Kateřina Karolová – Jiné místo (recenze)

Blogerka Kateřina Karolová se po své prvotině „Já, doktorin“ (část této knihy vycházela na blogu idnes na pokračování) vydala na dráhu spisovatelky tajemných příběhů. Lze konstatovat, že třetí kniha „Jiné místo“ je asi nejlepší

Mladá žena, nenápadná a ničím výrazná kadeřnice, se vydává se svým nedávno poznaným přítelem Oliverem na cyklovýlet do oblasti Vizovických vrchů. Během jejich prvního výletu se stane cosi, co navždy změní její život. Více určitě nelze prozradit, abychom čtenáře nepřipravili o nepochybně zajímavý děj, plný nečekaných zvratů a událostí.

Co však lze vypozorovat během prvních několika stránek, je autorčin již typický styl psaní, dělení děje do krátkých kapitol, na konci které je vždy věta, která nenechá čtenáře, aby knihu odložil na další den. Zvyklá fráze čtení jedním dechem je zde plně na místě. Nutí vás to číst dále, protože děj knihy je jako jízda na tobogánu, která se během času stále více zrychluje a kde doslova dychtíte zvědět, jak to všechno dopadlo.

Typický je i jazyk autorky a její velmi častá neomšelá přirovnání, dokreslující popis místa či osob („dvorek tak malý, že by byl problém zakopat mrtvolu“).. Příběh nepostrádá prvky fantazie, která je však na rozdíl od tohoto druhu žánru realisticky podaná, Osoby děje jsou snadno uvěřitelné, stejně jako čtivý popis krajiny, kde autorka v reálu žije.

Pokud mohu soudit, je poslední kniha „Jiné místo“ autorčino zatím nejlepší. Po předchozích dvou si již vypracovala určitý styl, podle něhož je ji celkem snadno poznat.

Knihu lze doporučit jako velmi vhodný doplněk na dovolenou s vědomím, že je třeba ji začít číst nikoli před spaním, protože po rozečtení rozhodně neusnete.

Kniha Jiné místo není ani detektivka, ani thriller. Přesto nepostrádá tajemno a napětí. Zdá se, že se na české literární scéně zabydluje nepřehlédnutelná autorka. Vzhledem k jejímu vyjádření v médiích, že už má v plánu další, si lze jen přát, aby udržela či ještě zvedla stávající úroveň, což rozhodně nebude lehký úkol.

Vydalo nakladatelství xyz, náklad není uveden.

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Sona Bulbeck
11 měsíců před

Dekuji za tip,zni to zajimave🤩

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial