nepádlující lid ve volných chvílích radosti souloží, tak vodáci to maskují písmenkem „d“.

Chyba lávky. I když má termín soulodit jistý dráždivý akcent, jde o činnost, sice jakousi gruppenmachen, ale jde jen o spojení lodní, nikoli lidské, kdy se více lodí spojí do jednoho celku a pádlují jen ti na okraji, zatímco ti uprostřed se mrzce vezou, aniž by hrábli. Což je jakýsi odraz i společenského uspořádání, nicméně údajně jde o činnost obvyklou a užívanou.

Zmíněné slovo mne donutilo vyhledat jeho přesný význam, koneckonců nic tak neobohatí vyhládlého blogera, jako cosi nové, neotřelé a málo publikované. A našel jsem opravdové skvosty (z publikace Hacknutá čeština). Takže například.

Souložka je rádoby věcná poznámka či slovní vsuvka, vyřčená během koitu. Tak to jsem vůbec nevěděl, že mohu během koitu vsunout ještě cosi jiného.

Souležet znamená, že s někým strávíme noc v posteli, aniž by došlo k sexu. Ach jo, tak už to konečně vím, co se mi často děje.  Na druhé straně  to může být i činnost žádaná, pokud jedu s kolegou na služební cestu. Substantivum souležba se týká téhož a už samotná nezvukomalba toho slova radí upustit od dalšího pokračování slovního rozboru.

Souloží není jen 3. osoba jednotného čísla slovesa, ale rovněž substantivum, popisující několik postelí pokupě. No teda, tady má fantasie dostává zabrat, takže raději jdeme dále.

Souložný prostor není, jak se možná někdo mylně domnívá, jen tak něco, kde se to odehraje a šmytec. K tomu potřebujete pořádné auto, nejlépe SUV, kde lze sklopit všechna sedadla do roviny a ulehnout ať už ke spánku spravedlivých na cestách či k činnosti vícekrát zde zmiňované. Nic pro chudáky, těm musí stačit posed.

Zajímavý je termín šoulož, což je prý termín pro sex na veřejnosti.

Opusťme dráždivé téma. Kupříkladu soulyžit je obdoba tajemného soulodění, jen dopravní prostředek je poněkud jiný.  Nikde jsem nenalezl případné soukolení či souchozenísouběh však známe z praxe všichni.

Přiznejme si na závěr, že jde veskrze o termíny  a činnosti zábavné, poučné, které tu a tam, někteří častěji, rádi provádíme. Existuje však výjimka, která kazí onu stoprocentní normu.

Soudruh.

 

Subscribe
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
David Vlk
1 rok před

Tak to je krásný blog. Mám pocit ,že moje žena v posledních letech radějí souleží, než souloží.BuĎ je unavena z práce ,nebo jako milenec stojím za houby. Doufám v to první 😀

Ladislav Nádvorník
1 rok před

…soustruh…?

Radka Kielbergerová
1 rok před

Šmrncovní blog, od šmrncovního pana doktora, co jsem si ho včera užívala v archivu televize Sama doma:)) potěšil jste moc a dnešním blogem zase, jak jinak:)
…leží mi tady ta knížka Hč…zabalená a mam pocit, že syn bude Pavel o měsíc dřív, protože se zase po čtení u Vás nemůžu dočkat, až mu ji dám:))
tak soudruh… nic:))
si ale myslim, že tady je fajn a že zvlášť vy chlapi se srandou v kapsách jste tu šou-druzi. Abyste se ale neurazili -to je vážně něco naprosto jiného než šoustdruzi šouselizm spolčenosti:))

Radka Kielbergerová
1 rok před

No nejste blázen? chcete to rozebrat?…od ješitné ženské rozebrat?:))
Víte, jak já mám nos nahoru? Jílek Tam jako extra třída chlap, co ví, o čem mluví, příjemně mluví, čtyřikrát si ho Tam pozvali – a na mši pak slyšíte, že pomohl neuvěřitelnému číslu lidí. Vodvářka, erudovaně a příjemně rozebírá věci, co zajímají půlku národa, co ho bolí ruce:)) poslechnou si a rozhopou se díky tomu a jdou věc řešit:) A s oběma jsem šou-druh:)) a s oběma sou-náležitost a oba sou(jeden už ne) mi nakloněni…no, nemám já se ? ;))

Bohumil Michal
Bohumil Michal
1 rok před

To nebohé slovo „soudruh“ bylo ještě před 100 lety zcela poctivým slovem. V překladech verneovek vydaných Jos. R. Vilímkem se často vyskytují soudruzi. Zničení tohoto slova je jen dalším komunistickým zločinem.

Radka Kielbergerová
1 rok před
Reply to  Bohumil Michal

tak:)ano… své velké dobré oči teď kradmo přes stůl po soudruhu točí…no, mě by jen zajímalo, jestli tradičně „velevzdělaní“ komunisté, národovci za hrob a proruští milci v jednom, vůbec vědí, kdo tohle napsal:))

Ladislav Nádvorník
1 rok před
Reply to  Bohumil Michal

..obdobný osud měli i …pionýři… ve starých rodokapsech jich byla hromada…

Marek Valiček
1 rok před

Náhodou, na posedu… Rozhled, na luftu a i trochu toho dobrodružství. Kam se hrabe SUV. Fajn jsem si počet, Tome. Krásnej víkend vinsuju

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

A my si tu v poklidu soubložíme, a nikdo nás neomezuje. Hurrah! ;o)

Radka Kielbergerová
1 rok před

hromadná soublož… i já jsem pro:))

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Tzv blogrupáč. ;o]

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

A to je moudrý! ;o)

David Moravec
1 rok před

Jé, to máme lehce podobné téma blogu. Já často soulodím. Zrovna teď v úterý jsem si parádně zasoulodil. Nechceš si se mnou taky zasoulodit? Mohl bys vzít i ženu, byla by sranda. Honza by se taky určitě přidal, to by bylo parádní soulodění. Vláda to zatím jen nedoporučuje!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial