Maďarsko je jako děvka prodejná

Připojilo se jako první země EU k tzv. hedvábné cestě, což má přinést do Evropy čínské investice a vliv (o vlivu se v Maďarsku taktně mlčí). Jenže už přichází první náklady a zatím bez zisku.

Čínský ministr pro veřejnou bezpečnost (podobnost s naší komunistickou Veřejnou bezpečností je čistě náhodná :-)) a maďarský ministr vnitra podepsali dohodu, podle níž na území Maďarska budou moci sloužit spojené policejní hlídky obou zemí. Zlí jazykové tvrdí, že až se začnou v Maďarsku rojit čínské firmy a jejich zaměstnanci, musí si čínská policie dodržet o svých lidech přehled, aby třeba nechtěli studovat zakázané časopisy. Určitě podpis této dohody byl podmínkou příslibu čínských investic.

Jinak to samozřejmě vidí maďarské vládní kruhy: podle resortu vnitra je cílem dohody zlepšit bezpečnost v turistických oblastech v obou zemích během vrcholu turistické sezony a během akcí, na které chodí velké množství návštěvníků.

Tomu snad nemůže věřit ani ten maďarský ministr vnitra. V duchu této politiky by tam totiž museli mít společné policejní hlídky s Poláky, Němci, Slováky, Rumuny … s půlkou světa. A podobně by asi měly postupovat všechny země světa, kde se pohybují nějací turisté. My máme sice v Chorvatsku v létě české policisty, ale že by v Maďarsku byla taková invaze čínských turistů, jako Čechů v Chorvatsku, to asi fakt nehrozí. A pokud by si někdo myslel, že v Chorvatsku jsou čeští policisté kvůli tomu, aby dohlíželi na našince, jestli třeba nevyvíjí protistátní činnost, tak by to měl s konzumací drog, nebo ruských webů, asi ve vlastním zájmu trochu omezit.

Ti čínští policisté budou někde bydlet (tipoval bych to na chráněný komplex čínské ambasády), budou mít nějaká zavazadla a zcela jistě, jako všichni diktátorští policisté, i nějaké instrukce, úkoly a nadřízeného důstojníka. O těchto dalších aktivitách určitě smlouva nepojednává a jsem přesvědčen o tom, že o nich maďarská strana nemá ani potuchy. Nebo se tak přinejmenším tváří.

Maďaři se prostě ve vidině čínských peněz upsali k částečné ztrátě vlastní suverenity a k přítomnosti čínské policie na svém území. Pokud budou mít štěstí, tak si ta čínská policie nebude všímat domácích obyvatel, a ani se nebude snažit něco monitorovat a dokumentovat. Ale tomu by asi věřil fakt jen velký naivka. Vláda je prostě schopna za kus žvance, nebo spíše za pocit, že to té EU nandá, prodat i soukromí vlastních obyvatel ve prospěch východní mocnosti. Tomu se říká prodávat se za peníze a je to to nejstarší lidské řemeslo.

Už se těším na ty protáhlé obličeje, až se ukáže, že ty investice nějak nepřichází. Máme tuto zkušenost, kdy nám stamiliardové investice sliboval náš bývalý moudrý prezident Miloš Zeman. A ono nic.

Pak z investic sejde, ale ty policejní hlídky jim tam zůstanou. A určitě nebudou jenom procházet po ulici a dělat na čínské „turisty“ tytyty. Ty tam budou mít spoustu jiných úkolů a zadání. Maďaři dopadnou, jako když ta holka ten sex poskytne, ale zákazník pak odmítne platit. My to už známe.

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
4 měsíců před

Taky jsem zíral. To fakt budou Budapeští chodit Číňani s obuškem a v uniformě? Dělá si Orbán srandu? To přirovnání ke šlapce fakt sedí. Kam to půjde dál? Místo ve vládě?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial