Rusové propadli, dvě třetiny Čechů je hodnotí nepříznivě

Vypovídá o tom, nedávný průzkum agentury STEM. A je to nejvíc ze všech hodnocených národů. Dokonce i Palestinci jsou na tom s 44% nepřízně lépe. A to už je co říci, když i podporovatelé islamistického terorismu si stojí lépe.

Vzhledem k ruským válečným zločinům na Ukrajině se však tomu nelze divit. Je patrné, že Češi mají cit pro spravedlnost a vnímají skutečnost, takovou , jaká je, a ne tu, jakou se snaží vytvořit proputinovská propaganda. Přesto však 16% Čechů vnímá Rusy spíše pozitivně a rovněž 13% Čechů hodnotí příznivě ruského prezidenta Vladimíra Putina. To by nás nemělo překvapovat, i za protektorátu Čechy a Morava se našli zrádci a odpadlíci, kteří kolaborovali s nacistickým Německem.

Důležitější je, že 65% Čechů hodnotí Rusy negativně a pro 63% z nás je nepřijatelný prezident tedy spíše diktátor Putin. Tomu se nelze divit, rusáci bezdůvodně přepadli Ukrajinu, rabují, drancují, znásilňují, záměrně ostřelují civilní cíle a obecně se dopouštějí brutálních válečných zločinů včetně vražd a únosů dětí. Toto nepřijatelné chování nemohou slušní lidé tolerovat a mám radost, že v českém národě slušnost převažuje.

Po II. světové válce u nás byli Němci persony non grata a vzhledem k chování většiny z nich za okupace to bylo pochopitelné. V současné době porušují pravidla rusáci a lidé jim to právem dávají najevo. Přesto však je třeba zdůraznit, že i mezi Němci se našli antinacisté, kteří se postavili zločinnému nacismu a zaplatili za to životem. Měli to o to těžší, že se pohybovali v prostředí svých Hitlerem většinově zfanatizovaných soukmenovců. Také více než 80% Rusů v současné době podporuje válečného zločince, masového vraha a mafiánského kmotra Putina.

Přesto ani tenkrát nebyli všichni Němci stejní a také mezi Rusy jsou rozdíly. Já rozlišují mezi rusáky, kteří jsou stoupenci současného zločinného režimu v Kremlu a Rusy, kteří jsou vůči němu v opozici. Já si vážím, jak německých antinacistů, tak Rusů, kteří se nebojí putinovskému zlu čelit a mnozí z nich už také za to zaplatili životem.

Uznávám také, že německé nacistické zločiny byla daleko horší než ty nynější rusácké, o tom není sporu, avšak tady nejde o míru zločinnosti, ale o princip.

Hodnocení vztahu občanů české republiky k vybraným zemím Evropy a světa během války na Ukrajině | Stem.cz

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial