Skoro protiteroristické policejní manévry na šneky

Myšleno na šneky silnic – kamiony. Když jsem ve zprávách viděl, že na 22 km úseku D1 bylo nasazeno devět policejních hlídek a helikoptéra, aby jim zatly tipec, tak jsem si říkal: pro koho to divadlo je?

Pro politiky? Pro ty, kteří po dálnici musí jet co nejrychleji, děj se co děj? O co šlo? O předjíždění. Kamionům se na dálnicích zakáže předjíždění a bude po problému. Nevím sice jakém problému, ale budiž. Kamioňáci jsou přeci zlo. To jídlo si můžeme vypěstovat na zahrádce (nebo v paneláku na balkóně), začneme tudíž být vegetariány, nábytek si určitě dokážeme stlouct doma na koleně a moderní technologie samozřejmě vysávají na surovinách planetu.

Ale teď vážně. Řidič kamionu je lovná a štvaná zvěř. Přičemž procento jimi zaviněných nehod je určitě podstatně nižší, než u řidičů osobáků, o motorkářích nemluvě. Jede-li jeden kamion 75 a druhý ho chce předjet rychlostí 80, tak to samozřejmě bude chvíli trvat. A za tu chvíli se určitě někdo zezadu přiblíží, kdo byl při začátku předjížděcího manévru míle daleko a nemohl být vidět. Ten někdo je samozřejmě spořádaný občan, který je zdržován, tlačí na svého poslance, ten na ministra, ministr vydá příkaz a druhý ministr dá pokyn policii aby ho tvrdě vyžadovala.

Tak se na dálnicích objevily značky: zákaz předjíždění kamionů za 350 metrů. To jsem fakt zíral. Tak na tuhle značku, když kamioňák natrefí, tak ho tak leda trefí šlak. Za 350 metrů předjížděcí manévr nedokončí ani náhodou. Je si vědom, že by ho to stálo pár tisíc a 6 bodů. A udělá-li to znova, tak už řidičák. Takže co mu zbude?

I když je už třeba na úrovni předjížděného kamionu, nebo i lehce před ním, a najednou onu hrozivou značku spatří, tak půjde v levém pruhu dálnice na brzdu. Ta sankce je taková, že mu nic jiného nezbude. A to poměrně razantně, aby během oněch 350 metrů ten předjížděný kolega stačil ujet a on se zařadit za něj. Myslí si někdo, že je to na dálnici v zájmu bezpečnosti? A opravdu tohle musí policie sledovat, vyžadovat a pokud by ten kamioňák v zájmu bezpečnosti to předjíždění dokončil, třeba až za 800 metrů, tak tvrdě trestat?

Kamioňák si musí být vědom, že v průměru každého 2,5 kilometru číhá jedna policejní hlídka a nad tím vším bdí i vrtulník. Policie prostředků nelituje. Viz Události ČT 27.02.

V mezidobí si majitelé vytuněných vozidel pod dohledem policie v noci na deset minut uzavřeli pražský nuselský most, aby si tam mohli zazávodit. Žádný úřad o tom nevěděl. Tedy kromě té policie.

O pár dnů později podobní magoři poničili v Jičíně náměstí. O žádném zásahu policie jsem neslyšel.

Ale hlavně že ti kamionoví piráti silnic dostanou co proto.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial