Penalta? Ten Íránec měl dostat žlutou za simulování

Ten výsledek mě včera hodně potěšil. USA porazily Írán 1:0 a postoupily ze základní skupiny fotbalového mistrovství světa v Kataru. Bylo to naprosto zasloužené vítězství Američanů.

Já ty ajatoláhy z Teheránu fakt vůbec nemusím. Navíc Írán je země, která zakazuje ženám vstup na fotbalová utkání. Už z tohoto důvodu by neměl na tomto šampionátu startovat.

Ale zpět k zápasu, naštěstí atmosféra nebyla tolik vybičovaná, jak to původně vypadalo. Jedinou kaňkou bylo simulování íránského hráče na konci zápasu, který po lehkém kontaktu spadl ve vápně jak podďatý a dožadoval se penalty. Oceňuji rozhodčího, že tomu tlaku nepodlehl a pokutový kop neodpískal. Bylo to vyloženě zoufalství ze strany Íránu, který nedokázal dát góĺ, a tak to zkusil teatrálním vystoupením. Ten íránský hráč měl ještě dostat žlutou kartu za simulování. Ale koneckonců, vzhledem k vypadnutí Íránu je to už vlastně jedno.

Jsem rád, že i v diskusi pod článkem na iDNES.cz to viděla velká většina diskutujících stejně jako já. Penalta to nebyla v žádném případě, takové střety se nepískají.

Jinak se účastníci mistrovství světa shodují v tom, že Katar jej organizačně zvládá dobře, akorát to pivo za 300 korun je prý drahé. Ale kdeže, já si dal před časem na zápase NHL v newyorské Madison Square Garden dvě piva v přepočtu jedno asi za 350 Kč, k tomu klobásu neboli sausage, a v pohodě. Jak se říká, ber nebo nechej být.

MS 2022 – Fotbal | Írán – USA 0:1, drama v závěru, postup ze skupiny slaví Američané – iDNES.cz

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MUDr. Tomáš Vodvářka
Admin

Zápas jsem sledoval. Nebyl špatný, byly lepší i horší na současném MS. Ale výkon toho íránského herce s dresem na sobě byl skvělý, což jako ochotník mohu lehce posoudit. Při letmém doteku spoluhráče upadl a začal se svíjet a štkát natolik, že to bylo slyšet přes všechny ruchové mikrofony. Opravdu silný zážitek – emočně plnotučný – jak umřít na otevřené scéně. Pak přišel rozhodčí, který vše viděl a tak nějak mu naznačil, ať toho nechá. Pan herec tedy vstal, udělal pravda pár kulhnutí a poté se rozběhl jako srna. Dle mého měl následovat vytažení karty s 10 body za umělecký… Číst vice »

Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal
1 rok před

Dávám palec nahoru. Je více důvodů, proč by Írán měl být z pořádání mezinárodních akci tohoto druhu vyloučen (jako je vyloučen z akcí pořádaných Mezinárodní federací juda). Už jenom ty hrozby rodinným příslušníkům sportovců … A nejen fotbalistům. I já jsem rád, že Írán vypadl. Sice také „můj“ tým (Ecuador), ale to už jsem „obrečel“. Díky za článek, přeji vše dobré.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial