Allah akbar….a Evropa na kolenou

Soucit a solidarita s Israelem trvala Evropské unii jen den. Dnešní vyjádření řady států, že penězovod do pásma Gaza nebude přerušen, je poslední léta již klasickým postojem podělané Evropy.

Díky médiím si každý ihned může najít fotodokumentaci, výpovědi přeživších atd. o tom, co se začalo dít ve svrchovaném státu Israel poté, co do něj vpadli teroristé organizace Hamás. Ne, že by se nikde na světě neválčilo. Nicméně, málokdy se stane, že cílem vrahů jsou 90 leté ženy, které přežily holokaust, všechny války a raketové útoky, aby se nakonec staly lovnou zvěří humanoidů. Jen málokdy, pokud vůbec, vidíme tance nad mrtvými těly mladých dívek, provázené pliváním na jejich těla. Teroristé se neštítí vystřílet rodinu s třemi malými dětmi a onu scénu si nahrát a pouštět do éteru.

Stát Israel odpověděl jediným možným krokem a tím je blokáda území s vypnutím proudu, vody a cílenou likvidací středisek Hamásu, jehož přední členové sledují celou šarádu z bezpečí svých krytů, případně ze zahraničí. Přes verbální podporu některých státníků demokratických zemí se ke společnénu postupu země Evropy nepřidaly k nejúčinnějšímu možnému kroku a tím je zastavení přísunu miliard do rukou Hamásu. Sice padlo jakési prohlášení o přísnější kontrole účelu vynaložených peněz, nicméně pokud je dominující politickou silou v Gaze teroristická organizace Hamás, je tato kontrola směšným gestem. Je třeba znovu a znovu opakovat, že raison d ´etre této skupiny není snesitelný život vlastních občanů, ale likvidace vedlejšího státu. Malým dětem je od narození vymýván mozek fanatismem, učebnice (placené EU), oslavují vrahy dětí a sdělují, že nejvyšším blahem je stát se šahídem, mučedníkem, který současně se svým zánikem pozabíjí co nejvíce Židů.

Nabízí se otázka, proč to EU dělá. Opravdu je dominantní strach z Arabů, kteří tvoří v některých zemích značné procento obyvatel a jejiich vztah k Židům je dostatečně znám a natolik zřetelný, že stát vynakládá peníze na ochranu synagog a škol? Nebo strach si to nerozházet s jinými arabskými zeměmi, které jsou případným prostorem pro odbyt zboží? Těžko soudit, ale pakliže je toto většinové stanovisko představitelů Evropské unie, pak se nelze divit, že sílí hlasy stran typu AfD či podpora nacionalistických seskupení, které se vyhraňují vůči podobným postojům a získávají stále více a více voličů.

„Ve jménu Boha milosrdného a slitovného“ začínají jednotlivé súry Koránu, náboženství, které je dominantní v pásmu Gaza. „Bůh je velký“, volají jeho vyznavači. A poté jdou a zabíjejí tzv. nevěřící jako škodnou a to prakticky v přímém přenosu ve snaze vzbudit strach. A z postoje EU se zdá, že tato taktika je účinná.

Ale nebuďme zasa tak úplně skeptičtí. Evropa má dostatek sil. Kupříkladu rozsvítí Braniborskou bránu či Eifellovu věž v barvách vlajky Israele. Hrdinsky se zařadíme do průvodu. A pak zase pošleme nějaké peníze plačícím vdovám v pásmu Gaza,.

Jsme totiž humanistická společnost.

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Alejandro Azamedo
9 měsíců před

Nejsem expert na všechno, znám trochu něco o historii a založení státu Izrael, kdy to místní islámská společnost nenesla údajně moc s oblibou. Nicméně když dám na váhu islámskou společnost a židovskou tak je košile bližší kabátu, tam není co řešit. To, že Izrael má tuhej kořínek, vzhledem k těm sousedům ze všech stran, je něco co člověk musí obdivovat. To, že Hamás permanentně dělá peklo a teď ten hnus co provedl je něco absolutně k zblití co nemá omluvu je taky jasný. Dle mýho by se neměl nikdo montovat do toho konfliktu co Hamás vyvolal a maj nechat Izraelcům… Číst vice »

Tomáš Flaška
9 měsíců před

Je to k blití. Bylo už před tím. Ale po současných událostech se pro mě tito politici řadí na úroveň těch teroristů.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial