Vývojové stupně hnutí ANO

Personální politika je něco, v co každá firma musí vkládat hodně. Špatně to ale chodí, pokud ve firmě nefungují standardní mechanismy práce, ale vše řídí Deus ex Machina.

Fáze 1 – Nadšení

To bylo osobností a výroků o novém hnutí, které jak kometa vtrhlo na naši politickou scénu a tvrdilo, že zatočí s korupcí. Sestřelením Petra Nečase byl v podstatě proveden státní převrat. Ale vzpomeňme si na známé tváře, které hnutí ANO chválily, podporovaly a v jeho barvách i pracovaly. Jmenuji např. Martina Komárka (bývalého novináře MF Dnes), Petra Teličku (bývalého vyjednávače našeho vstupu do EU), ministry Ivana Pilného, Roberta Pelikána, či Dana Ťoka. Ze sportovců jmenuji třeba žokeje Josefa Váňu, Ondřeje Synka, nebo Šárku Kašpárkovou. Zdroj.

Fáze 2 – Vystřízlivění

Po puči provedeném odstraněním Petra Nečase začalo hodně médií jít nové vládní garnituře na ruku. Projevuje se to v setrvalé vysoké podpoře této „firmy“. Na ty ostatní je vyvíjen setrvalý nátlak (např. ČT). Na ruku jí jdou bohužel hodně i policisté a státní zástupci (viz Čapí hnízdo, nebo otrava řeky Bečva, které nikdy nedospějí ke konci). A mnohé osobnosti si uvědomily, že se staly těmi pověstnými užitečnými idioty a hnutí ANO opouští.

Šárka Kašpárková k trestním aférám premiéra: „Pan premiér by se k těmto věcem měl postavit jako chlap, měl by je vysvětlit a vyřešit. A ne dělat takové kličky. Měl by k tomu zaujmout jasné stanovisko a ne se chovat tak, jak se chová. To není chování správného chlapa.“ 

Dokumentarista Steve Lichtag o protestech proti hnutí ANO: „Já je samozřejmě podporuji. Sice jsem kdysi opravdu panu Babišovi věřil, že všechno bude bezvadné a zalité sluncem, ale slunce se bohužel vytratilo. Já jsem sice na stránkách ANO stále uveden jako jejich podporovatel, ale musím říct, že jsem zklamaný.“ 

Exministr Ivan Pilný: „To, co mně vadí, je absence demokratické diskuse a výměny názorů na dlouhodobé a aktuální problémy, před kterými nestojí jen hnutí ANO, ale země, ve které žijeme.

Petr Vokřál, bývalý primátor Brna: „Opouštím hnutí ANO kvůli narůstajícímu politikaření a protože některé brněnské organizace jsou napojeny na podsvětí.“

Bývalý vyjednávač přístupu do EU Petr Telička: „Dnešní ANO nemá s výkopem let 2013, 2014 už nic společného. Je vlečeno zájmy svého lídra a úzké vládnoucí kliky, které slouží stádo ovcí a kariéristů.

Hana Greplová, bývalá místopředsedkyně hnutí ANO ke svému odchodu: „Protože jsem pochopila, že se hnutí začíná ubírat proti smyslu Výzvy, na základě které jsem se v roce 2011 k hnutí dobrovolně přihlásila. Z původního záměru spojit schopné a slušné lidi, kteří společným úsilím přinesou změnu kultury do naší společnosti, se postupem času vyloupl krystalický obchodní projekt. Ten, který má zajistit dostatečnou moc při uplatňování osobních představ Andreje Babiše o fungování společnosti, nikoliv však představ členů hnutí, či dokonce občanů.

Současný ministr školství Robert Plaga: „V polovině roku 2020 mi bylo zrušeno členství v rámci ukončení činnosti brněnské organizace ANO, jíž jsem byl členem od roku 2013. Po návratu do stejné řeky (stoky) nikterak neprahnu.

A dalo by se pokračovat.

Zdroj a Zdroj.

Fáze 3 – Utajení

Dala by se charakterizovat otázkou: Kam zmizel Faltýnek?

Druhý muž ANO, stále předseda poslaneckého klubu. Ale zároveň člověk spojený s mnoha aférami. Pro připomenutí: deníček, kam si zaznamenával poznámky z mnoha obchodních jednání o rozdělování veřejných zakázek a dotací, a politického klíče dělení trafik v městských firmách v Praze i na Moravě. Dále lobování za firmu Kapsch v oblasti miliardového obchodu s mýtnými branami. Brněnská „Stoka“ kde jsou obžalováni lidé, které do ANO Faltýnek přivedl. Nebo také tajné jednání na Vyšehradě v době lockdownu, kde hodně lidí předpokládá (včetně mě), že šlo o provize z miliardových zakázek z důvodu covidu.

Za to všechno by v jiných stranách už skončil. Nikoliv v ANO. Ale aby to nevypadalo tak zle, tak byť zastává stále významnou pozici a je dvojka kandidátky jednoho kraje, tak na billboardech, v médiích … nikde se neobjevuje a nevystupuje. Je jaksi utajen. Zmizel z očí, má asi zmizet i z mysli. Vynoří se zase po volbách.

Tohle už spíše vypadá na to, že pan Jaroslav Faltýnek drží v ruce onu pověstnou složku na svého nejvyššího. A tím by se kruh uzavřel. S kým kdo zachází, tím také schází.

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
2 let před

Tome, skvělá analýza, je jen škoda, že to tak nějak nejde zveřejnit celostátně, aby aspoň pár jedinců prohlédlo. Já mám obavy spíše ze sebe, že až konečně skončí éra ANO a zůstanou mega dluhy a vysoká inflace a vyrabovaný důchodový fond, přijde vláda sebevrahů s oznámením, že teď skočila doba rodávání a čeká nás biblických sedm let hladu. A že se najdou pitomci, kteří začnou vykládat, jak bylo za Babiše fajn. V tu chvíli mám obavy, že budu muset někomu vrazit jednu do zubů.

Jara Rank
Jara Rank
2 let před

Skvele napsane pro nas v CR nezijici. Obcas Vas ctu na iDnes, ale i kdyz mne stale nuti, nechci se tam vratit. Jednak je tam pouze asi 10 lidi, jejichz blogy mne zajimaji a blogy o zviratkach mam zde lepsi. Jsem napojena na zdejsi utulek, jako dobrovolnik na prochazky se psy, ktere jsou ted diky Covid-19 zablokovane, takze mne bezmozkovi antivaxeri pripravili o krasne, obcas v mirnem poklusu (dostala jsem vzdy 2), ale legracni 2-3 hodiny. Z iDnes mi vzdy odpovedi, kdyz hodim k Vodickovu clanku cosi o jeho proruskych analyzach, pisi to k jeho jmenu, takze i kdyz na… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial