Teror v Krasnogorsku: šílený chaos, korupce a katastrofální selhání policie

Do Crocusu dorazily první pořádkové jednotky nejdříve hodinu po začátku masakru, přitom policejní stanice je nedaleko. Podle svědectví byla koncertní hala ilegální stavbou postavenou z mizerných hořlavých čínských materiálů.

Nad mnoha příšernými pochybeními při teroristickém útoku nedaleko Moskvy kroutí hlavy samotní Rusové. Tak ruský podnikatel Vitalij Ginzburg si ve svém komentáři na webu kasparov.ru všímá skutečnosti, že bezpečnostním složkám trvalo hodinu a půl (podle jiných zdrojů hodinu) než dorazily na místo. Přitom stanice jedné z ruských policejních složek je v docházkové vzdálenosti od koncertní haly Crocus City Hall v Krasnogorsku na předměstí Moskvy, kde k otřesnému zločinu došlo. Ginzburg také poukázal na to, že jediný, komu se tento čin hodí, je Kreml.

To je fakt obrovský skandál, že policie a Rosgvardija (ozbrojená složka podléhající přímo Putinovi) nechaly zločince vraždit nevinné lidi a uprchnout z místa činu, přijely až nejdříve za hodinu a místo stíhání teroristů začaly mlátit návštěvníky koncertu, kteří se snažili utéct z místa hrůzy. Inu, v Rusku nemá život člověka žádnou cenu.

Dobře to také vystihl článek na iDNES.cz. Rusové vyčítají Putinovi a jeho bandě, že místo zločinců pronásleduje neškodné disidenty a pak policisté nemají čas na nebezpečné teroristy. Moskva je město s jednou z nejvyšších koncentrací bezpečnostních kamer a bezpečnostních sil na planetě. Ale když ozbrojení teroristé zabíjejí lidi v Moskvě, speciální jednotky cestují na místo teroristického útoku hodinu a půl (!). A když přijedou, obvykle začnou mlátit a zadržovat novináře, ne teroristy, kteří zůstali nepotrestáni,“ nebral si servítky na sociální síti Telegram ruský režisér Alexandr Rodňjanskij. Podivil se také nad tím, že na pohřbu Navalného byly nasazeny stovky policistů a při koncertu se sedmi tisíc diváky ani jeden. Jiní Rusové také poukazují na to, že když člověk vyjde na veřejnost s ukrajinskou vlajkou, je u něj do dvou minut zásahová jednotka. Řádění teroristů zřejmě není pro ruské strážce zákona prioritou.

Připomíná to takový náš totalitní vtip. Chlapík opakovaně vykřikuje na ulici „Husák je gauner,“ během chvilky jsou u něj čtyři policejní auta a jeden z policistů (tehdy příslušník VB) mu říká, „jste zatčen za urážku soudruha generálního tajemníka.“ Chlap na to, „já chci jenom ohlásit, že mne tady přepadli lupiči a sebrali mi peněženku.“ Policista na to, „a proč kvůli tomu nadáváte soudruhu prezidentovi?“ „Protože, kdybych křičel pomoc lupiči, tak nikdo nepřijede.“

Rodňjanskij také ironizuje neschopnost ruských úřadů, kdy čtyři roztřesení Tádžikové přemohli ochranku, zavraždili přes sto lidí, zapálili koncertní halu a bez problému ujeli stovky kilometrů daleko od Krasnogorska.

Ruský politolog Vladimír Pastuchov rovněž na Telegramu nechápe, proč Putin ignoroval hlášení západních tajných služeb. Postoj k tomuto varování určil Putin osobně na zasedání rady FSB několik dní před teroristickým útokem, na kterém prohlásil: „Rád bych vám také připomněl nedávná, upřímně řečeno, provokativní prohlášení řady oficiálních západních struktur o možnosti teroristických útoků v Rusku. To vše vypadá jako otevřené vydírání a záměr zastrašit a destabilizovat naši společnost.“ Zločinec a mafián Putin tedy vědomě nedbal varování ze Západu.

Na další problémy upozornil v několika článcích ruský web zaregistrovaný v Německu rg-rb.de. Ten si všímá, že mnoho lidí v Crocusu zemřelo nikoliv vinou teroristů, ale kvůli totálnímu šlendriánu a absenci bezpečnostních opatření. Jeho vlastník- rodina Agalarových jej ani nenechala zkolaudovat, takže se se jedná o černou stavbu. Byla postavena z nekvalitních hořlavých čínských materiálů, které způsobily rychlé a masivní rozšíření požáru. Uzavřeny byly nouzové východy, světla se nepřepnula automaticky do nouzového režimu, hasící zařízení běžná v evropských zemích nebyla vůbec instalována. Inu, Rusko patří k nejzkorumpovanějším zemím na světě, a zaplatit se v něm dá opravdu všechno.

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Sice nejsem přívržencem konspirativních teorií, ale to, že stačí vytáhnout ukrajinskou vlajku a do dvou minut na člověku leží dva policajti, zatímco se v té hale skutečně střílelo ostošest a ti magoři byli schopni ujet… svědčí o čemsi.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial