Politické a hospodářské glosy

Pár měsíců po volbách a už se zase můžeme smát. Politická estráda vždy vyrukuje s novým nečekaným číslem.

Poslanec Farský se chystá létat na rozhodující hlasování ze západního pobřeží USA, zatímco jeho kolegové na takové hlasování nestačí doběhnout ani z kanceláře v budově Poslanecké sněmovny. A hlasování projeli.

Markéta Adamová-Pekarová se dopustila v očích Tomia Okamury smrtelného hříchu, když před svým narozením nepodepsala Chartu77. A ve svých 5ti letech dokonce ani petici Několik vět. Možná mohla na petiční arch namalovat třeba medvídka.

Bývalý premiér Babiš označil Poslaneckou sněmovnu za žvanírnu a teď tam žvaní nejdýl.

Rusko chce vojenské poměry v Evropě vrátit do doby, než jsme vstoupili do NATO a naše pátá kolona tomu tleská a už se těší, až tu zase budeme povinně studovat azbuku.

Ministr zdravotnictví Válek nařizuje karanténu na pracovišti. Kolegové těchto nakažených budou tedy asi mít pracoviště v karanténě. A nakonec to vše splyne a bude po karanténách.

Němci hrdě odstavují jaderné elektrárny. Loni zvýšily své emise o 2% oproti roku 2020. Ale pořád si myslí, že ten Green deal plní.

Prezident Zeman se o zahraniční politice chce bavit jenom s předsedou vlády. Ministra zahraničí i předsedy obou komor parlamentu míní ignorovat. Nejrozumnější by asi bylo, kdyby se o té zahraniční politice s prezidentem nebavil nikdo.

Automobilka Škoda nemá čipy, platí lidi za nic nedělání, má stále odstávky, pronajímá plochy na skladování polotovarů, ale zisk zvýšila na dvojnásobek.

Předsedkyně klubu ANO Schillerová vynalezla dluhopisy (již před mnoha sty lety) a dokonce umí nalézat peníze. V jiných kruzích by to možná označili jako: udělat banku.

A my, plebs z podhradí, jdeme dnes zase pracovat (doslovně, nikoliv dělat přítomnost v práci).

Subscribe
Upozornit na
guest

5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Filip Vracovský
Filip Vracovský
2 let před

Zdravím, i já dareba si místo podpisu charty v té době hrál v uhláku na horníka….

Matějovský
Matějovský
2 let před

Je to děsná bída, já nevím, zda jsou po osmi letech opojeni mocí, že vyhráli volby a okamžitě se stali jaksi krátkozrakými? Tímhle stylem tomu Babišovi prezidentský stolec přímo nesou na zlatém podnose. Pořád mám nutkání na ně zařvat – Vzpamatujte se, chováte se jako diletanti.
A ještě do toho ten Zeman, který je obklopen sestrami a od rána do noci neslyší nic než : To nám to ale udělal velký bobeček, tak nám vypadl poslední zoubek, nabyl dojmu, že omládnul, začal prý chodit a ještě víc škodit. Jsem těžce nasranej, těžce.

Tomáš Vodvářka
Admin
2 let před
Reply to  Matějovský

Také mám pocit, že tak nějak hazardují s tím, co se jim povedlo získat. A umím si představit Bureše, jak objíždí vísky a městečka a lidé, protože jej vidí osobně, kakají a čůrají, že tu opičku z televize vidí živě. A pak jí dají hlas….

Tomáš Vodvářka
Admin
2 let před

Tome, Tvoje summary bych podepsal. S lítostí, že jako volič STAN musím snášet pana Farského, který zřetelně nic nepochopil a nepochybně snížil popularitu své strany o nezanedbatelné procento.

Filip Vracovský
Filip Vracovský
2 let před

Mám to naprosto stejně…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial