Ruští šílenci chtějí obnovit Sovětský svaz

Blouzní o tom například poslanec Jevgenij Fjodorov a není sám. Prý jsou nástupnické státy po SSSR nestabilní. Jenomže hlavně vinou zločineckého putinovského Ruska, o které vůbec nestojí.

Ono by to nestálo za řeč, pomatenci se najdou všude, jenomže Fjodorov je poslancem dolní komory ruského parlamentu – Státní Dumy za putinovskou vládnoucí partaj Jednotné Rusko. Rusko by se podle něj mělo rozšířit do hranic bývalého SSSR. A tady končí legrace, když, jak je uvedeno v článku na iDNES.cz, někdo takový to dokonce myslí vážně a navrhne to jako zákon. To už je vážné porušení mezinárodního práv a útok na suverenitu svrchovaných zemí, které o to být součástí Putinovy mafiánské říše v žádném případě nestojí.

Pokud jde o údajnou nestabilitu zemí vzniklých po rozpadu SSSR, tak se jedná především o důsledek nepřátelství Ruska a jeho vměšování do vnitřních záležitostí svých sousedů. Tak je tomu v případě Ukrajiny, Tadžikistánu, Gruzie a Moldavska. Rovněž se Kreml pokouší zneužívat ruské menšiny v Pobaltí. Rusko se vůči těmto zemím chová stejně agresívně jako nacistické Německo vůči Československu v roce 1938. Koneckonců podle ankety zveřejněné v dalším článku na iDNES.cz na otázku: „Souhlasíte, že je Putin srovnatelný s Hitlerem,“ odpověděla kladně výrazná většina hlasujících, tedy zatím více než 9000, což činí 85%.

Přitom Rusko akorát umí krást cizí území, ale komě bídy nemá co nabídnout. To jasně dokazují statistiky HDP na obyvatele v přepočtu parity kupní síly. Podle údajů Světové banky za rok 2021 je z postsovětských republik nejlepší Litva s 43 185 USD, následuje Estonsko s 42 381 USD, dále Lotyšsko s 34 258 USD. Všechny tyto tři ekonomicky nejvyspělejší země bývalého SSSR jsou členy EU a NATO, tedy zapojeny do západních struktur. Rusko s 32 966 USD je až za nimi. To pro kremelskou říši s největšími zásobami nerostných surovin na světě, není vůbec dobré vysvědčení.

Fjodorov rovněž zpochybnil legitimitu vzniku nástupnických zemí. Tady se ovšem pouští na tenký led. Nelegitimní byl hlavně vznik sovětské rudé říše. Komunisté se v Rusku dostali k moci pučem proti zákonně prozatímní vládě v listopadu 1917, který měl podporu jen minima obyvatelstva. Bolševici ztratili právo vládnout Rusku tehdy, když odmítli respektovat výsledky parlamentních voleb, které prohráli. Nejlepší pro Rusko by vůbec bylo, kdyby se moc v této zemi vrátila carovi z rodu Romanovců.

Putinův poslanec chce obnovit ruské impérium v hranicích SSSR – iDNES.cz

Rusové si vychovali druhého Hitlera, řekl Zelenskyj. Varoval před světovou válkou – iDNES.cz

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial