Policajti nás budou nahánět jako dobytek

Už je to tady. Jsme policejní stát. Je to pravda, bylo to v novinách a na iDNES.cz o tom píše i bloger Ladislav Pokorný. Možná už zítra nás, co myslíme jinak, budou nahánět jako za bolševika.

Za poslední dva roky jsem už slyšel spoustu „jobovek“. Jakmile se vláda postavila na stranu Ukrajiny, tak jsme se dozvěděli, že v zimě zmrzneme, protože nebudeme mít čím topit. Benzín a nafta budou stát více jak 100 Kč! Pokud zvolíme Petra Pavla prezidentem, tak nás a naše děti pošle na frontu… Všechny tyhle tutovky měly jen jednu chybu – nenaplnily se.

Teď se dovídáme, že se stáváme policejním státem, protože si někdo přečetl článek na serveru PrahaIN.cz (majitel je členem SPD). A máme tu skandál. Policejní zvůle. Policisté, které zaměstnává Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje, musejí podepsat, že se mimo jiné zapojí „do opatření proti skupinám s odlišnými ideovými postoji“.
Tady to máte černé na bílém. Pokud žijete na Jižní Moravě a nemáte ty správné ideové postoje, už vás mají v zaměřovači. Policajti už vás sledují, jsou vám v patách. Jsme jen kousek od toho, aby nás, co nemáme tu správnou ideologii, zase naháněli jako za bolševika!

Autor článku serveru PrahaIN.cz správně předpokládal, že čtenář, který hledá v tomto plátku pravdu, dál číst nebude. Nebude se zajímat o to, jak se k celé věci vyjádřilo Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje. Policajtům přece věří jen ty „Fyjalovy ovce“.

Ti, kdo chtějí znát i pohled druhé strany a článek dočetli až do konce, zjistili, že je to trochu jinak. Cituji vyjádření Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje: V daném kontextu plní policie úkoly vymezené v § 2 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky (chrání bezpečnost osob a majetku, předchází trestné činnosti a plní další úkoly na úseku vnitřního pořádku a bezpečnosti svěřené jí zákony, přímo použitelnými předpisy EU a mezinárodními smlouvami), kdy se naše krajské ředitelství prioritně zaměřuje na ochranu právem aprobovaných zájmů společnosti před projevy rasismu, extremismu a směřuje svou činnost k zachování veřejného pořádku v situacích, kdy je tento narušován střety skupin s odlišnými ideovými zájmy (typicky na nejrůznějších shromážděních, demonstracích atd., při kterých dochází k porušování zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, či jiných právních předpisů).
V kontextu veřejného pořádku jde tedy o takové projevy, které přerůstají do protiprávního jednání. V žádném případě nejde o upření svobody slova a práva vyjádřit vlastní názor – to jsou hodnoty, které Policie ČR bez výjimky ctí.“

     Vzpomínám, jak byl v Brně v rámci prezidentské kampaně Andrej Babiš. Dorazili i jeho odpůrci. Nebýt přítomnosti „antikonfliktního týmu“ policie, příznivci Andreje Babiše by se s jeho odpůrci nejspíše poprali. Fanatici totiž byli na obou stranách.

Nemám strach, že by nás policajti v dohledné době zase naháněli jen za naše odlišné názory, jako to bývalo za bolševika. Pokud ale toužíte něco takového vidět, zaleťte si třeba na pohřeb Andreje Navalného do Moskvy. Tam už Vladimír Putin dělá opatření, aby nebyla narušena jeho předvolební idylka. Vždyť přece jen Rusko je tou jedinou dokonalou přímou demokracií.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Viktor Šedivý
Viktor Šedivý
3 měsíců před

No, pokud se rasismus, extremismus a odlišné ideové postoje sešly takhle hezky vedle sebe v jedné větě, nevypadá to pěkně. Nějaká „opatření“ by se opravdu měla týkat jen těch, kteří se dopouštějí jednání za hranicí trestního zákona, nikoli těch, o kterých si nějaký policista usmyslí, že pro jejich „odlišný ideový postoj“ by měli být pod drobnohledem.

Nebo to snad dokonce znamená, že PČR bude sledovat aktivity příznivců vládní koalice, aby ve své podpoře aktuální politiky nezašli příliš daleko?

(Mimochodem – od koho či čeho se ti „odlišní“ odlišují?)

Tomáš Vodvářka
Admin
3 měsíců před

Pan Pokorný na idnes píše kraviny už dlouho, je třeba jej míjet.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial