Našim vlastencům přeci vždy šlo o blaho především České republiky

Projevuje se to momentálně jásáním nad vítězstvím Donalda Trumpa v prezidentských volbách a při schvalování českého eurokomisaře.

Začnu tím eurokomisařem. Náš kandidát, Josef Síkela, musí čelit tzv. grilování v Evropském parlamentu, než bude schválen. Pokud by neprošel příslušným výborem, musela by Česká republika navrhnout jiného kandidáta. Včera odpovídal na dotazy Europoslanců. Jedna z „českých“ europoslankyň Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) mimo jiné před všemi poslanci výboru uvedla: „Česká vláda, jejímž jste byl donedávna členem, však čelila a čelí kritice kvůli nefunkční podpoře inovací a investic….“ Podívejte se na včerejší Události na ČT1, minuta 46.

Tak o co tady jde? Přenést domácí hádky na mezinárodní scénu a dělat si tak ostudu? Nebo by snad měli naši zástupci v Europarlamentu tahat za jeden provaz? Vím, že s komunistkou (nebo vlastně nekomunistkou? podle Andreje Babiše) Konečnou, či s Ivanem Davidem, to možné není. Ale ti ostatní bez ohledu na opozici a vládu by snad na mezinárodní scéně vystupovat jednotně měli. O co paní Jermanové jde? Aby tedy Česká republika byla nucena navrhnout jiného kandidáta? Myslí si snad ve své naivitě, že ten příští by byl z ANO?

A pak tu máme vítězství Donalda Trumpa v amerických volbách. Nejvíce jásají zástupci SPD, Rajchlovců a dalších pofidérní figurky, dále ANO a samozřejmě Rusko. Vidí ránu tzv. progresivizaci (či já nevím, jak to všechno nazývají) západních politiků. Je věcí Američanů, koho si zvolili a proč. Naší věcí je, jak nový prezident vidí mezinárodní situaci a politiku, tedy to, co se bude týkat i nás.

Rád bych se všech těchto Jásalů zeptal, co nový americký prezident slibuje, že pro nás bude dobré? Já zatím slyšel o tom, že ukončí válku na Ukrajině do 24 hodin po zvolení. Čas tedy běží.

Dále jsem slyšel, že chce zavést nová cla, což poškodí evropské automobilky a potažmo i evropský průmysl. Vnímají tito Jásalové, že jsme s tím hospodářsky velmi svázáni a postihne to tudíž i nás?

Trump bude tlačit na zvýšení vojenských rozpočtů zemí NATO. To považuji za prospěšné. Jak to ale jde dohromady s odmítáním amerických stíhaček F35 ze strany Jásalů?

Trump otevřeně podporoval brexit a naznačoval, že by i jiné státy měly mít možnost rozhodnout se o vystoupení z EU, pokud jim členství nepřináší výhody. Jakoby tu možnost neměly, ale to je vedlejší. EU vnímal jako „ekonomického soupeře“ Spojených států a více podporoval bilaterální dohody s jednotlivými státy než dohodu s EU jako celkem. To je ale přesně politika Ruska, kterému vadí jakákoliv společná činnost evropských zemí, ať už obranná, nebo hospodářská a neváhá kvůli tomu rozvracet kdeco. Malý se totiž pokoří snáze, než velký celek. To je už prahistorie.

Našlo by se toho víc. Ale nezaznamenal jsem nic, co by nám v rámci Trumpových předvolebních slibů mělo opravdu nějak pomoci.

Takže o co všem těmto Jásalům a opozici jde? Natřít to domácím politickým soupeřům, nebo o Českou republiku?

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Guttmann
1 měsíc před

Milí přátelé, to že nad vítězstvím Trumpa jásají „zástupci SPD, Rajchlovců a dalších pofidérní figurky, dále ANO a samozřejmě Rusko“ neznamená, že se stydím já za své jásání. Skutečně jsem přesvědčen, že v těchto volbách byl na vahách osud celého západního světa. Vím, že z Česka to asi není zřejmé, ale vítězství loutky Harrisové, za kterou stojí progresivní loutkovodiči a oportunisti typu Obamů, Clintonů a Bidenů by vedlo k posílení Číny, Ruska a Iránu. Česku by to bylo jedno, ale například Izrael by se ve svém boji o přežití octl v téměř beznadějné situaci, stejně jako Taiwan. Nejen, že byl Trump v těchto volbách lepší… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
1 měsíc před

Faktem je, že my máme vše jen zprostředkovaně. Jsem přesvědčen, že z hlediska konfrontace s Putinem bude Trump jistě důraznější, než by byla Harrisová. Obamova naivita, Bidenův ústup z Afghánistánu atd. byly slepé cesty. Ti na druhé straně berou slušnost jako slabost. Oni rozumějí jen tvrdé síle a nikoli slušnosti jako etalonu jednání. Reagan položil SSSR na lopatky, lze to udělat s Ruskem zase, protože je to země na hliněných nohách.

Tomáš Guttmann
1 měsíc před

V mnohých situacích se (bohužel) lidi a názory nedají rozdělit přesně do dvou disjunktních skupin. Například ohledně zelených technologií nebo korony bych se s Okamurou shodl, ale ne v názorech na Ukrajinu, atpod. Když píšu, tak většinou zobecňuji a pod přísně kritickým pohledem vyjde část (doufám že méně než polovina) mých tvrzení jako nepřesná (nebo chybná). Ale naše články nejsou matematické publikace. Neomlouvám se a ani se neurážím, když myslím že se nepřesnosti dopustil někdo jiný (-:

Tomáš Vodvářka
Admin
1 měsíc před

Hledat jakoukoliv logiku v hlavách Tebou zmíněných jedinců jest marnost nad marnost. Už jsem psal, že pokud zvolení DT způsobí, že se Evropa konečně začne starat sama o sebe a svou bezpečnost, bude mít jeho zvolení pro nás smysl.
I když se jeho některé výroky zdají radikální a děsivé, předvolební kaše vychladne. Bude muset respektovat řadu věcí, revoluce se konat nebude.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial