Smutné výročí říše komunistického teroru

Nedávno jsme si připomněli neblahých sto let od založení Sovětského svazu, který vznikl 30. prosince 1922. Byla to příšerná zločinná děsivá říše plně srovnatelná s hitlerovským Německem.

Sovětští komunisté dokonce německé nacisty v jednom předčili a to v masovém vraždění vlastních obyvatel. Alexandr Jakovlev, který měl přístup k tajným sovětským archivům, ve své knize Rusko plné křížů uvádí, že v éře trvání komunistického režimu v Rusku a později v SSSR bylo rudými zločinci zavražděno na 20 – 25 milionů obyvatel.

Tomu se nelze divit. Svaz sovětských socialistických republik, jak zněl oficiální název této říše masivního zla, vznikl nelegitimně direktivním rozhodnutím vládnoucích komunistických zločinců. De facto se jednalo o pokračování ruského impéria rozšířeného o komunistické bludy. Nelegitimní proto, že v této říši zla, jak trefně nazýval tento státní útvar americký prezident Ronald Reagan, se nekonaly svobodné volby a vládnoucí bolševická sebranka se dostala k moci násilným pučem. Jednou v roce 1918 sice byly uspořádány relativně svobodné volby do ústavodárného shromáždění (parlamentu), které však bolševici prohráli, a jejich výsledky nerespektovali. Tím pádem ztratili právo vládnout, protože od té chvíle byli pouhými samozvanci, jelikož neměli mandát od obyvatel k SSSR k vedení země.

Nemá cenu opakovat všechny krvavé zločiny, které se v SSSR odehrály. Za všechny jen Stalinem uměle vyvolaný hladomor v třicátých letech minulého století, který způsobil smrt milionů lidí, převážně Ukrajinců. Rolníkům byly tehdy z Moskvy záměrně nařízeny povinné dodávky, které oni nemohli splnit. Toto opatření mělo jediný cíl, vyhladit vzdorující sedláky, kteří odmítali vstupovat do kolchozů. To dokazuje také fakt, že Kreml na příkaz Stalina zakázal o této genocidě informovat veřejnost a samozřejmě také odmítal zahraniční pomoc. Naopak Sovětský svaz tenkrát i v těch nejhladovějších letech vyvážel miliony tun obilovin ročně.

Jak dále upozorňuje Jakovlev v Rusku plném křížů brutální represe se nevyhnuly ani dětem, zvláště těm s nesprávným třídním původem. které byly s rodiči deportovány často za nelidských podmínek v mrazech a špíně na Sibiř a dalších nehostinných oblastí země, přičemž mnohé z nich zemřely. Jsou zadokumentovány i případy, kdy příslušníci sovětských komunistických složek děti rovnou stříleli.

SSSR také nebyl žádnou federací rovnoprávných zemí, ale brutální diktaturou řízenou z Moskvy. Ukrajina, Litva, Lotyšsko, Estonsko a další nebyly žádnými svazovými republikami, Ruskem ale okupovanými státy, které o sobě nemohly svobodně rozhodovat.

Bylo tedy štěstím pro svět, že se masivní koncentrace zla zvaná SSSR po 69 letech existence po zásluze rozpadla. Je ovšem smutné, že masový vrah a válečný zločinec Putin, toho lituje a tvrdí, že rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou minulého století. Inu, od bývalého komunistického kagébáka lze těžko čekat něco jiného.

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial