Další politické divadlo, Nejedlý s Blažkem

Klasické výmluvy žáka páté třídy, hodný šéf ze Strakovy akademie jako obvykle udělal tytyty a pojede se dál. Setkání dvou dlouhodobě kompromitovaných a těžko přijímaných osobností.

Hustě pršelo, padaly kroupy, příroda metala hromy a blesky. Rodina smolně uvězněná v narvané restauraci, kde si takřka nebylo kam sednout. Odejít do auta po celých pět hodin nemožné. Zbylo jediné. Noční můra se začala naplňovat. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek je opravdu smolař. Musel se posadit ke starému známému, rusofilnímu lobbistovi Martinu Nejedlému. Bouře trvala nekonečných pět hodin, rodina se sice vzdálila, ale hrdinný Blažek nesl svůj kříž dál. Stále bylo o čem mluvit. O prázdninách, o sportu, zcela nevinně. Ale co čert nechtěl, a aby smůly nebylo málo, museli se objevit reportéři serveru Seznam Zprávy. Pekelný večer. Charakterní ministr šel raději dopředu s barvou ven. Nepomohlo to, nebohý muž je stejně terčem jistě zcela nezasloužené kritiky. Další vráska na čele pro našeho nešťastného premiéra.

Martin Nejedlý, dlouholetý poradce Miloše Zemana s diplomatickým pasem, bez bezpečnostní prověrky, ale s přístupem k tajné hradní dokumentaci. Vazby na Rusko, Miroslava Peltu a Bůh ví koho ještě. Jedna z nejkontroverznějších figur panování našeho exprezidenta.

Pavel Blažek, nedávno čelil obvinění Pirátů, že je ohrožením ústavní svobody v této zemi z důvodu častého kladení otázek k živým kauzám, čímž se má dostávat do střetu zájmů. Člověk dlouhodobě sledovaný Transparency International, vyšetřován  Národní centrálou proti organizovanému zločinu v souvislosti s kupčením a korupcí na brněnském majetku, pochopitelně čistý jako lilie. Kontroverzní vliv na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Dalo by se víc…

Mluvčí premiéra Václav Smolka pro iDNES.cz řekl, že Petr Fiala nepovažuje tento typ setkání za vhodný. „Bez ohledu na to, že k němu došlo náhodně,“ uvedl pro iDNES.cz mluvčí premiéra Petra Fialy. Tím to asi ze strany premiéra skončí. Jen málokdo asi věří, že šlo o náhodné setkání, které skončilo těsně před zavíračkou. Asi každému je jasné, že když se tam objevili reportéři, takticky s tím šel raději ven první. Vlastně se nic nestalo, setkali se dva lidé, kteří se znají čtyřicet let. Akorát jsou oba nesmírně kontroverzní, nedůvěryhodní, ale umí hrát krásné dětské divadlo.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
9 měsíců před

na tom všem je tragický postoj premiéra, který ho měl dávno vyhodit.
Jestliže se člen současné vlády stýká s člověkem, který je kvintesencí kolaborace s Ruskem, jedincem, který 10 roku „vládl“ na Hradě se smečkou jemu podobných, pak je to špatně a vláda si tím podrývá zbytky důvěry.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial