Covid nám mizí, ale sláva, máme Legionellu

Zdá se, že podstatou našeho bytí je být neustále ve stressu. Covid už tak nějak přestává být salonfahig a tak je třeba zaplavit posluchače něčím, co je nové, relativně neznámé a nutně zneklidňující až děsivé.

Potřebujeme děšení. Je celkem lhostejné, budou-li to cikáni, muslimové, migranti atd., Musí to být zejména silně zneklidňující, pokud možno s nějakou statistikou, kolik to bude stát peněz, životů či jiných komodit.

Dneska již cikánská otázka/nebo romská chcete-li/ už tak moc netáhne, Islám se v naší zemi taky nějak nekoná i přes plamenné výzvy boje proti němu z úst echtovního Čecha, který horuje proti míšení té správné čisté české rasy. Covid, aniž bych chtěl snižovat jeho závažnost v posledních dvou letech, už také ztrácí na síle a dle tvrzení odborníků z infektologie z něj zůstane trvale přítomná hrozba, která bude na stejné úrovni, jako chřipka.

I přes denní hlášení na Seznam.cz, kolik spoluobčanů je pozitivních, kolik je v nemocnicích a kolik zemřelo s pozitivitou na SARS-Cov 19 za poslední den, se zdá, že tato čísla už nikoho příliš netrápí.  Vesele se sdružujeme v restauracích, MHD a divadlech a kinech, jedinec s rouškou na ústech působí jaksi podivínsky a rušivě.

Pravda, máme válku na Ukrajině, ale přiznejme si upřímně, že už nás to tolik nebere jako v jejích počátcích. Občas mrkneme, kde se nachází fronta, někdo přispěje na tank Tomáš a to je v obecné rovině vše.

Takže – přichází Legionella – smrtící bakterie, která bez antibiotik zahubí dle statistik 40% nakažených, Nikde už není uvedeno, kolik zemře, pokud antibiotiky léčíme (troufám si říci, že pokud bychom neléčili antibiotiky kupříkladu streptokokovou infekci, byla by smrtnost vyšší). Původ je samozřejmě ve stojatých vodách a v tom, že snižujeme teplotu vody v bojlerech. Takže vše je jasné.

Pokud se začtete i do primitivní Wikipedie, zjistíte, že jde o běžnou bakterii, které je okolo nás přehršel.  Její nebezpečí tkví v tom, že se pomnožuje ve vlhkém prostředí, ideálně ve vodních rezervoárech. Popsána byla před cca 50 lety, kdy se vyskytla na sjezdu veteránů v hotelu, kde předtím dlouho nikdo neupouštěl vodu.

V běžné domácnosti se pustí voda několikrát za den, teplá i studená. Sprchujeme se, čistíme si zuby, pereme prádlo, splachujeme atd. Po dlouhé dovolené se asi nikdo nenapije z vodovodního kohoutku, aniž by odpustil trochu vody z trubek.  Pravděpodobnost onemocnění je tedy velmi nízká.

Přesto redaktor Tomáš Lánský z idnes napsal šokující informaci. Očekávám diskusi v Parlamentu, jak této nové hrozbě čelit, Nepochybně mnoho diskusních pořadů s roztodivnými odborníky ze všech možných profesí. To vše do doby, než někoho napadne, že nás začínají ohrožovat…. třeba lišky z Bavorského lesa.

Subscribe
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Adéla Vodvářková
Admin
1 rok před

Mnohem větší problém jsou přemnožení divočáci, kteří už si chodí do předměstí Ústí nad Labem jako na procházku! Videa jsou na internetu a nikdo to neřeší!
Zatím nebyl nikdo zraněn, ale mě tam nedostanete ani párem volů, mám z divokých prasat vítr

Ladislav Nádvorník
1 rok před

…nooo..nemůžou…máme totiž zákony…třeba o myslivosti…a tam je řečeno…že střílet se smí nejblíž 200 m od zástavby…na venkově se za zástavbu považuje i plot zahrady….takže střílet v sídlišti…znamená přijít o zbroják …a tím i o zbraně….ale proč si nerýpnout do myslivců že…???

Pavel Dvořák
1 rok před

Pane doktore, netušíte, co malý český kutil dokáže. Nedávno tu – kvůli šetření všeho – proběhl článek nebo komentář, jak co nejvíce ušetřit. Ten navrhoval snížit teplotu v bojleru na 40°C a ještě snížit spotřebu vody. A když ještě odjede na měsíc na dovolenou, už to taková legrace být nemusí. Pro teplou užitkovou vodu (TUV) stanovuje norma teplotu kolem 60°C, a asi to nějaký důvod mít bude. https://www.tatramat.com/cz/blog/nebezpecna-bakterie-legionella-zije-i-ve-vasem-bojleru Pozn. článek z r. 2018. Ve studené vodě do 15°C legionela je ve spánkovém režimu, ale nemnoží se. Při teplotě 25 – 45 °C má ideální prostředí pro rozmnožování. Atd, viz tabulka.… Číst vice »

Sona Bulbeck
1 rok před

Dakujem Tome…tenhle vas nadhlad som uz potrebovala ako sol🤩

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial