Ukazovala, jak zahodit občanku a že život je jízda, co se má užít

Vím, že když u nás někdy v osmdesátkách vystupovala, v Mladém světě vyšla titulní fotka, kdy byla jen v nějakých třásních. Je škaredá jako noc, prohlásil tehdy spolužák Honza. No…chtěl bych být muzikantem, před kterým by se natřásalo tohle krásný křoví…Tolik z mailu, z kterého jsem včera odvodila, že zemřela Tina Turner. Mám ráda, když se neříká jen to, že byla rockerka. Mám ráda, když se zmíní, že byla extra profi v soulu… a ještě taky mistrem spousty věcí…

Noviny přinesou její život a její všechna slavná a nezapomenutelná turné. Taky okolnosti jejího odchodu, že umírala v delší nemoci. Že zemřela ve Švýcarsku, ve věku 83 let. Novinářům do toho nebudu zasahovat, půjdu po svých věcech. Jedna z nich je v titulku.

Jakkoli si člověk všímá toho, kdy se z ženy stává ten takzvaný klimakterický diblík a říká si, měla by tahle celebrita jaksi zvažovat, Tina Turner se tomuhle bontón adekvátnímu vidění nějak vymyká. Neměla být jiná, měla být přesně taková, jakou ji svět znal. Když to jeden i v té době piety shodí do třaskavosti, osvobodila by asi dost žen od komplexů, ale ošidila by ix jiných – hlavně mužů, od pohledu na ty neskutečně krásné nohy. Na šteklích a v kozačkách a zahalené přesně tam, kam už územně nikdo nesmí. Ani o centimetr blíž a ani o centimetr dál. Byla přesně tím typem člověka, který odevšad, kde je vidět, říká – dělej věci opravdově, užívej si, život má šťávu a nenech si ho utéct. Byla by to škoda. Chovej se mladě, když chceš, když to v sobě máš. Buď smyslný, buď sexy, buď veselý a hravý a hlavně nebuď proboha povrchní a svázaný v nějakém svém sebeotroctví. Nerezignuj na tu krásu kolem tebe…ať už prožiješ cokoli…

Její vitalita byla nakažlivá a mám za to, že nikdo nikdy neřešil, jestli to je cajdák a málo v intelektuálnějších polích hudebního odvětví. Protože vždycky všechno poberete tehdy, když je v tom brilantní ukázková profesionalita a výsledek vás prostoupí pocitem, že k němu není jakýchkoliv jiných cest; že je tam genialita milimetrů. V hlase, v barvě, v prožitku v pocitu, prostě úplně ve všem.

Tak pár věcí. Že se toužila setkat s Václavem Havlem a šla si za tím a setkali se prý dvakrát, je moje srdeční záležitost. Že bondovky a ústřední songy nemůže nikdo jen tak namátkou spatlat, tohle musí uvařit hudební démon. Že má naprosto překrásné songy a ty nejkrásnější duety a … že majitelka téhle nezapomenutelné barvy hlasu, co se svět bude vesmírem otáčet, že tu bude chybět.

Je mi to líto…no tak vzpomínám a kdo chce, ať vzpomene též.

https://www.youtube.com/watch?v=4hGQ97tCTOs

https://youtu.be/EmH4YlNdWAg

a asi má největší srdcovka s mým milovaným profíkem Stingem

Subscribe
Upozornit na
guest

22 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
3 dní před

Ty její nohy a sexappeal v hlase i tanečních pohybech, pro mě nezapomenutelná chůze připomínající klisnu :-). Krásné skladby, též nestárnoucí, pouštím si znovu.

Filip Vracovský
Filip Vracovský
6 dní před

Pěkná vzpomínka Radko 🙂
Jen opravdové osobnosti se v davu neztrácí….

Filip Vracovský
Filip Vracovský
5 dní před

Díky moc …. Užíval jsem si dneska už ve škole… 🙂

Michaela Klímová
6 dní před

Škoda, že si tohle nemůže přečíst… I když – co my víme? 😉

Michaela Klímová
6 dní před

Já myslím, že občanka by ji odrovnala ;))

Michaela Klímová
6 dní před

😀👍

Michaela Klímová
6 dní před

Vidím ilustraci.

Michaela Klímová
5 dní před

Rozmachnutou Tinu nad davem českých obdivovatelek a růžovou kartičku letící v dál 😀.

Michaela Klímová
5 dní před

Osobní řidič v limuzíně poučený o čekací době by se špatně kreslil:).

Tomáš Vodvářka
Admin
6 dní před

Můj kolega byl v lonském roce v NY a na Broadwayi dávají muzikál s názvem Tina Turner. Mapuje jeji život. V hlavní roli je herečka a zpěvačka, která je údajně k nerozeznání od originálu.
Ten můj kolega říkal, že ještě nikdy v životě neviděl nic lepšího, že celé představení byli s manželkou jako přikovaní a jen zírali a poslouchali.
Jsem rád, že už jen tím se stává nesmrtelnou.
Dík za blog.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
6 dní před

Viděl jen na artu hraný film o Tine Turner. Skvělý. Stejné jako o Ray Chsrlesovi nebo Rocket man o Eltonu Johnovi. Tyto megahvězdy mají hodně společného. Těžký osud, často ponižování a výsměch, taky různé závislosti a těžké životní zkoušky. Odvahu jít se svým příběhem ven a bez příkras mají jen ti opravdu silní…

Jara Rankova
Jara Rankova
5 dní před
Reply to  Jiří Konrád

Zatim nejjemnejsi epilog, ktery jsem zde po clancich na iDnes cetla! Psat, Radko skutecne umite, diky! To s tou obcankou jsem moc nepochopila (myslela jsem, ze je tonarazka na odhozene jakekoliv obcanstvi), ale jiste vite, ze se vzdala sveho americkeho obcanstvi, kdyz se i s Erwinem stali svycarskymi obcany, tusim v roce 2013.
https://www.youtube.com/watch?v=tfpeikjkuhw

Last edited 5 dní před by Jara Rankova
Jara Rankova
Jara Rankova
3 dní před
Reply to  Jara Rankova

Jeste Tina jinak, pote, co ji Erwin dal jednu ze svych ledvin: https://www.youtube.com/watch?v=r-h3izg0OpY

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial