Eroze u PČR díky patologii managementu

Stav uvnitř PČR za zavřenými dveřmi a v myšlenkách samotných policistů může být trochu jiný, než jak jej veřejnost může vnímat. Tak jen takové lehké nakouknutí do náhledu a úvahy mnohých z nich avšak týkající se nás všech.

V posledních dnech se toho ve veřejném prostoru rezonuje mnoho věcí ohledně PČR. Zaujal mne před pár dny článek, respektive rozhovor s jedním policistou, jenž nedávno opustil řady PČR. Celý článek lze najít zde https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-plac-a-zvonici-mobily-u-policie-po-zasahu-na-ff-skoncil-nocni-mury-zustaly-247606. 

Samozřejmě se jednalo o celkem mediálně rozhovor, takže na něj logicky zareagovala i PČR jako taková na svém facebookovém profilu a vzhledem k tomu, že přímo odkaz sem nejde umístit, tak sem zkopíruji celý příspěvek kurzívou:

„Včera ve veřejném prostoru rezonoval příběh policisty z SPJ, který odešel po zásahu na FFUK a se svým příběhem se svěřil Seznamzprávám. Obsahoval spoustu polopravd a jelikož nám autor odmítl dát prostor se vyjádřit, tak zde zveřejníme plnou verzi příběhu.
Policista dostal nabídku intervence několikrát, jak na místě události, tak i s odstupem času. Vždy ji ale odmítnul nebo nevyužil. Intervence je vždy o dobrovolnosti a nemůžeme nikoho nutit, aby ji využil.
Policista dostal možnost převléknout se na základně, kde jak sám tvrdí dal věci do pračky. Mohl si tedy vzít jinou, čistou uniformu. Také dostal prostor na osobní hygienu. Policista navíc mohl kdykoliv sdělit, že není schopen z jakéhokoliv důvodu další služby a nepokračoval by.
Jeden z jeho kolegů přesně tohoto využil a nemusel pokračovat v plnění úkolů. Nadřízený s policistou řešil jeho neadekvátní reakci vůči jeho kolegovi. Nejednalo se o nikoho z vedení SPJ, jak je v článku uvedeno.
Na místě události u filozofické fakulty bylo ze strany vedoucích zajištěno standardní střídání policistů, kteří střežili perimetr, měli možnost se občerstvit a zajít si na toaletu.
Závěrem je nutné zdůraznit, že tvrzení policisty vnímáme jako účelové, v lednu byl totiž propuštěn ze služebního poměru, kdy ještě před tím vstoupil do KSČM. Trestný čin, ze kterého je zároveň podezřelý řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů.“
Nebudu se vyjadřovat ke konkrétnímu četníkovi, jenž dával rozhovor, jelikož jej neznám a ani nevím co provedl nebo neprovedl a nebudu se konkrétně vyjadřovat ani k tomu, kdo nakonec psal svoji reakci na policejní facebooku, ale spíše bych uvedl vlastní názor z obecných zkušeností.
Sám jsem si zažil občas horké chvilky ve službě i když jsem osobně nebyl u takového incidentu jako se stal na filozofické fakultě. Policejní práce je nevděčná, s tím bohužel musíme počítat, nicméně o to smutnější je poznání o střelbě do vlastních řad a ustanovování služebních funkcionářů, kteří místo, aby byli oporou svým policistům a jejich lídrem tak jsou opakem a spíše bossem. Pokud využijete psychologickou pomoc a nejste u svého vedoucího ochotná „holka na všechno“ pak si taky může nechat na vás zpracovat posudek, že jste vlastně neschopní ke službě a můžete přijít o práci, takže využít našich psychologů může být naběhnutím na vidle a proto se tomu většina policistů raději vyhne, protože ví jak se věci mají.
Problém je ten, že do vedoucích pozic jsou v drtivé většině voleni jedinci jejichž jediným podstatným požadavkem je loajalita. Respektive, ano, je potřeba nějaké vzdělání, které si mnozí jsou schopni různými způsoby doplnit a co požaduje zákon, ale to je tak vše. Vesměs poté máte nějaké vyšší vedení na úrovni územních odborů (okresů), jak to chodí na krajských úrovních nevím, ale iluze si nedělám, a to si dosazuje své velitele na jednotlivé útvary. O tom, že výběrové řízení je fraška s předem daným výsledkem není potřeba ani dál psát. Takže pokud má někdo z vedení máslo na hlavě nebo je nekompetentní sociopat co postrádá elementrání prvky empatie, sociálního cítění, znalostí zákona o služebním poměru a celkově právního řádu ČR, navíc posedlý statistikou a hamižností po odměnách, bude si vybírat do svého kolektivu v okruhu dalších vedoucích pracovníků stejné diagnózy za stejným cílem. Zde pak zcela logicky přijde na řadu ona loajalita jenž je základem společného soužití všech vedoucích v dané oblasti neboť kapři si rybník sami nevypustí a fungují stylem „já na bráchu a brácha na mě“. Tahle filozofie se táhne desítky let kam moje paměť sahá, akorát v posledních letech je to čím dál větší extrém, kdy management služebních funkcionářů (vedoucích pracovníků na různých útvarech a odděleních) zachází s řadovými policisty jak s kusem hadru. Mylná představa je veřejnosti o tom, že vedoucí jsou policisté co si vyšlapali své místo po 15ti nebo 20ti letech na ulici, kdy začínali jako řadoví policisté, potom okrskáři, pak zpracovatelé a přes vyšetřováky na kriminálce se díky své objektivitě, odbornosti a férovosti za mnoho let zasloužili o vysoký post kde předávají zkušenosti mladším kolegům. Ne, je to přesně naopak. Klidně můžete být u PČR jen pár let co je nezbytných podle nějakých interních předpisů, mít VŠ alespoň na úrovni bakaláře, mít mizerný zkušenosti a znalosti, hromadu různých průserů, ale hlavní je, že dokážete naplňovat statistiky a tlačit na svý podřízený co dělaj všechnu práci tak jak je zrovna potřeba (i porušováním zákona) a bejt loajální ke svým ještě vyšším šéfům, protože dokud stroj z okolního pohledu šlape, je jedno koho pod kolama to semele. Celkem často se stává, že mnoho podřízených policistů má násobně víc zkušeností v dané právní problematice než jejich vedoucí a bez svých vedoucích fungují lépe než s nimi.
Smutným faktem je, že vedení je hodnocené, za hledání chyb na svých podřízených, protože dobrý vedoucí je přece ten, kdo najde chybu a sjedná nápravu. Pokud máte vedoucího co toho moc nepobral a sám dělá jeden zásek za druhým o to větší malichernosti musí na podřízených hledat, aby se odklonila pozornost od jeho přešlapů někam jinam na někoho jiného.

Poté dochází ke kauzám jako je tato https://www.novinky.cz/clanek/domaci-policiste-vyhravaji-soudy-proti-svym-sefum-jde-o-stamiliony-40464965#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest246_ribbon_sluzeb_varD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

A policisté většinu energie stráví tím, že se snaží nastudovat všechny nové i staré právní předpisy jak veřejné tak interní, aby svou práci dělali dobře a nebyli perzekuování třeba za to, že při vystupování z auta a chůzi přes chodník ke dveřím oddělení (délka trasy cca 10 m) nemají nasazenou pokrývku hlavy a další veledůležité věci, zatímco jsou některé věci trestního charakteru zadrbané od začátku až do konce a to zas takový problém není pokud je to příznivé pro statistiky nebo jinýho důvodu.
Samozřejmě nebudu jmenovat, to si musí každý sáhnout do svědomí, není to jednotlivec, ale spíše takový prakticky běžný jev napříč celou republikou, ale je smutný, že ve finále se musí řadový policista handrkovat s vedením o základních věcech, na které má ze zákona právo, ale oni na to nechcou slyšet, protože vás chtějí vyždímat co to jen jde – přece jen jejich zájmem je z vás dostat maximum i kdyby vás měli odrbat na vašich právech, jen aby byly výsledky (pokuty, objasněnost trestních věcí a moc nenajetých kilometrů – to nejpodastatnější). Následek je ten, že dříve odcházelo spoustu policistů v předdůchodovém věku tak dnes většina vydržela pár let a vzala nohy na ramena – plat obdobný jak dělník ve fabrice, neustálá buzerace od vedení za malichernosti, neustálé handrkování o vaše základní práva apod. vedou k tomu, že zkušení policisté odcházejí a policie tak nabírá kde koho. Poté se k policii hlásí jedinci jenž jste sami už mockrát řešili v přestupkových nebo trestních věcech u nichž je „spolehlivost“ absolutně abstraktní pojem nebo se nabíraj pitomci typu jako ten dotyčnej policista z této kauzy https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-s-policistou-ktery-napadl-divku-bylo-zahajeno-rizeni-o-zprosteni-sluzby-248049
Samozřejmě si každej bude myslet, že vedení chce po policistech, aby dělali svou práci, to je v pohodě, s tím problém není a je to i logický, ale pak vyslechnete názor vedoucího takovej, že např. „na 30 minut přestávku na jídlo a odpočinek po 5ti hodnách nepřetržité služby máte nárok abysme vám ji napsali a naplánovali, ale nemáte nárok ji čerpat“ takže sice tam mám naplánovanou neplacenou přestávku, ale musím být připravenej vyjet a řešit všechno možný, ale nemám nárok to mít zaplacený. Takže naoko papírově jsem si po x hodinách mohl vzít svačinu, ale reálně jsem třeba musel mít dopravní akci nebo být na výjezdu apod. Takže ve finále strávíte ročně několik dní zdarma v práci a ty tisíce co si na vás vedení takto ušetřilo tak si beztak rozdají vedoucí funkcináři v balíku vánočních a meziročních odměn mezi sebou s poplácáním se po ramenou jak dobře optimalizovali výkon služby. Tento případ je opravdu jen malá špička velkýho ledovce. Bohužel to nedopadne poté jinak než podstavy u policie a neustálým handrkováním na soudech kde to zaplatí daňoví poplatníci. Bohužel zde neexistuje žádná zpětná vazba pro vedoucí za jejich šlendrijánství a veškeré tyto manažerské přešlapy a vědomá pochybení a porušování zákona, docházíí k odchodům právem naštvaných zkušených a dobrých policistů personální problémy s nedostatkem lidí se řeší rychlým nabíráním nováčků na zaplácnutí volného místa v podstatě kýmkoliv, což je jen kýblování vody větším kyblíkem z potápějící se lodi místo zalepením děr.
Každý napíše „však jste si tu práci vybrali“. Ano, vy jste si taky vybrali svoji práci, ale taky by se vám nelíbilo kdyby vás někdo okrádal, ponižoval, šikanoval a dopuštěl se na vás nezákonných praktik, gor v organizaci, která by měla být od toho, aby an takové věci samo dohlížela a vymáhala je ve společnosti.
Např. když jsou hasiči na zákroku u hořícího domu, tak po hodině hasebních prací přijede jejich velitel, rozdá jim vodu na pití a sám doveze bagety s jídlem a dokonce se zeptá i policistů co jsou také na místě jestli chcou taky. Když přijede policejní vedoucí zdrbe vás proč máte špinavé boty a děláte tak ostudu sboru (požár, voda, bláto, apod. to jsou nevysvětlitelné argumenty), nevíte kdy skončíte na místě a to, že už jste měli před 2 hodinama skončit 12ti hodinovou šichtu a 10 hodin jste nic nejedli a pro vodu si nemůžete odjet jej nezajímá a další chuťovky s tím, že za pár hodin nastupujete další denní službu a pořádně se ani nevyspíte nikoho nezajímá, protože přece nebudou platit přesčas někomu jinýmu zatímco „vy to nějak zvládnete“ a oni si tak ušetří prachy na svoje odměny. Tuším, že v roce 2023 nebo 2022 odešlo jen v Olomouckým kraji přes 60 policistů k hasičům kde zůstali, zatímco jen 1 hasič šel k policii odkud se během 2 měsíců poté vrátil zpět k hasičům. To je dost vypovídající informace o rozdílém přístupu k lidem.
Společnost si zaslouží kvalitní práci policie, kde páteří jsou řadoví policisté pořádkové policie a ti, aby mohli dobře fungovat si zaslouží kvalitní vedení, kde jsou respektovány jejich zákonné nároky a je s nima zacházeno slušně jako s lidmi a ne jak s kusem hadru co se ohýbá tak dlouho dokud nepraskne, aby se vyhodil a nahradil novým proutkem co se ohne ještě lépe. Je to snad tak nepochopitelný požadavek?

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Smutné čtení, z druhé pro nás neviditelné strany. Máslo na hlavě má samozřejmě i ministr vnitra, který by o dané věci přinejmenším vědět měl a dělat aspoň nějaké kroky k nápravě. Pořád mám pocit, jako bychom se vraceli do dob komunismu, kde na předních místech seděli blbci, kteří se za to, že jsou blbci, nestydí. A je fakt, že stačí jeden – dva takoví magoři, jako je ten ožrala z článku a prestiž policie jde zákonitě dolů a bere sebou i ty poctivce, kteří to myslí dobře a mají nějaký ideál.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial