Vyhlásí Rusko Ukrajině válku?

Podle Vladimíra Putina Ukrajina zákeřně a nečekaně zaútočila na Rusko, když v sobotu ostřelovala město Belgorod, údajně navíc ještě českými zbraněmi. Také jste tímto hanebným teroristickým činem Ukrajiny pobouřeni?

Rusko se pod vedením Vladimíra Putina už dlouhá léta snaží žít v míru se všemi svými sousedy. Raději ustupovalo a nastavovalo svou mírovou tvář. Za poslední dva roky poslalo vedení Kremlu na území Ukrajiny statisíce mírových vyjednávačů, kteří se snažili odvrátit hrozící válečný konflikt. Ukrajinci je ale nevítali s otevřenou náručí. Místo, aby jim nabídli květiny, je domů posílají buď zraněné, nebo přímo mrtvé.
Báťuška Putin to vše snášel a stále věřil, že Ukrajina nakonec dostane rozum a dovolí Rusku, aby na jejím území udělalo pořádky. Jenže teď to Ukrajina přehnala. Rusové na její území posílali mírové holubice všeho druhu – od Kalibrů, holubic s plochou dráhou letu, až po supersonické Kinžaly, které, jak jejich jméno připomíná, dokážou šířit mír rychlostí, která podle jejich ruských chovatelů může být až Mach 10.

Jak na tuto dobrou vůli odpověděla Ukrajina? Zákeřným útokem na obyvatele města Belgorod, navíc prý českými salvovými raketomety. To už ale Vladimír Putin, v očích mnoha Rusů vážný adept na Nobelovu cenu míru, nemohl jen tak zkousnout a přejít. Obvinil Ukrajinu z terorismu a slíbil, že tentokrát už ustupovat nebude.
Když jsem viděl znepokojeného Vladimíra Putina, dostal jsem strach, aby Rusko, které se nikdy netajilo svými mírovými úmysly, nevyhlásilo po této provokaci Ukrajině válku, která, jak se svěřil svému čínskému příteli, potrvá pět let. Nakonec, každý rozumný člověk musí uznat, že po tom hrozném teroristickém útoku českými salvovými raketomety má na to Rusko plné právo. Jeho právo na tvrdou odplatu zajisté uznají i další zástupci zemí, které jsou téměř stejně mírumilovné, jako Rusko – například Irán, Severní Korea nebo Čína.

Tak nějak by před třiceti pěti lety o situaci na Ukrajině informovalo Rudé právo. My starší si pamatujeme, že se říkávalo: „Lže jako když Rudé právo tiskne“. Dnes se v podobném duchu vyjadřují oficiální média v Rusku.
Tisíce raket, kterými Rusko zasypalo Ukrajiny, jsou podle Putina holubice míru. Ruští vojáci, kterých mají být na Ukrajině statisíce, jsou ruskými velvyslanci míru. Těch pár raket, které dopadly na město Belgorod, je teroristický útok. Tak se nám to snaží představit ruský diktátor Vladimír Putin.

Smutné je, že podle průzkumů veřejného mínění tomuto podání věří většina obyvatel Ruska. Ještě smutnější je, že tomu věří také stále více obyvatel naší země.

Nejsem příznivcem války. Přesto přeji Ukrajině, aby dokázala odolat a podařilo se jí poslat domů všechny ty Putinovy mírové vyslance. K tomu, aby se tak stalo, je třeba, aby i Ukrajina posílala do země svého východního souseda vlastní „holubice míru“. Obyvatelé Belgorodu se už s nimi setkali. Soudě podle reakce Vladimíra Putina, se u nich tyto holubičky nesetkaly s vřelým přijetím.
Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že by se letos na Ukrajině mělo těch holubiček vylíhnout více než milion. Postačí to k tomu, aby obyvatelé Ruska pochopili, že válka na Ukrajině bude bolet i je? Pokud ano, pak se tu možná otevírá naděje na mír, který si na svém prezidentovi vynutí samotní obyvatelé Ruska.

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
4 měsíců před

Samozřejmě, celý svět je spravedlivě rozhořčen tou nebývalou agresí ukrofašistických bestií vůči mírumilovné a neexpansivní zemi, jako je Ruská federace. Tak v žádném případě nikomu nevyhrožuje, na nikoho nikdy nezaútočila, jde o líbeznou krajinu s laskavými lidmi a politiky, kteří chtějí jen a jen dobro. Pro ně jsou schopni – samozřejmě proti svému přesvědčení z nezbytné nutnosti tu a tam poslat nějakou tu raketu do nemocnice, kde se rodí budoucí ukrofašisté, případně zrušit pohřební setkání, protože když se pohřbívá banderovec, jsou ostatní už také nakaženi. Je třeba zásadní interpelace ve Valném shromáždění OSN, kde všechny stáy bez výjimky podepíšou rezoluci… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial