Fico kandiduje, protože se bojí vězení

Tvrdí to o něm podle webu Aktualne.cz bývalý slovenský premiér Eduard Heger, podle něhož Fico vyhrožuje, že v případě volebního vítězství zastaví policejní vyšetřování členů Smeru.

V podobném duchu se o šéfovi strany Smer-SD Robertu Ficovi vyjádřil i známý slovenský novinář Eugen Korda. Fico podle něj kandiduje proto, aby měl imunitu a nešel do vězení. Slovensko se za Fica prý také změnilo v mafiánský stát ovládaný organizovaným zločinem. Eduard Heger proti tomu zdůraznil, že jeho vláda uvolnila policii a justici ruce a umožnila jim vyšetřovat všechny zločiny bez ohledu na politický dres.

Těžko říci, pravdou, však je, že Fico jako předseda vlády s hanbou skončil poté, co za jeho vlády byli zavražděni dva mladí lidé, novinář Ján Kuciák a jeho snoubenka Martina Kušnírová. K tomuto brutálnímu činu jistě došlo také proto, že se členové zločineckých gangů cítili za Ficovy vlády bezpečně a beztrestně zastrašovali žurnalisty, kterým vyhrožovali zabitím.

O tom, že éra vlád premiéra Fica zřejmě nebyla bez poskvrny svědčí i nedávné policejní obvinění dvou bývalých šéfů vojenské zpravodajské služby, Jána Blaciara a Ĺubomíra Skuhru, z té doby, Oba jsou obviněni z masového rozkrádání veřejných peněz v slovenské vojenské rozvědce.

Volby na Slovensku jsou záležitostí Slováků, je to jejich země, a jen oni mají právo rozhodnout, o svém osudu, o tom žádná. Nám by se také nelíbilo, kdyby nám chtěl někdo zvenčí diktovat, koho máme volit.

Nicméně v případě, že by se Smer po volbách dostal do vlády, existuje s vysokou pravděpodobností nebezpečí zásahů do policejního vyšetřování kauz Fica a jeho kumpánů. To je fakt. Já bych byl nerad, aby se Slovensko po volbách změnilo v zemi, jakou je nyní putinovské Rusko, kde stát a mafie jedno jsou, justice je zneužívána ve prospěch vládnoucí moci a policie funguje jako zločinecký gang, který vybírá výpalné od podnikatelů.

Fica postavil na nohy strach z vězení. My jsme soudům uvolnili ruce, chlubí se Heger – Aktuálně.cz (aktualne.cz)

Slovenská policie obvinila dva exředitele vojenské tajné služby. Podezírá je z rozkrádání veřejných peněz | iROZHLAS – spolehlivé zprávy

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Nemyslím si. On osobně by sedět nikdy nešel. Nic moc mu nehrozí. S jeho kamarády je to jiné a ti by ho samozřejmě mohli stáhnout ssebou. Ale na Slovensku? Co dělala slovenská policie od pádu Fica? Snažili se, ale na následných kauzách, obviněních, odvoláních je krásně vidět, jak je slovenská státní správa doslova prolezlá. Snad už se ani nedá říct korupcí, je to tvrdá mafie. Pokud bude Fico premiér, v první řadě se bude mstít. Mnoho jeho věrných ve svých pozicích zůstalo. I proto byla spravedlnost slepá. Slovensko potřebuje restart, ale to se určitě nestane. I když bude premiér někdo… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial