Žádné zbraně Ukrajině a Izraeli, a my zabereme Stropnickému zámek

Iniciativa Mír a spravedlnost, v níž hraje důležitou roli Matěj Stropnický, zase zabojovala proti válce na Ukrajině a nově si přibrala i Izrael. Prý se má jednat o míru a nikoliv vyzbrojovat válčící strany. Tak já se také připojím a zařídím podle toho.

Tak po roce se opět ozvala jakási Mír a spravedlnost. Tentokrát svůj zájem rozšířila též o Izrael. I jemu by se měly přestat dodávat zbraně, nejen Ukrajině. Vše je třeba řešit mírovou cestou, aby zbytečně neumírali lidé. Pod to se podepisuji, Rusko se stáhne z Ukrajiny, Hamás přestane s teroristickými útoky, a bude klid. Jenomže v poněkud pomatených představách Stropnického a spol. by měly Ukrajina a Izrael kapitulovat před agresory a násilníky.

Možná ale panu Stropnickému křivdím. Co když on je opravdu takový druhý Ježíš Kristus, který, když ho udeří na jednu tvář, nastaví i druhou a jakékoliv násilí se mu opravdu příčí. Myslím, že bychom si mohli jeho upřímnost vyzkoušet.

Matěj Stropnický poté, co se rozešel se svým přítelem, žije na svém zámku sám. Je pro něj však zbytečně velký. Já se tedy domluvím s kamarády a v rámci speciální konfiskační operace vyrazíme na Stropnického zámek. Dáme mu nakládačku a zabereme některé prostory. On na nás jistě nezavolá kamarády, domobranu nebo dokonce policii. Tím by totiž popřel sám sebe. Přece konflikty se nemají eskalovat tím, že se do něj zatáhnou další strany. Něco takového je nepřijatelné. Takže i my budeme preferovat řešení pokojnou cestou. S Matějem Stropnickým povedeme mírová jednání o tom, které místnosti na zámku si může ponechat a které obsadíme my. Chceme být velkorysí a určitě minimálně polovina z nich mu zůstane a může v nich i nadále bydlet. Jsme přece rozumní lidé a jistěže se nějak domluvíme.

Zdroj:

Mír a spravedlnost po roce | 16. 1. 2024 | Britské listy (blisty.cz)

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Flaška
5 měsíců před

Tohle je dobré přirovnání a sedí jak zadnice na nočník.

Tomáš Vodvářka
Admin
5 měsíců před

Vždy se najdou Eskymáci, kteří poradí černochům v Nigérii, jak se chovat v době veder.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial