Antiwaxer vyzýval k vraždění, dostal 5,5 roku natvrdo

Tomáš Čermák půjde za mříže kvůli tomu, že vyhrožoval zabíjením vládě, poslancům, senátorům a dalším. Hrozilo mu až 15 let vězení, takže trest je celkem přiměřený. Hrozba násilím nemá se svobodou projevu nic společného.

Uděláme plán, musíme se spojit všichni a udělat pořádný uragán… Musíme těm dobytkům zarazit tipec… Vyneseme je za rypáky a naházíme je do řeky a zbavíme se jich jednou provždy. Nějaká mírová cesta, nějaké právo, neudělá nic,“ byly podle webu ceskenoviny.cz nejmírnější výrazy odsouzeného na sociálních sítích. Čermák rovněž patřil k vyhlášeným antiwaxerům a bojovníkům proti covidu.

Neobstojí výmluvy, že jsou to jenom slova. I slova mohou ve skutečnosti zabíjet. Mohou vést k masakrování lidí. Na začátku vraždy prvorepublikového ministra financí Aloise Rašína, kterou provedl pomatený anarchokomunista Josef Šoupal byla zlá štvavá slova, výzvy k revoluci, zabíjení bohatých, kteří údajně mohli za chudobu atd. Výsledkem byla v tomto případě smrt člověka.

Tohle nelze tolerovat: násilnické akce nemají s demokracií a svobodou projevu nic společného. Čermák také organizoval protesty před bydlišti prezidenta České lékařské komory Milana Kubka a biologa Jaroslava Flegra, což mělo pogromistické rysy.

Proto je nutné, aby soudy tato nebezpečí trestaly. Jinak se naše země zvrtne v jedno velké brutální násilí. Je však třeba pokračovat dále. Stejně tak za hranou jsou výzvy k blokování vládních budov a násilnému svržení vlády od právníka Jindřich Rajchla. Také je nelze nechat bez povšimnutí.

Je rovněž dobře, že trestně už je stíhán dezolát, který po skončení demonstrace proti bídě bušil do auta s ukrajinskou SPZ. Na krku má zatím pouhé výtržnictví, ale měl by dostat na triko i trestný čin hanobení národa, přesvědčení a rasy. Svoji protiukrajinskou nenávist to jasně dokázal.

Soudům by neměly dále uniknout ani ti, kteří popírají ruské válečné zločiny na Ukrajině. V tomto ohledu už padly první podmíněné tresty a to je dobře. Jistě budou brzy následovat další.

Čermákův trest považuji za přiměřený, nejedná se o žádný politický proces, jak nám chce dotyčný namluvit, ale o legitimní obranu společnosti proti násilí, ke kterým dotyčný vybízel. A tento trest, ať je výstrahou pro chátru, která by chtěla rovněž hlásat vraždění a teror.

Za podporu terorismu a výzvy k násilí vyměřil soud v Plzni 5,5 roku vězení (ceskenoviny.cz)

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Flaška
1 rok před

Ja bych ho poslal na dovolenou do Bachmutu.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial