Za mlhou

Život, je jako průchoďák, kde se střídají všechny světla a stíny, ve kterých můžeš cítit kanálu smrad, nebo šlápoty z hlíny, co tady kolemjdoucí zanechal, aby Tě ven z té díry vylákal, aby Tě donutil uvidět, že existuje taky jiný svět, než tmavý průchod plný lidí, hluku, konfliktů a bitek.
Pořád tam zalézáš. Proč?

Občas, když vystrčíš nos, chvíli ze vzduchu radost máš a pak se zas vracíš, jak zpráskaný pes, hladový, promrzlý a bos. Co Tě pořád nutí tohle prožívat? Za chvíli v tom Tvém průjezdu nebude k hnutí, měl by si třídit a vyhazovat věci a se všemi lidmi, co tam jsou s Tebou schovaní začít si víc povídat. Každý ve své ulitě zalezlí vedle sebe, souseda úspěch prudí Tě a závist ta Tě žere.
Zkus zítra zase vystrčit z toho průchodu nos, najdi si cestu a pojď chodit bos, umyj se v řece, nasbírej rosu, napij se vody, pojď hledat po cestě k sobě samému schody. Vylez z té bažiny výmluv a stesků, co smrdí sebelítostí, jak suchý záchod, co nemá ani vrchní desku. Když koukáš ven z toho průchodu uvidíš mlhu a slunce, které se slabě, velmi neznatelně klube nahoru..

A za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, další Tvůj dnešní příběh začíná. Další den, další šance na lásku, další naděje na to, prožít něco úžasného. Tak už se obuj a pojď. Té mlhy se neboj. Prostě patří k podzimu. Nic jiného to neznamená, než to, že se léto zahalilo do mléčné, teplé a huňaté šály……

Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jana Melišová
13 dní před

Máš peknú češtinu. …a v tej hmle budem iba stáť, takmer bez dychu. Zasvecovať svetielka úplne potichu. Ukradnem si všetky tieto chvíle iba pre seba, spočiniem v objatí kde lásku zamykať netreba….

Last edited 13 dní před by Jana Melišová
Jana Melišová
13 dní před
Reply to  Brigita

To ma napadlo ako odpoveď na tú tvoju priehršť krásy….

Jara Rank
Jara Rank
10 dní před

Ano, ma! Uvedomuji si to, protoze jsem uz od meho „teenage“ veku pryc a v dobe, kdy jsem tam zila, rodice pravidelne kupovali knihy z klubu ctenaru a ty „lepsi“ – neruske, byly ve slovenstine, takze ani dnes v Kanade nemam se slovenstinou problem, je jaksi vice hudebni, aspon mi to tak pripada.

Hana
Hana
14 dní před

Krásné, až mne mrazí jak hluboko to vede.

Tomáš Vodvářka
Admin
14 dní před

Mńam….

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial