Holky nemají ujika

Malé děti jsou kouzelné nejen tím, jak nám rostou před očima, ale také tím, jak malebně a součaně i vědeckým zápalem dokážou popsat objevy, které dělají při pozorování nejen svého těla.

Kamarádka právě seděla na místě, kam musí pěšky i císař pán. Vtom se otevřely dveře a v nich se objevil nejmladší vnouček, její miláček. Trochu ho překvapily babiččiny vykulené oči. Právě se totiž velice usilovně snažila zbavit všeho, co její střeva vyrobila z dobrot pojídaných během celého dne.
„Babi“, říkal jí stylem vědce, právě obdrževšího Nobelovu cenu, „kluci mají ujika, ale holky ho nemají. Kluci čulají ujikem a holky čulají dupou.“
Pak se podíval na babičku a říká: „Babi, ty máš dupu pjes celý záchod!“ Hned nato odběhl, aby se zabýval dalšími objevy s vírou, že ani za ně ho neminou další Nobelovky.

A babička? Ta se tak rozchechtala, že se jí její, vnoučkem na chvíli přerušené dílo, zdařilo s mnohem menší námahou a úsilím než obvykle.

Teď si uvědomuji, že jsem se jí nezeptal, jak její vnouček říká kamarádce ujika. Ještě si pamatuji si, jak jsme jí jako malí říkali my. Měla hodně názvů. Některé zněly dospělým neslušně, tak jsme je používali, jen když nás neslyšeli. Jiným se dospělí smáli. Jen ten oficiální název nám dlouho nikdo neřekl. Ani nevím, čeho se rodiče a učitelé tak báli. Všichni jsme přece věděli, že kluci ujika mají a holky ne. No a ty názvy, ty nás ani trochu netrápily. Vymýšleli jsme si je stejně, jako ten kamarádčin malý miláček.
No, řekněte, nezní ten ujik líp, než …?

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
23 dní před

Ujik je fajnový slovo, Vlastimile. Ale jak píšu jinde, ujik v parlamentu je smutná skutečnost

Petr Žižka
23 dní před

Nejhorší pak je, když takový ujik v parlamentu začne ještě hovořit…

Tomáš Vodvářka
Admin
22 dní před
Reply to  Petr Žižka

ANO, a že jich je tam jak naseto…..

Vladimír T. Gottwald
22 dní před

Má recht, Tome, ujik je vskutku slovo půvabné!
Tak půvabné, že nazvat jím bimbasy v parlamentu bych se snad i zdráhal.
😉

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial