
Moc úsměvné s tím rozpočtem
Stačí si chronologicky seřadit výroky funkcionářů ANO ohledně státního rozpočtu na rok 2026 a už nemusíte nic nového vymýšlet.
Andrej Babiš:
7. říjen 2025 (úterý): „Rozpočet na rok 2026 bude možná muset mít vyšší schodek než plánovaných 286 miliard. Chybí až 60 miliard.“
8. říjen 2025 (středa): „V rozpočtu na příští rok chybí až 80 miliard korun, neobsahuje údajně ani všechny mandatorní výdaje.“
10. říjen 2025 (pátek): „Ne, já jsem řekl, že ten navržený rozpočet… může být až 350 miliard.“
17. říjen 2025 (pátek): „ANO nechce zvyšovat schodek státního rozpočtu na příští rok… Nebudeme měnit ani schodek.“
17. říjen 2025: Video, čas cca 1 minuta: „My vás nepotřebujeme k tomu rozpočtu. My ho máme hotový, předělaný.“
Alena Schilerová:
7. září 2025: „Pokud bude ANO vládnout, nechá vrátit návrh rozpočtu k přepracování… na počátku roku by stát hospodařil v rozpočtovém provizoriu.“
16. listopad 2025: „Peníze chybí všude. Deficit rozpočtu může růst.“
26. listopad 2025: „Rozpočet se nedá opravit. Musí ho udělat naše vláda… Jeho návrh je fiktivní dokument.“
Karel Havlíček:
26. listopad 2025: „To je ten důvod, proč my v tuto chvíli nemáme náš rozpočet v šuplíku,…“ Zdroj.
Připomeňme si jeden z mnoha výroků Andreje Babiše o lhaní, tento je z března letošního roku: “Pane Fialo, vy jste lhal o všem, vy jste absolutně nedůvěryhodný, zradil jste i vlastní voliče a já nechápu, kdo by vám ještě mohl věřit. Asi nikdo.”
Nejsou ti členové budoucí vlády národní imunity k popukání?
![]()


Ty jsi holt takový hnidopich, Tomáši. Připomínat pár dní staré výroky svaté trojice s eprostě nedělá. Tys nikdy neslyšel o dynamice vývoje? Že je třeba stále a stále rychle směřovat k blahobytu pod vedením nejlepších z nás a to bez ohledu, co bylo včera ?
Jiný duševní gigant naší politické scény prohlásil: Jenom idiot nemění své názory. Ale v tom případě je Babiš a celé ANO už zbaven idiotismu asi 10x jen za poslední měsíc 😊.
Je to tak. Svatá trojice je nad vším plebsem.