Po Klausovi podpořil Fica i Miloš Zeman

Vrána k vráně sedá. Pověstné přísloví, které naši exprezidenti perfektně naplňují a zároveň znovu bezvadně ukazují, co jsou zač.

Robert Fico, předseda slovenské strany SMER, aktuálního lídra předvolebních preferencí na Slovensku se zhruba 20 % elektorátu. Člověk, který ještě v roce 1987 zvládl vstoupit do komunistické strany, v zásadě profesionální a celoživotní politik, který umí v zákulisních bažinách výborně brouzdat. Muž, který pravidelně přejímá ruskou rétoriku a prohlásil, že mír vždy přichází z východu. Ukrajině by již neposlal ani náboj.

Robert Fico také figuruje v kauze Očistec, tedy odposlechů policistů. Slovenská policie v kauze obvinila celou řadu lidí z vytvoření zločinecké skupiny včetně blízkého Ficova spolupracovníka Roberta Kaliňáka. K zadržení Fica nedošlo jen proto, že nebyl vydán slovenským parlamentem. Nedávno také s klidem schválil fyzické napadení expremiéra Matoviče ze strany člena SMERu, opět dobře známého Roberta Kaliňáka.

Ficovo jméno také mnohokrát padlo v souvislosti s vraždou novináře Jána Kuciaka, který psal o napojení Ficova okolí na italskou mafiánskou organizaci Ndrangheta. Slovenský expremiér je něco mezi naším Andrejem Babišem a Tomio Okamurou. K Okamurovi má jednoznačně blíže. Ale také se hrozně rád pouští do bratislavské kavárny a novinářů stejně, jako náš poslední exprezident.

Zemana a Fica pojí dlouholeté přátelství, oba jsou na levicovém spektru a oba mají úplně stejně naprostý nedostatek taktu a slušnosti. Fico ztělesňuje dno slovenské politiky a je etalonem toho nejhoršího, co lze v demokracii potkat. Vytrvale útočí na ty nejnižší pudy slovenské společnosti a je veřejným tajemstvím, že členové SMERu nikdy neváhají vyhrožovat násilím a různými skrytými postihy vůči oponentům na všech úrovních slovenské společnosti. Trochu mafiánské, že?

Klausova a Zemanova podpora slovenskému politikovi jen ukazuje, kdo nás dlouhodobě politicky reprezentoval. O moc níže již asi nejde klesnout. Koneckonců co jiného byla závěrečná Klausova amnestie než jistá forma úlitby jistým lidem. Dlouhodobé proruské směřování našich exprezidentů je také víc než zjevné. Snad každý rozumný člověk si vybere západní demokracie i přes jejich chyby a nedostatky. Tady to pořád občas vypadá, jako kdyby se spoustě lidí stýskalo po hřejivé náruči Sovětského svazu.

Subscribe
Upozornit na
guest

7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Flaška
9 měsíců před

Zeman se po invazi Ruska na Ukrajinu tvářil jako největší přítel Ukrajiny a nepřítel Ruska a teď už zase otáčí. To vypadá fakt, že je řízen Moskvou. Po invazi bylo prostě neúnosné aby Rusy podpořil, nebo se tvářil třeba neutrálně, ale postupem času jakoby dostával noty, že je potřeba pomalu zase rozvracet … .

Tomáš Vodvářka
Admin
9 měsíců před

Zeman je naštěstí mimo hru, už nikoho nezajímá. Musí to být frustrující., že už jeho urážky a vulgarity nikoho nezajímají. Takže si myslím, že už jede nikoli v žoldu, ale samospádem.

Tomáš Vodvářka
Admin
9 měsíců před

Slyšel jsem představitele SMERu pana Blahu, jak slibuje, že po vyhraných volbách „vystěhuje“ některé občany Slovenska. V diskusi pak závěrem zvolal „venceremos“, což byl tuším pozdrav v době kubánské revoluce, která svrhla Fulgencia Batistu za současného vraždění jeho stoupenců.
Jen připomínám, že pokud převrat provedl za stejných okolností Augusto Pinochet, vyvolává v to v některých blogerech hypertensi a zuřivost. Zřejmě ne veškerá krev má stejnou cenu.

Tomáš Vodvářka
Admin
9 měsíců před

Nechci. Napsal jsem do blogu pana Hornera (měl jsem tu čest být subjektem jednoho z jeho blogů). Bylo to jen upřesnění, co Honza napsal, anžto on nijak Pinocheta nevelebí. Ale ta jeho jedna poznámka už inspirovala řadu blogerů k výlevům o jeho příchylnosti k A. Pinochetovi, což on samozřejmě nikde nepsal. Už nechci hnojit už tak pohnojené pole.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial