Židovský národ není a nemůže být okupantem ve vlastní zemi

Izrael odsoudil nedávnou rezoluci Valného shromáždění OSN, která vyzývá Mezinárodní soudní dvůr k vyjádření k anexi palestinských území. Jsem rád, že Česká republika hlasovala proti, kdežto Rusko tradičně pro.

Spolu s námi se proti tomuto nespravedlivému verdiktu podle webu České televize postavilo dalších 26 zemí. Mezi nimi USA, Velká Británie a Německo. Bohužel 87 zemí bylo pro a tak další protiizraelská rezoluce byla přijata. Nepřekvapuje, že mezi nimi bylo tradiční trio Rusko, Čína a Írán. Ukrajina v tomto případě alespoň nehlasovala, čili Kyjev se ve vztahu k židovskému státu zachoval lépe než Moskva.

Mezinárodní soudní dvůr sídlící v Haagu je nejvyšším soudem OSN, jeho rozhodnutí jsou závazná, nicméně neexistují k nástroje k jejich vymáhání. Problémem takových rezolucí však je, že jsou jednostranné a prakticky pokaždé namířené pouze proti Izraeli, jako kdyby on byl hlavním viníkem problémů. Jenomže je to jinak, jsou to Palestinci, Arabové a muslimové, kteří neuznávají právo židovského státu na existenci a podnikají proti Židům teroristické útoky. Izrael je jediným civilizovaným a demokratickým státem v této oblasti. Dokazují to fakta, jestliže Žid zavraždí Palestince, tak je odsouzen a poslán do vězení. Jestliže je tomu naopak, tak radikální islamisté oslavují vrahy žen a dětí jako hrdiny. To je přece není normální. a je smutné, že tohle mezinárodní společenství přehlíží.

Při jedné ze svých návštěv Izraele jsem si všiml výstražných cedulí na hranicích území palestinské samosprávy, kde jsou majitelé aut s izraelskou poznávací značkou (jsou jiné než mají auta Arabů na palestinském autonomním území) varováni, aby sem nejezdili, že jim nemůže být zaručena bezpečnost. Proboha, co to je? Jak to, že se má někdo bát o život jen proto, že je Žid. V Izraeli žijí Arabové bez problému, nemusí mít strach, že by jim někdo kvůli jejich národnosti či náboženství ubližoval. A když ano, izraelské soudy viníky potrestají.

I tato rezoluce však dokazuje pokrytectví Putina a Kremlu. Rusové sice tvrdí, že jsou přátelé Izraele, ale svými skutky dokazují opak. Moskva zatím podpořila každou proti protiizraelskou rezoluci OSN. To je ovšem divný způsob vyjadřování podpory. Skutečné přátelství se má utvrzovat především činy, pouhá slova nestačí.

OSN žádá po Mezinárodním soudním dvoru vyjádření k okupaci palestinských území — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Představa, že by si kdokoli v Israeli dělal těžkou hlavu z jakékoli podobné rezoluce, je zcela mimo. Židé vědí, že se musí spolehnout jen sami na sebe.

Filip Vracovský
Filip Vracovský
1 rok před

No, spolehnout se na OSN zbyla by ze státu Izrael už jen vzpomínka…. To spoléhání se sama na sebe je však velmi inspirující, dlouhodobě tím dokazují skoro neuvěřitelné věci….

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial