Dělá si Západ srandu?

Zatímco Američané plní své sliby a posílají Kyjevu rozsáhlou pomoc, země EU opět váhají a tváří se, že vichřice za dveřmi není vichřicí.

Server Novinky včera zveřejnil zprávu, že slibované počty Leopardů pro Kyjev nebudou dodány. Slováci blokují opravu německých zbraní z Ukrajiny z důvodu celních a právních problémů. Dlouhodobě liknavá pomoc napadené zemi ze strany řady zemí Evropské unie dostává další dimenzi. EU se vytrvale chová jako by v těsném sousedství hořelo a jí se to netýkalo, ačkoli seník je hned u hořící stodoly.

Konflikt na Ukrajině v žádném případě není lokální záležitostí. Má a bude mít dlouhodobý globální vliv. To, že je již zástupný ze strany západu je zcela jasné, poskytovaná pomoc Kyjevu je příliš rozsáhlá na to, aby případná porážka Ukrajiny nebyla i porážkou demokratických zemí. A to se netřeba bavit o případném precedens do budoucna, který by měl dalekosáhlé důsledky. O nenasytnosti Kremlu není třeba příliš hovořit, brousí si zuby minimálně na Moldavsko a Gruzii. Tchaj-wan se děsí případného útoku Číny a proč by se Peking měl bát, když si západ není schopen zajistit spravedlivý mír ani na svém dvorečku.

Ukrajinci zcela přejali zásady boje západních zemí. Život vojáka je důležitý a veškerá taktika je směrována k minimalizaci ztrát na životech. K tomu je potřeba spousta moderní techniky, obzvlášť v situaci, kdy proti nim stojí primitivní stát, kde lidský život nemá žádnou hodnotu a jde mu pouze o naplnění velmocenských cílů. Přesah konfliktu je stále větší. Čína, Indie, Pákistán velmi bedlivě sledují, jak si povedeme, jak dokážeme potvrdit již téměř historickou globální dominanci. Jestli tu ještě vůbec o nějaké dominanci může být řeč. Protože tohle je směšné.

Kyjev potřebuje pomoc. Nemám rád velkolepá prohlášení, že jsme ve válce, a že Ukrajinci bojují za nás, ale ona až tak daleko od pravdy nejsou. A tady se zase řeší byrokracie, liknavost a hloupost politiků EU. Každý tank pro Kyjev má násobnou hodnotu do budoucnosti. Krev prolévají Ukrajinci. Každá zbraň, která oslabí tu říši zla, je investicí do budoucna, protože je třeba, aby globálně a mocensky Rusko zcela zásadně oslabilo, nejlépe se rozpadlo, stejně jako je třeba jiným diktaturám ukázat, že se s námi musí počítat. A tady se pořád s něčím váhá.

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jana Melišová
1 rok před

Celkovo už to veru nie je sranda.

Jara Rankova
Jara Rankova
1 rok před

Zapominate na neustaly boj americkych Republikanu v kongresu proti Demokratum, pres 50% Demokratu je pro podporu Ukrajiny, Trump opet kandiduje a tim padem je/bude Ukrajina na vedlejsi koleji. V Kanade jsme naopak mnohem vice proukrajinsti, jednak je zde pomerne silna ukrajinska komunita a s 39 miliony obyvatel zrejme pomahame Ukrajine vice na pomer obcanu, nez mnohe zeme v Evrope. Osobne jsem poslala na deti a opustena zvirata v Ukajine pres 200 Ca$ jen minuly rok a je nas hodne. Dluzno rici, ze posilam i na turecke deti a zvirata letos, prestoze Erdogana nesnesu.
https://www.pewresearch.org/fact-tank/2022/09/22/as-war-in-ukraine-continues-americans-concerns-about-it-have-lessened/

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial