Nic se neděje

V médiích pomalu doznívá teplická taškařice, kde na oslavách narozenin kmotra Bendy bylo mnoho hostů, mezi nimiž i někteří současní či bývalí poslanci a výše postavené osoby. Za týden po ni neštěkne ani pes. Jak tomu bylo  koneckonců kdysi, i nyní a nejspíše i na věkyvěků.

Šéf liberecké policie František Husák, tedy žádné ořezávátko, člen Parlamentu České republiky pan Hnilička a bývalý předseda vlády ČR Jiří Paroubek (a řada dalších bezejmenných, ale nejspíše „vlivných“) se prostě jen poveselila na kmotrových narozeninách. V době, kdy je občanům znemožněno nakoupit si obyčejné boty, kdy lékaři na JIP nestačí ošetřovat zmírající na infekci a kdy hrozí, že bez drahého respirátoru se nesvezou ani tramvají.

Pan Husák, bývalý ředitel Policie ČR, má k zákonům této země své osobité stanovisko. Kdo si ještě vzpomene, že tento člověk ve své funkci drandil jako řidič svým vozem i 190 km/hod, tedy rychlostí, za níž „jeho hoši“ nemilosrdně berou řidičáky a ulevují provinilcům od jejich břemene oběživa. I přes obec to bral sedmdesátkou a to jel jenom do práce. V normální společnosti by nejenže letěl, ale už by si nikdy v této organizaci neškrtl. I když byl nyní odvolán z funkce ředitele policie Libereckého kraje, cosi mi říká, že se pochůzkářem nestane.

Pan Jiří Paroubek, nejlepší diskutér ve střední Evropě (jak se sám kdysi označil), píše na serverech blog idnes a Vaše věc mravoučné články o tom, jak on by všechno dělal lépe a jak ti současní to dělají blbě. Což je samozřejmě spíše „jeho věc“, ale mravokárce si musí dávat zatracený pozor, aby sám nebyl přistižen. Protože v tom okamžiku se stává šaškem. Větším, než kdysi na Youtube, kde ve svém slušivém spartakiádním úboru udivoval svými prostocviky.

Pan Milan Hnilička sice skončil jako poslanec, ale nechal si pro sichr flek jako šéf Národní sportovní agentury, což je nejspíše výhodnější sinekura, než se živit vlastní prací. I u něj je podivuhodné, že ještě v parlamentní lavici hlasuje pro lockdown pro ty, co zastupuje, ale sám místo jím naordinované vody pije pověstné víno.

Ale jak říkám, nic se neděje. Kdo si ještě vzpomene, že poradce pana presidenta pan Nejedlý po návratu z pravidelného raportu v Moskvě kašlal na karanténu a dával si do nosu na veřejném místě, kdo si ještě pamatuje na pověstnou osvětimanskou zabijačku „nemocného“ pašíka, kterou v době celonárodní „karantény“ pořádal další moskevský agent pan Mynář. K tomu je samozřejmě nutné přihodit i ona známá piva pánů Kalouska a Jurečky. Zdá se, že infekce „dělání“ na prostý lid jde napříč politickým spektrem.

Pan ministr Blatný apeluje na občany, aby byli uvědomělí a chránili sebe a ostatní. Možná by měl změnit strukturu svého posluchačského obecenstva a své morální apely směřovat na jiné jedince, kterých má okolo zřetelný přehršel.  Možná by stačilo nějaké uzavřené jednání ve Sněmovní ulici, aby nebyl ven z oken slyšet ironický smích posluchačů.

Jak již opakuji, nic se neděje. Dnes a zítra a nejspíše ještě mnoho dní budou chodit příslušníci Policie ČR, případně i Městské policie po bytech občanů, aby zkontrolovali, zda-li dodržují nařízenou karanténu, stejní strážci zákona budou šmejdit po pensionech krachujících majitelů, jestli čirou náhodou v jejich pokojíku nespinká nějaká zvlčilá běžekchtivá dvojice. A na ulicích upozorňovat a pokutovat ty, kterým zpod roušky čouhá nos.

Vždyť se nic zvláštního neděje…..

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial