Andreji, jak docílíš toho míru?

Je Andrej Babiš hrozbou pro naši zemi? To je otázka, na kterou můžeme mít odlišný názor. Sám šéf hnutí ANO se včera k této problematice opět vyjádřil.
Pokud pominu, že pan předseda mluví vždy to, co se mu hodí, a nemá problém během chvíle změnit svůj názor i postoj, je stále na místě důležitá otázka uvedená v nadpise blogu.

Pojďme ale pěkně popořadě. Před včerejší mimořádnou schůzí sněmovny, která se touto otázkou zabývá, napsal Andrej Babiš MF DNES: „Pokud jde o hodnotovou orientaci hnutí ANO, znovu zopakuji: debata o vystoupení z NATO a EU je pro nás nepřijatelná. Stejně tak podporujeme obnovení územní celistvosti Ukrajiny včetně Krymu…“
To napsal Andrej Babiš včera. Dnes, když se dostal k řečnickému pultu, kde hodlá zase dlouho řečnit, mimo jiné řekl o současné vládě: „Vyměnila Čechy, Moravany, Slezany i Slováky za Ukrajince, které má na prvním mstě, a občané ČR nejsou pro vládu pětikoalice důležití, což dnes a denně dokazuje svou politikou.“

Andrej na jedné straně píše, že podporuje „obnovení územní celistvosti Ukrajiny včetně Krymu“, jenže vzápětí horlí za to, aby se naše vláda na Ukrajince vykašlala, protože tak by to udělal on…
Včera také napsal: „Jedině si na rozdíl od Fialovy vlády myslíme, že ta cesta nevede rozpoutáním třetí světové války…“
Co dělá Fialova vláda jinak? Chce podporovat Ukrajinu, aby se nemusela potupně vzdát. Jakmile totiž necháme tuto zemi v boji s Ruskem samotnou, nezbyde jí nic jiného, než se stát součástí Ruska.

Jak vypadá Putinova představa o míru na Ukrajině, to už vyjádřil Dmitrij Medveděv. Stručně řečeno: „Ukrajina se vzdá, odejdou z ní všichni, kdo nesouhlasí s tím, že se Ukrajina stane součástí Ruska. A OSN tuto ruskou představu o míru a sjednocení posvětí.“ Andrej Babiš spolu s Ficem a Orbánem vlastně jen papouškují Putinovo vyhrožování třetí světovou válkou a ruskými jadernými zbraněmi.

Putin nehodlá vyjednávat o míru, který by znamenal „obnovení územní celistvosti Ukrajiny včetně Krymu“. Situace je podobná té, která nastala v době 2. světové války, když byla německá armáda kousek od Moskvy. Hitler tehdy nehodlal se Stalinem diskutovat o míru. Ten by nastal, jen kdyby se Stalin vzdal.
Pokud by tehdy žil Andrej Babiš a jeho fanklub, určitě by prosazovali, aby USA nepodporovaly SSSR zásilkami zbraní a aby se vykašlaly na pomoc Anglii, která by sama bez pomoci USA neobstála.

Názor, který zastává Andrej Babiš, je z tohoto úhlu nejen hrozba pro Českou republiku, ale i pro celou Evropu. Tak, jako se ve své touze po „Třetí říši“ nehodlal zastavit Adolf Hitler, nehodlá se ani Vladimír Putin vzdát svého snu, který má jméno „Velká Rus“. Adolfa Hitlera zastavily zbraně USA a jeho spojenců. U Vladimíra Putina to nebude jiné. I jeho může zastavit jen společný odpor těch, kdo si přejí „návrat územní celistvosti Ukrajiny včetně Krymu“.

V nadpisu se ptám: „Andreji, jak docílíš toho míru?“ Pravdou je, že nemám možnost se takto zeptat přímo Andreje Babiše. A tak se ptám vás, kteří stejně jako on věříte, že je možné dosáhnout „územní celistvosti Ukrajiny včetně Krymu“ beze zbraní a bez války: „Jak si ten mír vlastně představujete, když nechcete, aby Ukrajinu podporovaly jiné státy, včetně České republiky?“
Děkuji za vaše odpovědi v diskuzi. Prosím, odpovídejte na danou otázku. Nesnažte se jako Andrej Babiš, když nemá odpověď, přehodit výhybku na jiné téma.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Flaška
2 měsíců před

Jednat by se mohlo. Ale tak leda s Čínou a Indií, aby těm Rusům hospodářsky zatopili.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial