Izrael nemá právo na sebeobranu, protože je to okupační mocnost

Neřekl to, žádný západní salónní levičák, i když pro ně je to rovněž typické. Autorem výroku je ruský zástupce v OSN Vasilij Něbenzja. Dokázal tak, že Rusko a Hamás skutečně jedno jsou.

Nyní je tedy pochopitelné, proč Rusko trvale jedná s islamistickými teroristy. Je na jejich straně. Tuto zprávu převzatou z ruské agentury RIA Novosti zprostředkoval českému čtenáři web Forum24.cz. Něbenzjova řeč je na stejné úrovni jako vystupování salónních západních levičáků. Litují obětí v Gaze, ale předchozí brutální masakrování izraelských civilistů přecházejí bez povšimnutí.

Nemělo by nás to ale překvapovat. Rusko a Hamás mají ve skutečnosti k sobě hodně blízko, vyznávají stejné necivilizační hodnoty, že násilí zmůže vše, a používají shodné tyranské způsoby. Obě strany přepadly své sousedy a používají brutálních metod včetně záměrného teroru vůči nevinným lidem. Hamás vraždil ženy a děti v okolních židovských kibucech, Rusové pak zmasakrovali ukrajinské civilisty v městech Buča, Izjum a dalších.

Rusko nijak veřejně neodsoudilo brutální násilí muslimských fanatiků vůči židovským ženám a dětem, avšak Putin veřejně politoval chudáčky v pásmu Gazy, kteří údajně tolik trpí při izraelských útocích. Jeden z nejvyšších představitelů Hamásu Ghazi Hamad to v rozhovoru pro libanonskou televizi LBC řekl jasně. Izrael je stát, který nemá na naší zemi místo. Musíme ho odstranit, protože představuje bezpečnostní, vojenskou a politickou katastrofu pro arabský a islámský národ. Nestydíme se to říci.“ A s takovými lidmi je Rusko trvale v kontaktu. Nedávno pobývala v Moskvě delegace Hamásu vedena jedním z předních islamistických teroristů Músou Abú Marzúkem, který vysoce ocenil pozitivní postoj ruského prezidenta Vladimíra Putina k palestinských radikálům. Nelze se tedy divit, že to vyvolalo protest izraelského ministerstva zahraničních věcí, které vyzvalo Kreml, aby islamisty z ruského území vykázal.

V Rusku sílí antisemitismus, což dokázal i nedávný velmi vážný pogromistický incident v dagestánské Machačkale, kde stovky mužů, z nichž někteří mávali palestinskými vlajkami, vnikly na místní letiště a hledaly cestující letu z izraelského Tel Avivu. Bezpečnostní složky dostaly situaci pod kontrolu až po několika hodinách, což udivilo i ruské novináře, kteří připomněli, že jindy při protivládních demonstracích Rosgvardija zasahuje rázně hned.

Je tedy dost důkazů, že Rusko se vzdaluje Izraeli, tedy civilizaci, a sbližuje se s barbary z Hamásu. V tomto kontextu nás pak nemohou udivit demagogické výlevy Vasilije Něbenzji, který roní krokodýlí slzy nad osudem Palestinců v pásmu Gazy. Zaměňuje však příčinu s následky. Příčinou byl brutální vpád teroristů z Hamásu, kteří zde neskutečným zvířecím způsobem zavraždili na 1400 lidí, mimo jiné mačetami rozsekali nemluvňata na kusy, jen proto, že byli Židé, což vzbudilo děsivé vzpomínky na holocaust. Následkem pak byla pochopitelná odvetná akce Izraele. Kdyby si Hamás nezačal s násilnostmi, byl by v Gaze klid.

Izrael jedná v pudu sebezáchovy, protože ví, že mu jde o holou existenci. On chce a umí žít s muslimy v míru. To dokazují jeho mírové smlouvy s arabskými státy a zvláště s Egyptem. S ním se dohodl v americkém Camp Davidu v roce 1978 na mírovém uspořádání. Izrael se stáhl ze Sinajského poloostrova, který vrátil Káhiře, ta pak uznala právo židovského státu na existenci. Když je dobrá vůle, tak to jde, Ta ovšem Hamásu a dalším islamistickým fanatikům chybí.

Zdroje:

Izrael nemá právo na sebeobranu, protože je to okupační mocnost, tvrdí zástupce Ruska v OSN | FORUM 24

Moskva přijala delegaci Hamásu, popudila Izrael. Ohrožuje tím vlažné spojenectví — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)

ISW: Nepokoje v Machačkale ukazují na rostoucí radikalizaci v ruské společnosti | ČeskéNoviny.cz (ceskenoviny.cz)

Izrael musíme zničit, řekl vysoký představitel Hamásu a pochvaloval si vraždění civilistů včetně dětí | FORUM 24

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
8 měsíců před

Nic divného, vždyť už dlouhé roky můžeme zaznamenávat, že Rusko, coby nejmuslimštější stát Evropy (pokud tedy někdo vnímá Rusko jako evropský stát) má k arabským teroristům blízko a vzájemně se s nimi podporuje.

Tomáš Vodvářka
Admin
8 měsíců před

Čekat, že ten ruský paznecht (ono stačí se mu podívat do obličeje, aby bylo jasné, s kým máme tu pochybnou čest), něco pojmenuje správně, je naivní.
Děsivé na tom všem je to, že oni dobře vědí, co se děje, ale v rámci své ideologie budou donekonečna tvrdit, že tráva je modrá.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial