Báječná léta s pandemií

Nikdo nemůže říci, že žijeme v nudných časech. Události se na nás valí s úporností tsunami a sotva odezní jedna, je tady další a další, nestíháme.

Tak třeba. Policie přezkoumává kamerové záznamy, kdopak že to byl na již legendární narozeninové trachtaci v teplickém hotelu Prince de Ligne.  Předpokládám, že velitel místní Městské policie poskytuje účinnou součinnost při identifikaci provinilců, s nimiž jistě posléze poběží správní řízení.  Možná by byl účinnější důrazný dotaz, zda-li nedostal – a od koho – rozkaz v onu dobu kontrolovat zapadlé fast foody na periferii Teplic a tak nějak se vyhnout náměstí a zmíněnému hotelu, z něhož se jistě řinula řízná hudba.  Místo, aby okamžitě vyletěl z místa a již si nikdy v této branži neškrtl, dostane možná i nějaký ten metál za obětavost.

Účastníci tohoto pracovního setkání, kde jen tak mimochodem oslavili narozeniny bezvýznamné figury kraje, zatím žádnou újmu neutrpěli, pokud nepočítáme 50 litrů od pana Hniličky, což je při jeho platu ve funkci Národní sportovní agentury opravdu jen spropitné. Pan Husák, velitel Policie Libereckého kraje, se jistě nestane pochůzkářem a jistě nepřijde o výsluhovou pensi. Atd.

Paní ministryně spravedlnosti Marie Benešová sdělí veřejnosti, že soudcové Ústavního soudu za své postoje „mají cosi slíbeno“, ergo kladívko, označila je – ve svém oblíbeném žargonu – za další členy justiční mafie, kteří jsou korumpovatelní. Kdekoli jinde, kde jsou společenské poměry v normě, byl měla buď dát na stůl jasné důkazy, nebo se poroučet z funkce a to týž den, co výrok pronesla. Pokud bych měl vsadit ve Fortuně, že nevydrží do října ve své funkci, šel bych tak maximálně s desetikorunou.

Na Petříně zasahuje naše čacká Policie ČR proti zhovadilostem, jako je sáňkování, běžkování a jiná naprosto nepřístojná činnost. Drzost občanů Prahy, že jdou ze svých bytů ven, aby si zasportovali, aby provětrali plíce, jež jsou ohroženy virovou nákazou, je neskutečná a je nutné poděkovat příslušníkům pořádkových složek, že jednají rázně, rozhodně a bez pardonu. Na prostý lid je třeba přísnost.

Pan premiér žádá občany, aby úzkostně dodržovali předepsaná nařízení, mezi nimiž je i omezení cestování. Je jen škoda, že jeho slova tak nějak nerespektuje jeho manželka, jež se jela slunit do Dubaje, on sám to loni v létě zkusil na Krétě a bylo to jistě moc fajn. Přejeme panu premiérovi a celé jeho rodině příjemné pobyty v zahraničí, zatímco my nesmíme ani do pensionu v Rychlebských horách.

Nakonec hlava státu. Občanům ještě nestačily oschnout oči po srdceryvném projevu, v němž pan Miloš Zeman nabádá spoluobčany k respektování ochranných pravidel, aby sám, mezi ostatními státníky, hrdě dokazoval, že český junák se hned tak něčeho nelekne. Jistě presidenty a premiéry seznámil s výjimkami, u nichž není nutno u nás roušky nosit.  Tak třeba svatebčané, malé děti, pacienti v nemocnici na lůžkách, sportovci při tréninku. Ale rovněž i osoby s mentální či kognitivní poruchou. Určitě své kolegy ve vysoké politice tímto výběrem uklidnil.

Děkujeme panu presidentovi za obětavou representaci naší země. (foto Novinky.cz)

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Alejandro Azamedo
3 let před

Perfektně shrnuto kam se ten náš absurdistán dostal a co si lidé zvolili.

Soňa Bulbeck
3 let před

Milý Tomáš, súhlasím, je to smutné, keď z nás robia vyslovene blbcov, ktorí sa tomu všetkému môžu len prizerať..bohužiaľ, na Slovensku je to také isté, ak nie dokonca ešte horšie…

Hana
Hana
3 let před

Ještě dodávám – za to shrnutí díky😊.

Hana
Hana
3 let před

To je děsné, když jste to tak nahrnul na sebe, jednomu se z toho dělá špatně. Ale nenechejme si zkazit dny těmito hnusy. Jak tady nedávno někdo psal – venku je bílo a to se lidé hned usmívají.

Michaela Klímová
3 let před

🙂 Hezké… Jen k tomu Petřínu (tady si troufnu ;)) – zajímal by mě názor těch, co se o tu zeleň starají. Teď ho asi neuslyšíme. Ono je těžké chtít po policii, aby vyhodnocovala, kdy je a kdy není vhodné dodržovat zákony. V Teplicích to po ní taky chtěli… Tu práci jim nezávidím.

Tomáš Flaška
3 let před

Opět trefné, přesné, vtipné 👍.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial