Padnout za Andreje

Nejsledovanější soudní proces ještě pořádně ani nezačal a už tak nějak lze tušit, jak všechno dopadne. Bude stačit jedna oběť?

Předem je nutno řici, že jde samozřejmě o politický proces. Nepamatuji si, že by se u nás objevil nějaký politik, který by své stíhání za cokoliv nenazval politickou štvanicí. Je to samozřejmě dáno prostým faktem, že do politiky vstupují lidé pouze čestní, pravdomluvní a bez jakéhokoliv kostlivce ve skříni. Takže cokoli se na ně později objeví, je pouze a jen špinavou zákulisní hrou, jež má daného jiedince veřejně osočit a dehonestovat.

Čapí hnízdo,  jehož vlastnictvím se pan Babiš veřejně pochlubil, aby krátce na to o něm nevěděl prakticky nic, už vůbec ne, kdo je jeho vlastníkem, aby se mu zase po krátké amnesii překvapivě vrátila paměť, že jsou to jeho dětí, kdo ho vlastní, je v naší zemi již historickým pojmem.

Oblíbená fráze, že pokud by pan Babiš nešel do politiky, tak by to nikdo neřešil, je rovněž úsměvná. Potvrzuje to axiom, který jsem uvedl výše. Nicméně, pan Babiš do politiky šel (i když se kasal, že on jako profláknutý komunista to nikdy neudělá), zůstal tam doposud (i když tvrdil, že je to jen na jedno volební období). Nejspíše na radu Prchal boys zatím nevyhlásil, půjde-li či nepůjde-li na Hrad. I když by se zřejmě nic nestalo, protože to, co se řeklo ráno, odpoledne již neplatí. Důležité je vyhlášení samotné.

Svůj první politický proces si užívá. Znalce, který svědčí proti němu, označuje za úplatného darebáka, zatímco pokud by svědčil v jeho prospěch, byl by jím nepochybně pochvalně veleben. Zdá se však, že po vystoupení paní Nagyové je z toho definitivně venku. Ve svém projevu dotyčná zmínila, že pokud se stalo cokoli, Andrej o tom neví a byla to její chyba.

Válka je již nyní de facto vyhrána, vůdce zůstane čistý a vše se vyjasní za cenu jedné padlé. Která nepochybně po své resuscitaci bude náležitě odměněna přinejmenším neutuchající přízní hosudara.

A těch třicet procent zůstane netknutých. Vždyť přeci je za něj tak dobře.

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Ota
Ota
1 rok před

Pane Tomáši. čtu všechny Vaše články a docházím k tomu, že asi opět máte pravdu, i když ve skrytu duše (a mé naivity 🙂 ) pořád myslím, že by ten člověk mohl být nějak právně postižen. Ale asi bude opět platit jen to biblické „Má je pomsta“. O dalším mě napadají jen právně postižitelné představy, kterým se snažím bránit. Bohužel…

Jiljí Záruba
1 rok před

Se mu posmíváte… Ale i vy musíte uznat, že je prostě geniální.

Jaroslav Červenka
1 rok před
Reply to  Jiljí Záruba

Upřímně, tohle nevymyslel on 🙂

Filip Vracovský
Filip Vracovský
1 rok před

Tak pokud se tvrdí, že úspěšný politik musí být částečně sociopat, tady to platí měrou vrchovatou očividně…

Jiljí Záruba
1 rok před

Pane Vodvářko, vaše slova můžu jen potvrdit, měl jsem též zdroje přímo u pramene. Možná proto mě udivuje (nebo jak to nazvat), že s ním spolupracuje pořád tolik lidí, i vzdělaných, ač už čas odhalil, co na začátku možná bylo skryto. Ano, peníze, ale není to vždycky. Člověk, který lže téměř ve všem, nedrží slovo, dělá podrazy v malém i velkém, ničeho se neštítí, nemá svědomí ani páteř, jeho verbální projev je na úrovni pubertálního jedince, jeho vizáž není zrovna sošná, ani nonverbálně to příliš nezvládá, není garážovým podnikatelem, nýbrž zbohatlíkem z divokých devadesátek, kdy měl informace, které jiní neměli,… Číst vice »

Filip Vracovský
Filip Vracovský
1 rok před

Člověk by zamáčkl slzu kdyby spadl z Marsu. Nečekal jsem, že se z toho nedostane… ale tak snadno… 🙁

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial