Rajchlovci jako fašisté, ustrašenci a podvodníci

Je to tak, když někoho jdu zastrašovat a vyhrožovat násilím před jeho dům, tak je to fašismus, a stejně tak, když někoho uvedu vědomě v omyl, tak je to podvod. A u Rajchlovců také zbabělost.

Mně se také nelíbí některá veřejná vystupování řeporyjského starosty Pavla Novotného, na můj vkus je zbytečně hrubý, i když často reaguje na stejné sprostoty svých oponentů, ale chodit mu demonstrovat před dům, jak uvedl web Echo24.cz, je za hranou. Dokonce tito rajchlovci, kteří se šli později vyřádit na Václavák, vnikli do domovních dveří a vhodili mu do schránky vzkaz s otázkami. Mám za to, že už je mu dobře v odpadním kontejneru a na papír, protože nikam jinam nepatří a pan starosta jistě třídí odpad.

Ovšem toto byla jednoznačně fašistická akce, jestliže jdu někomu vyhrožovat před jeho bydliště a ještě jako „správný hrdina“ zakřičím z davu „vylez srabe.“ To je opravdu vrchol statečnosti. Pavel Novotný v tu dobu, bylo kolem deváté dopoledne, spal, a měl to na háku. Naštěstí celou akci ohlídali policisté, kteří splnili svůj úkol. Pokud tedy někdo má s „Řeporyjcem“ problémy, ať je řeší právní cestou, jak je v civilizované společnosti obvyklé.

Tyto pochody před obydlí názorových oponentů jsou oblíbenou kratochvílí dezolátů a spodiny. Jinak totiž tyto lidi nazvat nelze, protože se jedná o prachsprosté zastrašování a hrozby násilím, které nemají s demokracii nic společného. Ostatně nebezpečné vyhrožování je trestným činem. Nevím nic o tom, že by druhá strana takto protestovala před domy Rajchla, Tomia Okamury, apod.

Minulý týden jsem nepochopil šéfa strany PRO Jindřicha Rajchla, který se zřejmě bojí prezentovat sám sebe. Z nějaké mně neznámé cudnosti objednavatelé neuvedli, že retro disco, které se konalo v pátek minulého týdne v Hrdějovicích u Českých Budějovic., pořádá tato partaj. Dýdžej Jindřich Švejda zvaný DJ COCO Jambo byl pořádně vytočený, bere to jako podraz na svoji osobu, protože se domníval, že se jedná o firemní večírek. O straně PRO nebyla v objednávce ani zmínka. Na můj dotaz, jestli je pravda, že zrušil svoji účast na této akci, mně písemně mailem odpověděl. „Je to pravda. Když jsem zjistil o jakou akci se jedná, okamžitě jsem to odřekl a distancoval jsem se od toho.“ Nikdo nebrání panu Rajchlovi pořádat diskotéky, ale svoboda je rovněž o tom, že lidé mají také právo jeho nabídky odmítat. A pan Švejda využil svého práva. Bylo by ovšem upřímné, kdyby se PRO v takových případech neschovávala za třetí osoby. Takhle to působí jako podvod a zbabělost.

Včera uspořádal Jaroslav Rajchl se svým PRO další ze svých show v Praze na Václaváku, Zhodnotit se to dá jako velký propadák. Demonstrantů přišlo méně než v březnu a místo Rajchlem avizovaných 300 tisíc účastníků byla skutečnost tak maximálně na šestině tohoto počtu. Ani avizovaný lidský řetěz kolem sídla předsednictva vlády – Strakovy akademie se jaksi nekonal.

Každý má právo pořádat veřejná shromáždění, i pan Rajchl a jeho PRO. To je v pořádku a o tom je demokracie. Demokratické však nejsou hrozby násilím a zastrašování druhých lidí. V takových případech musí zakročit policie. O vládách rozhodují svobodné demokratické volby a nikoliv několik desítek tisíc pouličních kraválistů. Ti k tomu nemají žádný mandát.

VIDEO: Rajchlovi příznivci byli doma u starosty Novotného: „Nemají vůbec úroveň“ – Echo24.cz

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Flaška
1 měsíc před

Ti jen štěkají, ale nekoušou. To jsou novodobí „hrdinové“.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial