Česká vlajka, ruská čepice – prostě vlastenka

Dnes ráno na mne na iDNES.cz vykoukla fotka ze včerejší demonstrace „proti bídě“. Pokud jste ji viděli, možná vás to také zarazilo. Ta vlastenka, která se snaží „dobýt“ Národní muzeum, protože na něm visí špatná vlajka, tedy ta ukrajinská, možná ještě chvíli před tím mávala vlajkou českou, do které se v době útoku dokonce halila, ale na hlavě má čepici s ruskou kombinací trikolóry.
Malé opakování. Česká trikolóra má barvy v pořadí bílá-červená-modrá, ruská bílá-modrá-červená, tzv. panslovanská pak modrá-bílá-červená. Možná si ještě vzpomenete na trapasy Miloše Zemana a Andreje Babiše, kteří jako státníci vystoupili s kravatami s ruskou kombinací.

Na fotkách z demonstrace jsou vidět i lidé s čepicemi se správným pořadím barev. Nejspíše ani netuší, která bije. Zřejmě přišli s vírou, že se skutečně demonstruje proti bídě. Přejí si v čele vlády pana Rajchla, protože ten, až se chopí moci, jim přidá na důchodech.

O tom, jak vypadá „česká čepice“, proběhla diskuze už před časem a tak je jen malá pravděpodobnost, že by vlastenka na fotce, spolu se spoustou dalších demonstrantů, nevěděla, co svou čepicí propaguje. Vzdává hold Vladimíru Putinovi a jeho „speciální operaci na Ukrajině“. To nakonec dali najevo, když požadovali, aby byla z budovy Národního muzea  sňata vlajka Ukrajiny, která na tyto vlastence působila jako rudý hadr na býka.
Možná bych se nad tím nepozastavil, kdyby organizátorem demonstrace „Česko proti bídě“ nebyla strana PRO (Právo Respekt Odbornost). Útok na budovu národního muzea jen ukazuje, jak si tento politický subjekt představuje PRÁVO. Shrnuto do jedné věty: Naše PRÁVO si klidně vynutíme i NÁSILÍM!

Demonstrace měla mít jako hlavní téma „Česko proti chudobě“. Jenže podpora Ruska a jeho agrese na Ukrajině ukázala, jak by to s tou chudobou u nás vypadalo, kdyby se vlády chopila strana PRO. Je-li vzorem těchto vlastenců Vladimír Putin a k Rusku vzhlížejí jako k zemi zaslíbené, je třeba se podívat právě do Ruska, abychom pochopili, kam by nás tito lidé dovedli a co nám to vlastně nabízí.
Nebo máte pocit, že v Rusku chudí nejsou? Považujete Rusko za ráj na zemi? Vzpomeňte si, co první zajímalo ruské vojáky na zabraných územích Ukrajiny. To, že kradli automatické pračky, bych ještě pochopil. Jenže oni kradli i záchody a to už rozum moc nebere.

Jsem důchodce a nemám pocit, že bych žil v bídě. Máme doma jak tu automatickou pračku, tak i funkční WC s bidetovým prkýnkem a spoustu dalších moderních vymožeností, o kterých se milionům lidí v Rusku, zvláště v jeho okrajových oblastech, zatím může jen zdát. Je to sice země, o které jsme se ve škole učili, že tam „zítra již znamená včera“, ale i válka na Ukrajině dokazuje, že to není tak docela pravda.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial