USA dodají Ukrajině rakety Patriot, díky Ameriko

Je to super skvělá novinka! Ukrajinci dostanou systém, který jim pomůže účinně čelit ruským raketám cíleně mířeným na civilní objekty včetně nemocnic. Amerika tak jako za II. světové války zachraňuje Evropu.

Systém Patriot je ve svém oboru špičkou. Jak uvedla ve zprávě ČTK, jeho výhodou je značná univerzalita. Slouží k ochraně před taktickými balistickými střelami, raketami s plochou dráhou letu a také před letadly. Jeho součástí jsou výkonné radary s dosahem kolem 150 kilometrů. Jednalo by se o nejúčinnější obranný zbraňový systém dlouhého dosahu zaslaný na Ukrajinu a podle amerických představitelů, na které se odkazuje CNN, také pomůže zabezpečit vzdušný prostor zemí NATO ve východní Evropě.

Ukrajinci žádali už delší dobu o systémy Patriot kvůli barbarskému ruskému ostřelování svých měst a kritické infrastruktury, které má za cíl zlomit jejich vůli k odporu proti ruským agresorům. Nyní však bude mít Kyjev účinný nástroj, jak této zákeřnosti čelit.

Prezident Volodymyr Zelenskyj je na cestě do Spjených států amerických, kde se má sejít se svým americkým protějškem Joe Bidenem. Ten ve středu zveřejní další americkou vojenskou pomoc Ukrajině za téměř dvě miliardy dolarů a právě do ní budou s největší pravděpodobností zahrnuty již zmíněné Patrioty.

To je vynikající zpráva. Především se jedná o důkaz toho, že Američané nepolevují v pomoci napadené Ukrajině a nevyplnili se tak naděje některých stoupenců Putina, že po republikánském ovládnutí Sněmovny reprezentantů dojde k omezení či dokonce zastavení pomoci Ukrajině. Nic takového se nekoná a to je moc dobře. Za II. světové války Američané svými masivními zbrojními dodávkami spojencům včetně Sovětského svazu zachránili Evropu před Hitlerem. Nyní svým enormním vyzbrojováním Ukrajiny zachraňují evropskou civilizaci před šíleným Putinem a za to jim patří velké poděkování. Díky Ameriko.

Biden při návštěvě Zelenského oznámí další pomoc, včetně systému Patriot (ceskenoviny.cz)

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

USA vytáhly Evropu a potažmo svět v 20. století 2x ze strašlivého průseru. Bez jejich intervence by leccos dopadlo jinak. Dodávky zbraní do SSSR pomohly zastavit wehrmacht v jeho ofenzívě, otevření 2. fronty pak odliv části armád Německa na západ atd. Jen hlupáci píší něco jiného. Teď se zdá, že je to potřetí, co USA zachraňují Evropu, i když by nemusely. Opotřebovací válka, kterou vede Rusko, se tak nějak vytrácí z prvních zpráv, už jsme si na ni „zvykli“. Kéž by rozmístění Patriotů znamenalo konec ničení elektráren a vodovodů. Rusko se rozpadá, je to umělý slepenec nekompatibilních národů. Jen to… Číst vice »

Karel Orlík
1 rok před

Prosím o odstranění mého jména ze seznamu autorů blogosféry. Odmítám válečné štvání. Nechci být spojován s Zieglerem, Kielbergerovou a spol. Doufám, že mi bude vyhověno. Lituji Tome.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před
Reply to  Karel Orlík

Na žádost pana Karla Orlíka byla jeho jméno vyřazeno ze seznamu autorů Blogosféry.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial