Hajlující Filip Turek je nevolitelný ostatně jako každý nácek

Upřímně řečeno, ani jsem nevěděl, kdo to je. Takoví jako on mne nezajímají. Jenomže lidé, kteří píší na facebook „zlatej tatíček Hitler“, patří před soud za propagaci nacismu a nikoliv do parlamentu.

Jsou záležitosti, které nelze tolerovat ani při největší dobré vůli. A jednou z nich je i jakákoliv sympatie k nacismu. K hnutí, jehož přívrženci zavraždili desítky milionů nevinných lidí. Slyšel jsem spoustu dojemných příběhů od svých židovských přátel, jejichž příbuzní zahynuli v pekle Osvětimi a dalších nacistických lágrech. Byla to moc smutná a teskná vyprávění.

Kandidát do Evropského parlamentu za koalici Přísaha a Motoristé Filip Turek prokazatelně na veřejnosti hajloval a na sociálních sítích se vyznal z obdivu k vrchnímu nacistovi, jak dokazují články na webu iprima.cz. Nelze se proto divit, že už jej začala vyšetřovat policie pro podezření z trestného činu Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka, za který hrozí až pět let vězení, v některých případech dokonce až deset let za mřížemi.

Obvinění vůči Turkovi z obdivu k nacismu jsou jasná a průkazná. Sice někteří jeho známí popírají, že by sympatizoval s nacisty, jako například podle severu expres.cz židovský aktivista Aaron Günsberger. Podle něj Turek není nacista, ale maximálně debil. Jenomže, ani takoví lidé by nás neměli zastupovat v jakékoliv parlamentu nejen v tom Evropském. Navíc jeho silně problematické činy jsou jasně doložitelné.

Také jedno přísloví praví, když to kejhá jako kachna, chodí to jako kachna, plave to jako kachna, pak je to kachna. Platí i pro nácky. Koalice Přísaha a Motoristé by proto měla Filipa Turka stáhnout z kandidátky pro nadcházející volby.

Zdroje:

Hajlující Turek? A já jsem čínská váza! Anife se zastala Turka, přidal se Günsberger i Klaus – Expres.cz

Turek znovu pod ostrou palbou kritiky. Zlatej tatíček Hitler a kulaté číslo 88, psal před lety – CNN Prima NEWS (iprima.cz)

Další kontroverze kolem Turka? Proháněl se v autě se zdviženou pravicí. Případ řeší policie – CNN Prima NEWS (iprima.cz)

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
9 dní před

Je pikantní, že jsem k Tvému blogu na idnes připsal, že v kritických dobách lezou z děr a kanálů krysy a potkani, s nimiž si nemocná společnost ví méně rady. Pomocník pomocné stráže blogu idnes (vzorný udavač), dosáhl mého banu asi na 8 hodin. Přitom šlo o celkem přiléhavou a nevinnou poznámku.

Viktor Šedivý
Viktor Šedivý
10 dní před

No jo, ale teď si představte, že by třeba deset procent občanů s Filipem Turkem souhlasilo – a to i v jeho extrémnějších projevech.
Je přípustné zakázat těmto občanům vyjádření podpory kandidátovi? Není lepší, aby bylo jasné, kolik takových mezi námi je?

Tomáš Vodvářka
Admin
11 dní před

Podle pana Klause je nadějí české politiky. Kdopak že to donesl tu lež, že manželka pana Schwarzenberga je nacistka? A přispěl tak k jeho porážce s tím lhářem a zmetkem? A čímpak byl jeho tchán za války?
Zdá se, že věk má na mozek pana Klause destruktivní vliv výraznějšího stupně, než by bylo lze očekávat

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial