Klimatičtí aktivisté a proputinovští dezoláti jsou jedna banda

Štvou mne fanatici, kteří ve „svatém“ boji za klima blokují dopravu, přilepují se na vozovky a otravují život slušným lidem. Chtějí zakázat auta nebo prosadit třicítku ve městech. Dezoláti zase demolují soudní budovy.

Každý fanatismus je škodlivý, jak ten klimatický, tak ten dezolátní. Já nevidím rozdíl v tom, jestliže nějaká tlupa pomatenců blokuje v Praze Severojižní magistrálu nebo jiná vedená jakousi zřejmě psychicky narušenou Janou Peterkovou, která tvrdí, že neuznává existenci České republiky stejně jako její souvěrci z jakýchsi Věřitelů České republiky, protože Československo prý právně neskončilo, útočí na soudy. Není jistě náhodou, že tito narušení jedinci rovněž velebí Putina a koupou za mafiánské Rusko. Peterková také cosi vykřikovala, že u nás vojáci NATO budou zabíjet děti. Zřejmě nějaký záchvat. Jak správně podotkl právník Tomáš Sokol, tito slušně řečeno nevyrovnaní jedinci mají velkou šanci dostat se za mříže psychiatrických léčeben.

Já dodám, že i za mříže vězení. Není přece normální, aby nějaké tlupy na úrovni neandrtálců narušovaly soudní jednání, a vylamovaly dveře soudních síní.

Na stejné úrovni jsou klimatičtí hysterici, kteří lidem ničí auta, přilepují se na vozovky, atd. Zkrátka násilím si chtějí vynutit svoje řešení. Rovněž tyto metody jsou nepřípustné. To nemá s demokracií nic společného, to je anarchie. To je násilí a útok na svobodu jiných. Takovéto způsoby je třeba rázně potlačit.

A jak zakročit proti těm, kteří si myslí, že pro ně zákony neplatí? Za dobrý příklad může sloužit úřednická vláda Československé republiky vedená premiérem Janem Černým v roce 1920. Tenkrát levice sociální demokracie (pozdější komunisté) vyhlásila generální stávku a v některých místech se dokonce pokusila o ozbrojený státní převrat. Černého vláda zareagovala rázně, nasazením armády a vyhlášením výjimečného stavu. Pokus o puč nakonec potlačila. Podobně je třeba reagovat i v současnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Konrád
Jiří Konrád
3 měsíců před

Pane autore, při vší účtě. V mnoha věcech s vámi souhlasím. Souhlasím i s tím, že ničení majetku a umění v nějakém „zájmu“ není aktivizmus, ale trestný čin a vandalizmus. Ale vaše jednostranná rétorika „bez diskuze“ v poslední době též lehce zavání fanatismem. Nemyslíte?

Tomáš Vodvářka
Admin
3 měsíců před

O paní Peterkové netřeba psát nic více, než to, že jde o vyšinutou osobu s hysterickými sklony. Nepochybně má špatného praktického lékaře, který ji neposlal k patřičnému vyšetření a permanentní terapii. U bojovníků za lepší příští je nutno rozlišovat. někteří z toho mají docela fajnový byznys (v Ostravě se nedávno řešil případ, kdy jeden pán blokoval výstavbu autosalonu v centru města /měly za to padnout 3 vzrostlé stromy/, pak se ukázalo, že vše záviselo na obolu, který požadoval za stáhnutí svého „ekologického protestu“. Vadí mi ničení životního prostředí, vadí mi zabírání půdy na výstavbu satelitních městeček. Vadí mi ti, kteří… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
3 měsíců před

Nevím, kolik jich je u nás, ale v Chorvatsku pod Záhřebem směrem dolů je to každou chvíli, jistě větší počet. Pokud tomu bylo i u nás na Vysočině, byl bych spokojen. Snažím se rozlišovat. Blokování vybudování obchvatu pro výskyt brouka….OK, takže se jezdí přes město, dusí se lidí, pár jich zahyne na přechodech, kde jezdí kamiony atd. Ptá se někdo těch lidí, co se jim vibraemi rozpadají baráky, co si oni o tom myslí? Já nejsem proti ochraně přírody, to ani náhodou. Jen mi vadí fanatismus všech barev, tedy i ten zelený. Pan Ziegler nekritizuje ty, co jim jde o… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
3 měsíců před

Odpovídám až teď, protože jsem byl na výstupu v pohoří Biokovo. Nikde neříkám, že VŠICHNI, co protestují proti některým zhůvěřilostem, z toho mají byznys. Honza Ziegler ( a já taky), jsme zmínili cosi, co k ničemu nevede, co je jen mediálně vděčné (brzdit dopravu, lepit se k asfaltu atd.) Tím s odpuštěním akorát naserou i ty, kteří by k mnoha věcem byli vstřicní. Pro Tvé info, chodím rovněž do bezobalovky, nadávám své ženě, že nedbale třídí. Nemám potřebu to vytrubovat, je to moje přirozenost. Meritorní jsou jiné věci, (třeba zabírání orné půdy pro výstavbu skladišť nebo satelitů s odpornými kostkami… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial