Za smrt rudoarmějců nemůže finský hrdina, ale Stalin a jeho banda

Agresorem byl komunistický Sovětský svaz, který 30. listopadu 1939 bezdůvodně napadl Finsko. Finové se však statečně bránili a způsobili útočníkovi těžké ztráty. Mezi nimi vynikal snajper Simo Häyhä, který zneškodnil stovky nepřátel.

Nepochopím, že někdo může litovat vojáky násilnického agresora, který přepadne sousední zemi a dopouští se tam brutálních zločinů, jak to koneckonců dokazuje AI.

Během zimní války (1939–1940) a následné pokračovací války (1941–1944) se sovětská vojska dopustila řady válečných zločinů a krutostí na finském území i obyvatelstvu. Tyto činy zahrnovaly zejména: Bombardování civilních cílů: Sovětské letectvo cíleně útočilo na finská města a civilní infrastrukturu, často za použití zápalných bomb. Vraždění válečných zajatců: Existují zdokumentované případy, kdy sovětští vojáci zavraždili finské zajatce, místo aby je vzali do zajetí. Útoky na zdravotnický personál a sanitky: Finské sanitní vozy a polní nemocnice se stávaly terčem útoků Rudé armády. Zvěrstva na civilním obyvatelstvu: V příhraničních oblastech docházelo k vraždění civilistů, znásilňování a ničení majetku.

Nutné je také zdůraznit, že sovětští agresoři vyhnali na 420 000 Finů z jejich domovů. Stejně jako Němci vyháněli Čechy z oblastí, kde zřídili výcvikové prostory pro svoji armádu. Mezi komunisty a nacisty není rozdílu a to platí i pro Rudou armádu a Wehrmacht.

A z tohoto hlediska musíme posuzovat činy hrdiny finského národa a skvělého vojáka finské armády odstřelovače Simo Häyhä, který podle různých zdrojů zastřelil 500 až 1000 sovětských vojáků. Svoje neuvěřitelné výkony, jak uvedl web stoplusjednicka.cz komentoval Häyhä na sklonku života lakonicky slovy: „Dělal jsem, co mi přikazovali; nejlépe, jak jsem mohl.“

Jistě, a co asi tak jiného mohl dělat? Svým způsobem rozumím tomu, že ruští vojáci, které poslal na onen svět, byli v mnoha případech chudáci z prostých poměrů ruské vesnice, kde často panoval hlad a lidé umírali, jelikož neměli, co jíst. Jenomže za jejich krutý osud nemůže finský snajper, ale komunistické vedení SSSR v čele se Stalinem a jeho zločineckou bandou, které nevyprovokované přepadení Finska nařídilo. To jsou skuteční vrazi svého lidu. Hrdina Simo Häyhä pouze bránil svoji nešťastnou zemi, velmi úspěšně, a za to si zaslouží naší úctu. Litovat usmrcených rudoarmějců, je jako litovat vrahů, které vyhlédnutá oběť zabije v sebeobraně.

Rád bych ještě upozornil na dvojí pokrytecký metr, který praktikují někteří rádoby útlocitní jedinci. Ruské vojáky, je třeba litovat, protože šli do války proti své vůli, ovšem pro Němce, z nichž mnozí na tom byli stejně a rukovali do Wehrmachtu nedobrovolně, to jaksi neplatí.

Pro mne jsou všichni lidé bez rozdílu, kteří brání svoji zemi před agresorem, hrdinové zasluhující respekt, a mají můj velký obdiv. K nim patří jak Simo Häyhä, tak třeba i Otakar Jaroš, mimochodem zásadový antikomunista.

Zdroje:

Zimní válka s Finskem a Stalinova ostuda. Finsko se ubránilo, ale přišlo o 11 % území | ARMYWEB.cz

Postrach sovětských vetřelců: Legendární finský snajpr Simo Häyhä | 100+1 zahraniční zajímavost

Bílá smrt. Nejlepšího odstřelovače dějin stvořila zimní válka — ČT24 — Česká televize

Zimní válka – Wikipedie

Simo Häyhä zastřelil 505 sovětských vojáků. V puse měl sníh, aby ho neprozradila pára – Médium.cz

 

 

 

 

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Halata
Kamil Halata
26 dní před

Morálka vojáků je podobně důležitá jako množství a kvalita výzbroje. Při čtení článku o onom Finovi mne napadla má zkušenost, když jsem asi před 40 lety chránil na Šumavě socialistickou vlast před západními imperialisty. Má zkušenost byla taková, že jsem jednou do pléna důstojníků (jako podporučík-absolvent jsem technicky patřil mezi ně, mentálně samozřejmě nikoli) položil otázku, že by mne zajímalo, na koho by v případě války a vyfasování ostré munice naši vojáci stříleli. Byl jsem holt mladý a nerozvážvážný. Ale prošlo mi to, nikdo neodpověděl a někdo začal jiné téma.
Nikoho typu Simo Häyhä jsem tehdy v armádě nezažil.

Vl.Vokoun(:
Vl.Vokoun(:
26 dní před

Pane Ziegler v tom jsme za jedno. Vojak Rude armady jako vojak Wermachtu. A Hitler jako Stalin, a v tomto stoleti stejne jako Putin. Jen jeho equivalent mimo Rusko nikde nenalezam.
A vecnym soudruum, co pripominaji kolik rudoarmejcu a kolik US vojaku padlo pri osvobozovani Ceskoslovensa byc rad pripomel, ze velitele US Army nemeli eslo nas mnogo, a bojovali tak, aby meli co nejmensi obeti. ezky to prilpominaji dokumenty z bitvy o tichomori, kde se americani snazili zacranit kazdeo sestreleneho pilota. Tetadlo se dalo celkem rychle vyrobit nove, ale zkuseny pilot ne.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial