Drony v Moskvě, ukrajinský terorismus? Spíš ruská provokace

Tak prý drony trefily v ruském hlavním městě dvě obytné budovy. Celé je to však nějaké divné, jaký by z toho Ukrajinci měli užitek? Nebo je ruská protivzdušná obrana opravdu tak katastrofálně děravá.

Terorismus, hřímají Rusové nad zprávou, že drony zasáhly v Moskvě dvě obytné budovy. Pravda, od rusáckých zločinců, kteří na Ukrajině cíleně odstřelují civilní objekty včetně nemocnic, a vraždí přitom ženy a děti, to vážně sedí. Napadá mě citát z proslulé Krylovy písně Veličenstvo kat, „na rohu ulice vrah o morálce káže.“

Z historie známé případ Gliwice, kde němečtí záškodníci převlečeni do polských uniforem přepadli rozhlasový vysílač v tehdy německém městě, aby Hitler a spol. získali záminku k válce proti Polsku. O několik měsíců později v listopadu 1939 pak Sověti zinscenovali tzv. mainilský incident, kdy dělostřelectvo Rudé armády ostřelovalo vlastní pohraniční vesnici Mainila, přičemž z útoku bylo obviněno Finsko, které Sověti krátce na to zákeřně přepadli.

Rusko se hlásí k nástupnictví po Sovětském svazu a při současném složení Kremlu by taková provokace, kdyby Rusové napadli vlastními drony svoji metropoli, nebyla vůbec neobvyklá. Z hlediska obyčejného selského rozumu to na Ukrajince nevypadá. Kyjev by takovými akcemi mohl přijít o podporu Západu a to si v současné době, kdy chystá rozhodující protiofenzívu proti ruským okupantům, nemůže dovolit. Bez zbraní a munice ze západních zemí nemá šanci na úspěch a on to dobře ví. Takhle hloupě by neriskoval. Nebo, že by Rusové měli protivzdušnou obranu nad hlavním městem tak děravou? To by to pak s nimi bylo hodně špatné.

Jako nejpravděpodobnější varianta se proto i podle mnoha diskutujících na webech a sociálních sítích jeví ruská provokace, kdy Rusové sami zaútočili drony na Moskvu, aby měli záminku k zesílení svých teroristických útoků proti Ukrajině. Koneckonců by to nebylo poprvé a putinovské mafiánské a zločinecké bandě nejsou takové praktiky cizí.

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
3 měsíců před

Jsem přesvšdčen, za tím Ukrajina nestojí.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial