Socha Stalinovi? Rusko si zaslouží pohrdání všech slušných lidí

Uctívání masového vraha a zločince, který nechal zavraždit desítky milionů lidí, je hodně za čarou. Podle článku na serveru Novinky.cz v městě Velikije Luki nedávno postavili osm metrů vysokou sochu Josefa Stalina.

Je fakt, že něco takového bylo moc i na diskutující pod článkem na levicových Novinkách. Dobře to vystihl Martin Malachov. „Stalin a Hitler – dva ruske idoly, ktere nikdo a nic neprekonía. Na vecne casy a nikdy jinak jsou rusove odsouzeni zit ve vezeni lzi a nenavisti, zmanipulovanych soudnich procesu, prepisovani historie… Pokud bychom rusko oplotili, mohli bychom to prohlasit za skvelou rezervaci, na niz by se cely svet chodil divat, jak nema spolecnost vypadat.“

Přesně tak. Nabízí se rovněž asociace s jiným netvorem. To je stejné, jako kdyby v Německu na veřejném prostranství odhalili sochu Adolfa Hitlera. Akorát, že něco takového by u našich sousedů nikoho nenapadlo, a pokud přece ano, pak by tomu úřady zabránily. Další diskutující Jan Šmídek trefně poznamenal. Sochu masového vraha mohou postavit jen v zemích bez špetky lidskosti…

To je přesné. Fakt, že v Rusku absentuje lidskost, dokazuje i chování ruských vojsk na Ukrajině, vraždy, znásilňování, drancování atd. Osm metrů velké pánské přirození dovedou vytvořit jen sovětští soudruzi,“ zhodnotil situaci další diskutující Jiří Kopecký. Rusko a Rusové dostávali pořádné kapky. Někdy padaly i velmi ostré výrazy jako třeba debilní ruSSácko, které jsou na můj vkus za hranou. Jiří Bečička to ovšem vystihl přesně. „Země, která je schopná takto uctívat jednoho z největších masových vrahů historie si zaslouží jen pohrdání. Ale co se divíme, když v čele té země stojí Stalinův vrchní obdivovatel.“

Je smutné, že se této šílenosti, tedy odhalení sochy válečného zločince ve Velikich Lukach v Pskovské oblasti se zúčastnili i místní politici a požehnal jí pravoslavný kněz Anatolij, Ten sice připustil, že Stalin nechal zavraždit velké množství pravoslavných duchovních, ale korunoval to výrokem, že díky tomu máme mnoho nových mučedníků. Svatá prostoto!

Něco takového je nepřípustné a neobstojí ani to, že socha stojí na soukromém pozemku. Úřady musí v takovém případě zakročit. Rovněž výmluva, že se zdůrazňují pouze Stalinovy zásluhy na porážce nacistického Německa, neobstojí. Genocida zůstane genocidou. A Stalin nechal účelově vyhlazovat celé skupiny lidí, například rolníky. Takže, se dopustil genocidy, což je neomluvitelné. Kdyby někdo postavil v Německu na svém privátním pozemku Hitlerovu sochu s tím, že sice odsuzuje jeho zločiny, ale chce připomenout, že Áda také přece dělal dobré věci, dal lidem práci, zlikvidoval v Německu nezaměstnanost, posílal dělníky na rekreaci, stavěl dálnice, atd., bylo by to v pořádku? Určitě ne.

Rusové, kteří uctívají Stalina, nemají žádné morální právo vyčítat Ukrajincům Banderu, který byl proti sovětskému vůdci břídil.

Dobrou zprávou naštěstí je fakt, že i mezi Rusy se ještě najdou normální lidé. Obávám se však, že jich je hodně málo. Petrohradský zastupitel Boris Višněvskij oficiálně apeloval na prokurátora Pskovské oblasti Andreje Moškova, aby zakročil a nařídil odstranění Stalinovy sochy. Je ovšem velmi pravděpodobné, že tato interpelace bude neúspěšná. I když bych se v tomto případě rád mýlil. V každém případě je jasné, že Rusko je těžce nemocná země, s absencí morálky a lidské slušnosti, když toleruje veřejné uctívání jednoho z nejhorších zločinců v dějinách lidstva. 

Prameny:

V Rusku odhalili osmimetrový pomník Stalina. Má probudit vlastenecké cítění – Novinky

Velikije Luki: Náměstek Višněvskij požadoval demolici Stalinova pomníku ve Velikije Luki (vluki.ru)

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
10 měsíců před

Tento článek je dnes na Neviditelném psu. Otevřel jsem zhruba v 10.00 hod diskusi a musím konstatovat, že tolik koncentrovaného slovního hnusu jsem už dávno neviděl. Žádný zásadní argument, jen dehonestace autora a příklady mimo téma.

Jaroslav Červenka
10 měsíců před

Mrknul jsem se na to. To je koncentrace mindráků. Ono se pak není co divit, kde se tato země nachází.

Hana Rybnická
Hana Rybnická
10 měsíců před

BYla to možná chyba to vůbec otevírat. Snad jste se měl kouknout na Schillera a jeho baladu v brněnském hantecu první republiky. Možná byste se spíše zasmál.

Tomáš Vodvářka
Admin
10 měsíců před

Je to samozřejmě symbol. Potřeba cara, generálního tajemníka etc. Stalin vyhlazoval celé etnické skupiny (Čečence, Kalmyky, krymské Tatary). Ještě Putin vedl válku v Čečně, aby tam nakonec dosadil Kadyrova. Víš, že hlavní ulice v Grozném (hl. město Čečny) je pojmenována Putinův prospekt?
Ta země je ztracená, plná korupce, alkoholismu, AIDS, bezútěšné budoucnosti, která bude horší,protože všechny peníze jdou na zbrojení.
Skanzen katastrofy, která započala před 100 lety tím, že se do jejího čela dostal fanatický syfilitik Uljanov. Stalin byl jeho žák a to velmi „schopný“. Proč by tam neměl mít pomník?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial